close

Spálne

DesignSpálne

Navrhujeme Detskú Izbu V 6 Jednoduchých Krokoch!

photo-1504151864552-57020b6b876b

Ak sa práve v tomto období chystáte privítať do svojho domu nový a nádherný život, berte vytváranie priestoru pre vaše bábätko ako kreatívny proces, ktorý je úplne pod vašou kontrolou. Rozhodnutia, ktoré prichádzajú spolu s narodením a výchovou malého človiečika sú nekonečné. Zariaďovanie detskej izby nemusí byť nákladné, náročné ani dokonalé! Aby sme pomohli budúcim rodičom napredovať správnym smerom, rozhodli sme sa v 6-tich jednoduchých krokoch popísať všetko to, čo je potrebné vedieť o zariaďovaní šťastného miesta pre dieťatko.

1. Krok – Detská Postieľka

Premýšľajte o detskej izbe ešte skôr, než uvítate bábätko vo vašej rodine. Na konci tretieho trimestra by ste mali začať zhromažďovať nápady, pripraviť priestor pre detský nábytok a premýšľať o farbách s ktorými plánujete vymaľovať miestnosť. Napriek tomu, že detské postieľky sa dajú rýchlo objednať cez internet, môže trvať 6-8 týždňov, kým vám bude tovar doručený.

Detská postieľka Puro

Plánujete si kúpiť jednoduchú detskú postieľku alebo postieľku, ktorá ponúka všestrannosť na to, aby sa zmenila na plnohodnotnú posteľ a aby rástla spolu s vaším dieťatkom? Detská postieľka „Puro“– kladie dôraz na maximálny komfort pre vaše bábätko. Tento vysoko kvalitný nábytok ocenia najmä rodičia, ktorí už od začiatku manželstva túžia po väčšej rodine. Po odstránení bočníc z detskej postieľky môžete vytvoriť posteľ pre staršie deti a ponechať ju deťom tak dlho ako to bude potrebné. Posteľ z kolekcie Pame poskytuje možnosť transformácie postieľky na lôžko pre väčšie deti. Nábytok tak „rastie“ spolu s vaším dieťaťom. Vždy používajte detskú postieľku, ktorá vyhovuje súčasným bezpečnostným normám. Toto je miesto, kde vaše dieťa strávi najviac času samé a je veľmi dôležité vedieť, že detská postieľka, ktorú používate, je v najlepšom a najbezpečnejšom stave. 

Komoda s prebaľovacím pultom LOLLE

2. Krok – Detské Obliečky

Možno tomu nebudete veriť, ale novonarodené deti spávajú celkovo 10,5 až 18 hodín denne. A aj preto, že vaše ruky a hrudník nie sú vždy k dispozícii ako posteľ vášho dieťatka, jednou z najväčších otázok je, aký druh detskej bielizne je najvhodnejší pre vášho novorodenca.

Existuje niekoľko možností, z ktorých si môžete vybrať: Bavlna – pokiaľ ide o výber detskej bielizne, klasické 100% bavlnené posteľné prikrývky sú často štandardom. Bavlna je priedušná vláknina a preto bude v lete pri dotyku s  pokožkou príjemne chladná a počas chladnejších dní zase prekvapivo hrejivá. Okrem toho sú 100% bavlnené obliečky hypoalergénne, takže si môžete byť istí, že vaše dieťa nebude trpieť žiadnymi podráždeniami pokožky súvisiacimi s posteľnou bielizňou. Polyester – je ďalšou možnosťou pre detskú postieľku vášho dieťaťa. Je vo všeobecnosti cenovo dostupnejší než bavlna, je odolný a pružný a je málo pravdepodobné, že sa vám zrazí pri praní. Flanel – flanelové obliečky v detskej postieľke nemusia byť najlepšou voľbou v teplejších mesiacoch. Ale keď je vonku zima, flanelové posteľné prádlo je ideálne na udržanie vášho dieťatka v teple. Uistite sa, že investujete do potrebného množstva posteľných obliečok – odporúčame minimálne 4-5 (dokonca aj viac keď môžete). Ak nechcete prať prádlo nepretržite, je skvelé mať po ruke viac kusov náhradných obliečok.

Komoda s prebaľovacím pultom PINO

3. Krok – Komoda S Prebaľovacím Pultom

Všetci to dobre vieme……s malými deťmi prídu aj špinavé plienky. A naozaj jediný spôsob, ako zvládnuť túto skúsenosť čo najpriaznivejšie, je mať istotu, že máte k dispozícii všetko potrebné. V prvom rade budete potrebovať svoje dieťa niekde prebaliť. Máte viacero možnosti – použijete voľne stojaci prebaľovací stôl alebo vymeniteľnú podložku, ktorú môžete položiť napr. na posteľ. Investujte do kvalitných podložiek, ktoré sú zdravotne nezávadné, hypoalergénne a vodeodolné. Ako súčasť izby LOLLE ponúkame komodu s odnímateľným prebaľovacím pultom, ktorý poskytuje dostatočne veľký priestor na bezpečné a pohodlné prebalenie vášho bábätka. Ak máte dosť miesta pre samostatný stôl na prebaľovanie, nezabudnite investovať do takého, ktorý bude mať aj iné využitie – môžu byť na ňom umiestnené hračky alebo poukladané detské knižky.

Detská postieľka Polar                                                                                                                                                                                                                                   

Ak máte obmedzený priestor, potom je reorganizácia nábytku v detskej izbe nevyhnutnosťou. Poriadok na mieste, kde bude vaše bábätko tráviť väčšiu časť dňa, je dôležitejší, než by sa mohlo zdať. V zásuvke, poličke, skrini a izbe roztrieďte veci na potrebné a nepotrebné. Zamyslite sa, ktoré veci potrebujete denne a neustále – tie môžu zostať na stole. Na druhej kôpke nechajte veci, ktoré používate iba niekedy a nepotrebujete ich mať na očiach celý deň. Tieto veci poukladajte do krabíc a odložte na vrchnú policu v skrini. Na ukladanie dôležitých predmetov ako sú plienky, utierky, oblečenie, masti, pleťové vody, používajte boxy alebo zásuvkové skrine. Nezabudnite mať v blízkosti nejaké hračky, aby sa dieťa malo s čím hrať, zatiaľ čo napr. skladáte prádlo.

4. Krok – Hojdacie Kreslo Do Detskej Izby

Hojdacie kreslo je jedným z doplnkov, ktorý dodá priestoru ten správny akcent. Kým bábätko zaspí, budete v ňom sedieť a spievať mu, čítať knižky a hladkať ho po hlavičke. Kolísavý pohyb detičky upokojuje už od narodenia a preto je ideálne používať hojdacie kreslo pri dojčení, kde môžete zároveň relaxovať. Stručne povedané, kreslo je obľúbeným miestom kde rodičia radi trávia príjemné chvíle so svojim bábätkom. Hojdacie kreslo Sweden sa vyznačuje komfortne čalúneným sedákom a ergonomicky tvarovanými opierkami pre optimálne pohodlie pri sedení. Stavte na tkaninu, ktorá sa ľahko čistí a vydrží časté používanie. Vyberte si niektoré z našich hojdacích kresiel, ktoré sú dostatočne priestranné a pohodlné pre vás a vášho drobčeka. Ak vám to rozpočet dovolí, investujte do krásneho hojdacieho kresla, ktoré sa môže neskôr presunúť do vašej obývačky alebo spálne.

Hojdacie kreslo Sweden svetlomod

Predstavte si, že vás náhle prebudia krokodílie slzy bábätka a vy ho dokážete utíšiť v pohodlí vášho hojdacieho kresla. Umiestnite kreslo tak, že všetko, čo potrebujete, bude na dosah – od malej knižnice vedľa kresla, police alebo iného miesta na postavenie fľaše s vodou a akékoľvek iné veci, ktoré by ste mohli potrebovať, kým budete sedieť v kresle a držať vaše rozkošné dieťatko. Uistite sa, že máte lampu tak blízko, že na ňu môžete ľahko dotiahnuť a vypnúť ju, akonáhle dieťa zaspí. A nezabudnite na to, aby ste mali kde vyložiť nohy … určite si to zaslúžite, po dlhom, náročnom dni.

 

 

Dizajnová taburetka Brayan – rôzne farby

5. Krok – Skrine Regály Police

Krásna detská postieľka, kreslo, komiks na stene, koberec, plyšové medvede … zariaďovanie detskej izby môže byť zábavné a vzrušujúce. Hračky, plienky, knihy, oblečenie, vybavenie – to všetko je potrebné niekam uložiť. Naša priestranná šatníková 3-dverová skriňa so zásuvkami vám poskytne bohatý odkladací priestor pre všetky tieto veci. Vďaka nadčasovému dizajnu sa tak spálňa Vašeho dieťaťa stane moderne vybaveným priestorom, v ktorom budete s radosťou tráviť svoj čas.

Policová skriňa Puro

Nástenné police sú jednoduché a dômyselné skladovacie riešenia pre veci ako knihy, dekorácie, osobné zbierky a iné malé predmety. Sú obzvlášť praktické, pretože môžu byť umiestnené všade tam, kde je najmenší voľný priestor. Ďalšou zaujímavou vecou je, že sa dajú kúpiť vo všetkých tvaroch a veľkostiach a niektoré z nich majú naozaj kreatívne a zábavné vzory. Estilofina má v ponuke túto krásnu policu na stenu s 3 háčikmi na šaty. Je ideálnym doplnkom k izbe EMILIA a rozširuje možnosti odkladacieho priestoru v detskej izbe na veci a predmety, ktoré je nutné mať poruke.

Polica na stenu s vešiakom EMILIA

6. Krok – Doplnkové Predmety

Ideálny koberec pre detskú izbu by mal byť samočistiaci, bez farieb a zaručene by sa mali dať z neho odstrániť všetky pachy, až kým sa dieťa nestane teenagerom! No zatiaľ ešte taký koberec nikto nevynašiel (prepáčte, že vám beriem nádej)! Koberce sa často využívajú v miestnosti, v ktorej sa deti hrajú, pretože sú mäkkučké pod nohami, tlmia príležitostné pády a sú pohodlné pre dieťa, ktoré sa plazí po podlahe. Elegantný dizajn koberca Oriental, ktorý máme v ponuke, vytvára v domácnosti harmóniu, vyžaruje pohodu a zmysel pre detail a je v každej domácnosti pútačom na prvý pohľad.

Dekoračná socha Animal / dinosaurus

V súčasnosti je na trhu veľa dekorácií do detských izieb, ktoré si môžete ľahko zakúpiť v obchodoch. Nezvyčajné nástenné háčiky, farebné záclony, zábavné súpravy posteľnej bielizne a ešte veľa ďalších vecí ktorým sa len ťažko dá odolať. Dekorácie v miestnosti detí nemusia byť drahé, pretože ak ste len trocha tvoriví a máte zdroj inšpirácie, môžete si niektoré z nich, jednoducho vyrobiť sami. Pokiaľ ide o výzdobu, jediné pravidlo, ktoré treba dodržiavať, je, že v skutočnosti neexistujú pravidlá. Ak vyplníte svoj priestor tým, čo vás urobí šťastnými, výsledok bude určite vynikajúci. Pamätajte, že je to váš domov a že to robíte pre seba a vašu rodinu.

Pripravili sme pre Vás prezentáciu ako by mala vyzerať základná výbava pre bábätko. Dajte nám vedieť akékoľvek nápady, pripomienky, alebo postrehy.

VÝBAVIČKA PRE BÁBÄTKO!

Plánujete zariaďovanie detskej izby? Ktorá detská postieľka z našej ponuky, vás zaujala najviac? Napíšte nám.

Tešíme sa na Vaše komentáre k článku.

 

 

Odoberajte novinky Estilofina e-mailom

 Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. neprídete tak o žiadne dôležité informácie, zľavy a novinky.  

continue reading
Hotel a ReštaurácieKnižnicaObývačkyPracovňaSpálne

Nábytok Pre Domácich Miláčikov

SACKit 04 06 20150356

V živote je len málo vecí, ktoré prinášajú človeku toľko radosti a šťastia ako pes. Pes sa bude vždy snažiť, aby vás potešil. Nebude vám vyčítať vaše chyby, bojovať proti vám alebo vás kritizovať za váš vzhľad, alebo nedostatok vedomostí. Urobí všetko preto, aby vás ochránil, pretože ste jeho pánom. Avšak pes sa na vás spolieha tak isto – od jeho jedla, vody, prístrešia, cvičenia, tréningu, veterinárnej starostlivosti až po vašu spoločnosť a ochranu. Okrem toho, každé zviera potrebuje svoje vlastné misky, hračky a miesto na odpočinok. A keďže väčšina psov spí 10-16 hodín denne a viac, je dôležité vybrať pre vášho drahocenného domáceho maznáčika tiež správne lôžko – ručne šitý pelech dánskej značky SACKit je vyrobený z veľmi odolného umelého vlákna a je vyplnený EPS guličkami, ktoré vášmu chlpáčovi poskytnú dostatok pohodlia.

Dizajnový pelech Holly – rôzne farby

3 najčastejšie chyby, ktoré ľudia robia pri nákupe pelechu pre psa

Keď potrebujete do vašej spálne novú posteľ, som si istá, že nevyberiete hneď prvú matrac, ktorú uvidíte. Namiesto toho starostlivo vyberáte na základe mnohých faktorov, vrátane komfortu, veľkosti, pevnosti, typu matraca atď. A verte tomu alebo nie, mali by ste venovať rovnaké množstvo pozornosti lôžku pre vášho psa. Koniec koncov, ak si každý večer užívate zdravý spánok vy, prečo by ho nemal mať aj váš domáci miláčik? Okrem toho, váš pes spí viac ako vy (aj keď si možno prajete, aby to bolo naopak).

Chyba č. 1: Výber pelechu s nesprávnym rozmerom 

Dokážete si predstaviť, že budete každú noc spať s nohami visiacimi z postele? Samozrejme, že nie! V prvom rade zmerajte dĺžku vášho domáceho zvieraťa. To vám poskytne všeobecnú predstavu o rozmeroch, ktoré váš maznáčik potrebuje aby sa cítil na svojom lôžku pohodlne. Nie je nič horšie ako posteľ, ktorá je príliš malá.

Chyba č. 2: Výber nesprávneho tvaru                                                                                                                                           

Štandardné postele sú k dispozícii v mnohých tvaroch, veľkostiach, materiáloch a farbách. Tvarom, sú obvykle guľaté, oválne, obdĺžnikové alebo štvorcové. Väčšina psov spí v rôznych pozíciách, ale ak strávite nejaký čas sledovaním správania vášho domáceho maznáčika, budete si vedieť lepšie predstaviť, aký tvar pelechu mu bude vyhovovať najviac.

Chyba č. 3: Výber nesprávnej textúry                                                                                                                                               

Rovnako ako ľudia, domáce zvieratá majú svoje vlastné, jedinečné preferencie. Niektorí psi dajú prednosť látkovým textúram, zatiaľ čo iní uprednostnia hladké tkaniny. Pozrite sa na miesta, kde váš pes rád oddychuje. Pomôže vám to vybrať najlepší druh tkaniny pre jeho domáce lôžko.

Pelech DOGit Cobana Large

Ako Zdieľať Dom S Chlpatými Tvormi Bez toho, Aby Ste Obetovali Svoj Moderný Štýl.

V prvom rade, musíme povedať, že sme veľkí milovníci zvierat. Sme majiteľmi domácich zvierat, nadšencami prístreškov pre zvieratá a radi ich prezentujeme aj na našom blogu. Ako to sami denno-denne vidíme, šťastný domov môže byť pohodlný a priateľský pre zvieratá, rovnako ako moderný a štýlový. Tajomstvo spočíva vo výbere správnych materiálov a tkanín pre vašu rodinu a váš životný štýl. Predtým, než si kúpite čokoľvek, nezabudnite si ohľadom starostlivosti prečítať priložený štítok. Mali by ste vysávať a otáčať sedáky pohovky týždenne alebo dvakrát mesačne, v závislosti od toho, koľko vaši domáci maznáčikovia  zanechávajú voľnej srsti po celom dome. Srsť sa zachytáva na oblečení a nábytku a keď sú chlpy veľmi krátke, odolávajú snahám o ich odstránenie pomocou vysávača či pračky. Odporúčame používať čistiace kefy, ktoré zhrnú chlpy zo všetkých povrchov – kobercov, sedačiek, stoličiek, pelechov, rohožiek … potom stačí len chuchvalce chlpov zobrať a vyhodiť. Používajte kefu na odstránenie chlpov z odevu a elektrický holiaci strojček, vďaka ktorému udržíte srsť zvierat v správnej dĺžke. Ponúkame vám niekoľko z našich obľúbených kúskov, ktoré sú vhodné pre domácností s domácimi miláčikmi.

Pelech DOGit Cobana Mini

Aj váš pes niekedy vyskočí na konferenčný stolík a potom na gauč? Island II Circle – konferenčný stolík je veľmi pevný a je vyrobený z  agátového masívneho dreva. Jedná sa o ručnú prácu a prírodné drevo. Ak sa rozhodnete kúpiť si tento unikát, nikdy neoľutujete. S náležitou starostlivosťou vám bude slúžiť po celé generácie. Navyše, mnohé kusy nábytku z dreva sú ručne vyrobené a keďže v prírode nenájdete dva identické stromy, žiadne dva kusy nábytku nevyzerajú úplne rovnako. Nábytok funguje rovnako ako móda. Čierne šaty alebo jednoduchý tmavý oblek budú vždy v móde – toto oblečenie je nadčasové a prežije akýkoľvek trend. Drevený nábytok slúži rovnakému účelu. Drevo patrí do akéhokoľvek prostredia, bez ohľadu na tému.

 

Konferenčný stolík z masívu Island II Circle

Ako Udržať Psa Mimo Pohovky

Psy sú radi, keď majú príležitosť prilepiť sa na mäkkú pohovku. Na tom síce nie je nič zlého,no nie každý má radosť so zdieľania priestoru so svojim najlepším priateľom. Mnohí majitelia domácich zvierat sa sťažujú, že ich psy sa zdržiavajú na ich veľkom, pohodlnom gauči a že všetko by bolo skvelé, keby nebolo tých, všade prítomných chlpov! Konzistencia členov rodiny je najdôležitejšia pre udržanie vášho psa mimo nábytku. Uistite sa, že všetci v domácnosti súhlasia s názorom „žiadne psy na pohovke a posteli“, pretože privilégiá na čiastočný úväzok sťažujú vášmu psíkovi porozumieť pravidlám. Ako náhradu, doprajte svojmu štvornohému kamarátovi štýlové bývanie na mäkkom a pohodlnom pelechu Holly alebo pelechu DOGit, ktorý je vhodný do interiérov, ale aj na vonkajšie použitie. Tam, kde sa voľne po byte pohybujú psy, poskytne každému chlpáčovi dostatočné pohodlie a vlastné miesto k odpočinku aj ručne šitý Pelech Dogit Cobana Mini.

SACKit 04 06 2015047113

Potrebujú psy vankúše?

Psy by mali mať k dispozícii vankúše alebo postele s bokmi, ktoré slúžia ako podpora krku – ale nie vždy to potrebujú. Ak je to možné, poskytnite svojmu psíkovi viacero značiek a druhov pelechov na spanie. Je skvelé, keď si psy môžu vybrať správnu pozíciu na optimalizáciu svojho pohodlia a zdravia. Náš sortiment psích vankúšov a postelí je navrhnutý tak aby vyhovoval všetkým preferenciám pohodlia a štýlu. Ručne šitý vankúš CUSHIONit je vyplnený penou, ktorá vám a vašemu domácemu miláčikovi poskytne dostatok komfortu. Môžete ho čistiť vlhkou handričkou, takže aj samotná údržba vám nezaberie veľa času. Látka je odolná proti oteru.

Vankúš CUSHIONit veľký

Efektívna a atraktívna koža

Pred kúpou novej pohovky si veľa ľudí kladie otázku, či si má vybrať kožu alebo tkaninu. Pohovka je neoddeliteľnou súčasťou nášho domáceho života, je to miesto, kde sa po dlhom dni strávenom na pracovisku uvoľníme, alebo kde vo večerných hodinách usádzame svojich hostí. Je teda rozumné, že strávime nejaký čas hodnotením pozitívov a negatívov kožených a textilných pohoviek. Najmä, keď členmi rodiny sú aj psy.

Trojsedačka Chesterfield Vintage II

Zo všetkých možností na trhu je koža najbližšie k tomu, aby bola pre vás ideálnou voľbou. Podobne ako väčšina majiteľov psov vlastníme kožené stoličky a pohovku, pretože sa dajú ľahko čistiť a navyše sú mimoriadne odolné. Odstránenie nečistôt, chlpov alebo špinavých fľakov je veľmi jednoduché. Úplne postačí vlhká tkanina. Ostatné pohovky sa dajú tiež pomerne ľahko vyčistiť, ale s kožou je to tak nákladovo a časovo efektívne, že koža sa zdá byť tou najlepšou voľbou v tomto ohľade.  Za povšimnutie stojí naša troj-sedačka Chesterfield. Vždy pri pohľade na ňu, si kladiem tú istú otázku – ako môže niečo také krásne koexistovať so psami?! Zvoľte si klasický dizajn a vynikajúce remeselné spracovanie v absolútnej dokonalosti!

Inšpirovali sme Vás? Pozrite si našu ponuku pelechov pre vašich domácich miláčikov a kontaktujte nás, ak potrebujete poradiť. 

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi 🙂

 

 

 

 

 

Odoberajte novinky Estilofina e-mailom

 Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. neprídete tak o žiadne dôležité informácie, zľavy a novinky.  

continue reading
Jedáleň a kuchyňaKnižnicaObývačkyPracovňaSpálne

Zamat Sa Vracia!

ifrah-akhter-1038798-unsplash

Milujete zimu? Ja áno, milujem všetky ročné obdobia, ako sa menia a menia zároveň aj nás, taktiež rituály a pocity, ktoré z každým z nich prichádzajú. Počas zimného obdobia poriadne pociťujeme účinky studeného, sychravého a nevyspytateľného počasia. Akonáhle sa jemné ochladenie vo vzduchu zmení na mrazivú zimu, najradšej trávime čas v interiéri, kde je teplo a útulne. Zostať vo vnútri a relaxovať na svojej pohodlnej sedačke, dať si horkú čokoládu so šlahačkou, teplú jablkovú šťavu alebo veľký hrnček čaju – to je lákavá predstava!

Rohová sedačka Adan

V tomto zimnom období si všetci častejšie sadáme do svojho obľúbeného kresla, doprajeme si pohár dobrého červeného vína a obzeráme sa po teplejších tkaninách. Kto by nechcel mať pod nohami ručne spracovaný koberec alebo na dosah teplú vlnenú deku? Existuje však jedna konkrétna tkanina, ktorá sa ukazuje byť stále kontroverzná. Tento tajomný materiál je luxusný a okamžite dodáva textúru do miestnosti. Myslím že už ste uhádli, že dnes budem písať o zamate.

Dizajnový koberec Rebecca

ZAMAT je späť !!!

Pre tých z vás, ktorí sú očarení touto luxusnou tkaninou bude rok 2019 skvelým začiatkom, pretože zamat topuje najnovší zoznam trendov. Viete o tom, že okrem elegantnej krásy zamatu má tento materiál pozitívny vplyv na vaše zdravie? Podľa štúdií sú mäkké textúrované tkaniny, ako je hodváb a zamat, spojené s pocitom pohodlia a ochrany. Tieto materiály môžu tiež pomôcť človeku lepšie spať a riadiť adrenalín v tele. Farby majú tiež nepopierateľný vplyv na naše nálady a emócie.

Trojsedačka Eden

V spoločnosti Estilofina milujeme zamat, dokazujeme to tým, že ponúkame zamatový nábytok ako súčasť nášho rozsiahleho sortimentu. V našom blogu uvádzame niektoré z našich najobľúbenejších kusov nábytku. Môžete si vybrať ľubovoľný typ postele, stoličky, pohovky…ale ak momentálne neplánujete investovať do nového nábytku, je veľa iných možností ako priniesť zamat do vášho domova. Pre tých, ktorí chcú byť v domácom dizajne oveľa dobrodružnejší a radi transformujú jednoduché kreslá a stolíky do umenia, máme vynikajúci tip – vašej spálni dodá výrazne exkluzívny vzhľad, krásna zamatová podložka, prehodená cez kreslo.

Dizajnová posteľ Spetcatular

Čo presne zamat je?

Zamat je veľmi luxusná látka s veľmi jemným vysoko rezaným vlasom a s typickým leskom, ktorá je vytvorená buď rezaným útkom (priečnymi niťami pri tkaní) alebo rezaním nití na tkáčskej osnove. Keď sú vrstvy rozrezané, vytvorí sa vizuálne a estetický pôvabný povrch, ktorý každý tak veľmi miluje. S úžasne mäkkými vláknami a elegantným, lesklým povrchom môže zamat transformovať aj najjednoduchšiu pohovku na unikátny kus nábytku. Celohodvábny zamat ťažko zoženiete, pretože už sa takmer nevyrába. Samozrejme, cena je veľmi vysoká. Veľmi luxusný zamat je z prírodného hodvábu alebo z jemnej vlny, no vyrábal sa aj z najjemnejšej bavlny. Na trhu existujú aj syntetické zamaty vyrábané z polyesterových, acetátových a viskóznych vlákien a zmesí rôznych chemických i prírodných vlákien.

Lavica Jewerly

Nie je nič pohodlnejšie, ako sedieť na zamate – mám pravdu? Supermäkký zamat v kombinácii so zakrivenými kovovými lyžinami v zlatej farbe predstavuje harmonický kontrast k smaragdovo zelenému poťahu kresla. Nedávno sme v Estilofine mali túto stoličku v ružovej farbe a tá sa doslova okamžite vypredala. Toto kreslo je v každej farbe jednoducho úchvatné!!!

Hojdacie kreslo Sweden

V našom e-shope ponúkame skvelú kolekciu inovatívnych a unikátnych vzorov zamatového nábytku vrátane sedacích súprav, postelí a stoličiek vo všetkých najmodernejších farbách. Náš tip – lenoška dodá nádych do každého interiéru a dokonale sa bude vynímať, napríklad vo vašom šatníku.

Lenoška chesterfield

Zamat v interiéri

Ak túžite po malej zmene a prajete si osviežiť vašu izbu, pridať teplo alebo luxus do priestoru, urobte jednoduchý trik – pridajte túto neuveriteľnú tkaninu do vašej obývačky. A v neposlednom rade (a ak ešte nie ste pripravení na niečo väčšie, čo je pokryté zamatom), zamatové vankúše sú najjednoduchším a najvýhodnejším spôsobom, ako pridať túto luxusnú, trendovú tkaninu do vášho domova.

Set 3 odkladacích stolíkov

Kde všade môžete vidieť zamat?

V módnych a interiérových dizajnoch záblesk zamatu predstavoval bohatstvo a dobrý vkus. V priebehu času tkanina z trhu vymizla, ale my v Estilofine, sme vždy mali miesto aj pre tento druh nábytku. Preto sme boli veľmi šťastní, keď sme zistili, že zamat je späť a stal sa top materiálom pre rok 2019. Zamat sa používa čoraz viac v interiéroch, ako v obchodných, tak v rezidenčných priestoroch, čo nám dáva šancu vychutnať si jeho štruktúru v domácnosti aj mimo nej. V roku 2019  sa predvedie v rade najobľúbenejších odtieňov – zamat zaznamená oživenie v zlatých tónoch a čoraz populárnejšej ružovej farbe.

 

Aké trendy sú vaše obľúbené a ulahodia vášmu oku?

Ako vždy, ďakujeme za prečítanie článku, ak máte nejaké otázky, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

 

Odoberajte novinky Estilofina e-mailom

 Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. neprídete tak o žiadne dôležité informácie, zľavy a novinky.  

continue reading
Jedáleň a kuchyňaKnižnicaObývačkyPracovňaSpálne

10 Tipov Ako Zmeniť Vašu Obývaciu Miestnosť Počas Vianočného Zhonu

girl-2931287_1920

Vaša obývacia izba je pravdepodobne jedným z hlavných, ak nie najdôležitejších priestorov vo vašej domácnosti. Do obývačky pozývame a usádzame svojich hostí a pravdepodobne tam vy a vaša rodina trávite spolu väčšinu času. Aj keď ste momentálne celkom spokojní s priestorom v ktorom bývate, možno pri pohľade na svoju obývaciu izbu cítite, že potrebujete nutne nejakú zmenu. Ak zatiaľ nechcete robiť radikálne a komplikované premeny poradíme vám množstvo rýchlych a lacných spôsobov ako dať svojej obývacej miestnosti úplne nový vzhľad.

Dajte svojej obývačke darček čerstvého a nového vzhľadu iba za 10 minút pomocou našich 10-tich časovo úsporných, efektívnych tipov a trikov.

Väčšina z vás buď nemá čas alebo dostatočný rozpočet (alebo oboje) na radikálnu premenu interiéru. Popusťte uzdu fantázii a pracujte s tým čo už doma máte. Ak si nájdete iba 10 minút navyše, tak máte čas objaviť svoju novú obývačku.

Tv stolík Street

1. Znovu usporiadajte nábytok

Začnite s jednoduchým riešením! Aj bez toho aby ste minuli celý svoj majetok, môžete zmeniť obývačku na luxusné miesto. Čo k tomu budete potrebovať? Bude Vám stačiť dobrá nálada a ochota zapojiť nielen fantáziu, ale aj svaly a um. Skôr kým začnete, analyzujte všetky výhody a nevýhody pôvodného umiestnenia objektov v byte a inšpirujte sa príslovím „v jednoduchosti je krása“!  Možno, že závesy, ktoré boli kúpené do obývačky, perfektne doplnia interiér v spálni a dekoračné vankúše zo spálne dodajú pohodlie do obývačky. Už pri prvých úvahách ako orientovať sedačku je potrebné myslieť na mnoho vecí. Ak ju postavíte tak, aby ste aspoň z jedného miesta videli von cez okno a mohli pozorovať okolitú prírodu alebo pohyb ľudí pred domom bude to oveľa lepšie ako celý deň pozerať na televíznu obrazovku. Pri zariaďovaní obývačky často robíme chybu keď všetok nábytok postavíme blízko k stene. Odtiahnite niektoré kusy nábytku od stien a priestor získa otvorenejší vzhľad. Možno Vás prekvapí, aký veľký rozdiel spôsobí trocha zmenené usporiadanie. Vytvorte nový dizajn úplne zadarmo!

Stolík k posteli Brooklyn

2. Minimalizovať, Minimalizovať, Minimalizovať

Staré porekadlo „menej je viac“ platí stále. Pozrite sa na váš nábytok a dekorácie a položte sami sebe niekoľko otázok.

• Ktoré z vecí naozaj používate?
• Ktoré kusy zlepšujú vzhľad miestnosti?
• Ktoré veci Vám už nerobia žiadnu službu a ani radosť?
• Existuje nejaký kus, ktorý sa používa ako dočasný stojan?
• Kedy naposledy ste poriadne upratali?
• Máte v izbe nejaké prvky, ktoré sa Vám už dávno nepáčia?

Rozhliadnite sa okolo seba a rozhodnite sa čo môžete okamžite vyhodiť. Najjednoduchším riešením je všetko staré poukladať do vriec a darovať alebo predať. Ak upracete miestnosť od zbytočného prebytku vecí a neznášaného (alebo nadmerne milovaného) kusa nábytku začnete sa cítiť ľahšie a sviežejšie. Navyše, tento trik je úplne zadarmo – môžete dokonca zarobiť peniaze, ak sa rozhodnete predať nepoužité predmety. Neotáľajte a začnite s upratovaním už dnes!

Dizajnová socha Benny

3. Úložné boxy a krabice

Ak ste už vyhodili staré oblečenie, farby, poháre, šálky a neprečítané knihy, zvyšok reorganizujte do úložných boxov. Úložné krabice a boxy sú praktickým pomocníkom pri uskladňovaní všetkých drobností. Sú atraktívne a jednoduché a čo je skvelé sú lacné, takže ich kúpa minimálne zaťaží vašu peňaženku. Úžasná vec, ktorá sa týka košov a papierových krabíc je to, že sú špeciálne vyrobené pre rôzne účely použitia. Zvažovali ste nad využitím drôtených košov, plátenných košov, drevených krabíc a máte voľný priestor pod stolom, na stole alebo v skrini? Ak nie, môžete vyprázdniť najnižšiu policu vo vašej knižnici pre rad košov alebo krabíc v ktorých ukryjete neporiadok a iné rôzne predmety. Upratanie vecí nie je iba o fyzických veciach, je to aj o upratovaní vo svojom vnútri a zisťovanie kým vlastne sme, čo nás zaujíma, prečo niečo kúpime a ako to ďalej využívame.

Dizajnový regál Livid

4. Dekoračné obliečky a vankúše

V dizajne sú vankúše ako poleva na koláč. Koláč je síce dobrý aj bez polevy, ale ešte lepší so šlahačkou. Podobne, môže byť miestnosť pekná bez vankúšov, avšak dekoračné vankúše sú módnym doplnkom, ktorý  vnáša do našich domovov príjemnú atmosféru a prispieva k našej pohode. Jedným z kľúčových prvkov perfektného vankúša je, aby bol dostatočne vyplnený, mäkký a pohodlný. Dotvorte príjemnú atmosféru prostredia vankúšmi! Koniec koncov, na každej sedačke sú čerešničkou na torte.

5. Nástenné zrkadlá

Nie je nič krajšie ako zrkadlo na stene, ktoré odráža svetlo a miestnosť sa zdá byť okamžite väčšia a jasnejšia. Je to jednoduchý a efektívny spôsob ako opticky zväčšiť priestor ktorejkoľvek miestnosti. Náš názor –  zrkadlá sú magickým dizajnovým nástrojom, pretože môžu pridať cenovo dostupný pôvab dokonca aj do najvšednejších priestorov. Pokiaľ hľadáte naozaj niečo jedinečné a zároveň funkčné, sú to zrkadlá čo splnia vaše predstavy.

Nástenné zrkadlo Gerardo

6. Osvetlenie 

Obývacia izba je pravdepodobne najpoužívanejším priestorom v dome. Je to miestnosť v ktorej sa zabávate, sledujete televíziu a možno čítate knihy a časopisy. Ak máte spojenú obývaciu izbu s jedálňou, je to aj miesto, kde jedávate. Viac ako len praktické pohodlie, osvetlenie vo Vašej domácnosti ovplyvňuje to, ako dobre sa cítite. Čím väčšiu máte kontrolu nad úrovňou osvetlenia v každej izbe, tým lepšie. S niekoľkými rôznymi svetelnými zdrojmi môžete zmeniť náladu v akomkoľvek priestore podľa toho, čo potrebujete a čo chcete urobiť…..či už chcete sledovať televíziu alebo piecť koláče …. alebo aj oboje. Naša rada – prvá vec, ktorú si treba uvedomiť je, či vaša obývacia izba má tmavé alebo svetlé steny. Tmavé farby absorbujú svetlo, zatiaľ čo svetlé farby svetlo odrážajú. Asi netreba dodávať, že ak máte malú obývaciu miestnosť, budete potrebovať viacej druhov osvetlenia.

Nástenná lampa Stage

7. Štýlový regál na knihy

Máte radi knihy a žiadne tablety, e-knihy ani e-čítačky Vás nepripravili o Vašu lásku k papieru a tlači? Máme pre Vás ďalší skvelý tip, ktorý sa skoro vôbec nedotkne Vašej peňaženky. Ak máte radi perfektne štylizovanú a upravenú knižnicu, potom viete, že knižnice neslúžia len na uloženie kníh. Knihy rozdeľujú každú políčku na sériu priestorov do ktorých môžete pridávať ďalšie dekoratívne predmety ako sú svietniky, podnosy, vázy, poháre a podobne.

Luxusný regál Elegant

8. Koberce

Nie je nič lepšie než bosá chôdza po mäkkom koberci a teplo, ktoré tento materiál a povrch prináša do priestoru. Koberec si môžete vybrať  v ľubovoľnom štýle, dizajne, farbe alebo vzore. Kvôli svojej všestrannosti koberec dobre zapadne do akéhokoľvek dizajnu. Typický koberec stojí podstatne menej ako ostatné typy podlahových krytín, ako sú dlaždice, mramor alebo tvrdé drevo. Kvalitné koberce ponúkame za ceny, ktoré si naozaj môže dovoliť každý. Či už potrebujete koberec pre Váš domov alebo podnikanie, radi Vám vo výbere pomôžeme.

Dizajnový koberec Rebecca

Oslovil Vás niektorý z nápadov?  Uvažujete ako zlepšiť svoje bývanie? Napíšte nám  do komentárov nižšie aký je Váš vysnívaný cieľ.

Čo by ste sa chceli dozvedieť v nasledujúcom článku o nábytku?  Tešíme sa na Vaše podnety!

Odoberajte novinky Estilofina e-mailom

 Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. neprídete tak o žiadne dôležité informácie, zľavy a novinky.  

continue reading
KnižnicaObývačkySpálne

Vytvorte si v pohodlí domova dokonalý kútik na čítanie. Poradíme ako na to!

Leňoška Chesterfield Vintage hnedá

 Umiestnite svoj čítací kút do rohu spálne

Odoberajte novinky Estilofina e-mailom

 Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. neprídete tak o žiadne dôležité informácie, zľavy a novinky.  

continue reading
ObývačkySpálne

Ako si správne vybrať pohodlné čalúnené kreslo

12

Skutočný dôvod, prečo hľadáte čalúnené kreslo je pohodlie. Áno, záleží na štýle a rozmeroch ale zároveň potrebujete také kreslo, ktoré sa zmestí do Vášho interiéru. Čalúnené kreslá sú často „prvou voľbou“, ktorú využívate na relaxáciu po práci. Pri hľadaní toho správneho kresla zvažujte Vašu výšku, váhu a spôsob sedenia. Aby ste sa cítili pohodlne, kreslo by malo byť perfektne prispôsobené Vašej výške a váhe. Každá časť kresla Vám musí dokonale sedieť.

Luxusné kreslo Chesterfield Vintage II
Luxusné kreslo Chesterfield Vintage

Sedadlo kresla

Sedadlo kresla je pravdepodobne najkritickejšou črtou, pretože podporuje vašu váhu. Pri výbere kresla, zvážte tieto prvky sedadla:

Prvý pocit: Sedadlo by malo byť pohodlné na sedenie a súčasne by malo ponúknuť pevnú podporu. Ak sa sedadlo príliš prepadáva, bude sa Vám z neho ťažšie vstávať. Ak je príliš tvrdé, môže byť nepohodlné, hoci na ňom budete sedieť iba chvíľu.

Uhol: Vaše stehná by mali byť kolmé na podlahu, ak vaše kolená smerujú hore, alebo dole môže byť sedenie pre vás nepohodlné. Pozrite sa na rozmer sedadla, ktorý je pre vás ten pravý. Väčšina kresiel má výšku 45cm, ale nájdete aj kreslá ktorých sedadlá sú vyššie alebo nižšie, aby zodpovedali tvaru vášho tela.

Hĺbka: Ak ste vyššej postavy, hľadajte kreslo s dostatočnou hĺbkou, ktoré môžete ľahko prispôsobiť dĺžke nôh. Hĺbka sedadla by mala byť taká, aby po úplnom opretí a položení chodidiel plnou plochou na zem zostala medzera medzi časťou nohy pod kolenom a hranou sedadla.

Šírka: sedadlo by malo byť dostatočne široké, aby bol pri sedení z každej strany bezpečný priestor, tzn. aspoň o niekoľko centimetrov širšie, aby ste z neho nespadli.

Dizajnové kreslo Charlie – rôzne farby
Dizajnové kreslo Boho – rôzne farby

Operadlo kresla

Operadlo kresla môže byť vysoké alebo nízke. Chrbát v dolnej časti je stále opretý o operadlo a kreslo mu má poskytnúť oporu. Ak chcete kreslo používať na relax a pozeranie televízie, malo by byť operadlo vyššie, aby poskytlo oporu aj krčnej chrbtici. Ak bude slúžiť na rozhovory tak môžete vybrať kreslo s nízkym operadlom. Budete mať tendencie sedieť vzpriamene, pretože takéto kreslo nie je určené na leňošenie.

Dizajnové hojdacie kreslo Levander / tmavo-sivá
Kráľovské kreslo King Luxury Vintage šedá

Existujú dva základné typy operadiel: operadlo s tvrdou výplňou, alebo voľnými a pohodlnými vankúšmi. Môžete si vybrať ľubovoľný vzhľad, ktorý sa vám páči, ale ak hľadáte komfort, vankúšiky robia kreslo pohodlnejšie hlavne na leňošenie.

Vankúše pozdĺž chrbta môžu mať niekoľko výhod:

  • ponúka ďalšiu podporu
  • vytvára pohodlie
  • vytvorí dekoratívny vzhľad pomocou ďalšej farby alebo vzoru
Dizajnové kreslo Queen II sivobéžové
Luxusné kreslo Queen Vintage hnedá

Opierky rúk

Či už si vyberiete kreslo s opierkami alebo nie, je úplne záležitosť osobnej preferencie. Záleží na tom ako dlho v kresle sedíte a aký spôsob sedenia máte najradšej. Možnosť položenia rúk na operadlo umožňuje lepšiu relaxáciu, najmä ak používate kreslo často. Opierky sú menej dôležité pre kreslo, ktoré používate len príležitostne, napríklad pri návšteve hostí. Operadlo je dostupné v rôznych štýloch. Môžu byť čalúnené, tvrdé, môžu byť vyrobené z dreva, kovu alebo iného materiálu. Pri testovaní kresla dávajte pozor na to, či vaše ruky prirodzene odpočívajú na operadlách kresla, alebo sa  cítite neprirodzene.

Dizajnové kreslo Gilbert – rôzne farby
Dizajnové kreslo Perfect – rôzne farby

Kvalita kresla

Kvalita konštrukcie určuje nielen životnosť kresla, ale aj jeho úroveň pohodlia. Kvalita ovplyvňuje aj to, ako kreslo vyzerá po dlhšom čase.

Najlepšie rady aké Vám môžeme dať sú nasledovné:

  • kúpte si najkvalitnejšie kreslo, ktorú vám umožňuje váš rozpočet
  • skontrolujte si najmä kvalitu rámu, podpery na sedenie a výplne na poduškách
  • nechajte si poradiť od predajcu, ktorý má skúsenosti a pomôže Vám vo výbere práve takého kresla, ktoré hľadáte

Potrebujete vedieť o kreslách viac? Chcete sa poradiť o vhodnosti konkrétneho modelu? Napíšte nám!

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi 🙂

 

 

 

Odoberajte novinky Estilofina e-mailom

 Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. neprídete tak o žiadne dôležité informácie, zľavy a novinky.  

continue reading
DesignObývačkyPracovňaSpálne

Vy ste ešte neprepadli sedacím vakom? Tieto dôvody, Vás presvedčia!

Sedacie vaky sú stále viac populárnejšie a obľúbenejšie. Sú pohodlné, nezaberú veľa miesta, ľahko ich kdekoľvek uložíme, keďže sú výborne skladné a majú naozaj všestranné využitie. Vidíme ich nie len v domácnostiach, stretávame sa s nimi aj na letných terasách obľúbených kaviarní, na chodbe v škole, ale aj v čakárni u lekára. Sedacie vaky sú získali všetkých a určite si podmania aj Vás. Pripravili sme si niekoľko dôvodov, prečo by ste si rýchlo mali nejaký zaobstarať aj k vám domov. V našej ponuke si navyše určite vyberiete ten ideálny, vďaka ktorému sa budete cítiť príjemne, pohodlne a výborne si oddýchnete.

sedacie vaky

 

Pohodlie nadovšetko!

Keď si chceme po náročnom dni doma oddýchnuť, keď čakáme dlho u kaderníčky alebo u lekára, keď máme medzi prednáškami v škole dlhú pauzu, alebo keď si chceme pri prvých teplých slnečných lúčoch vychutnať kávu na terase. Všetky tieto situácie spája jedna dôležitá vec – pri všetkých sa chceme cítiť pohodlne. Aj keď ponuka stoličiek alebo kresiel na sedenie je široké a vďaka kvalitným materiálom sú naozaj pohodlné a príjemné, sedacie vaky túto pohodlnosť predsa len posúvajú na vyššiu úroveň. Sú mäkkučké, pohodlné, príjemné, vyrobené z kvalitných materiálov a svoj tvar ľahko prispôsobia vašim potrebám. Treba dodať ešte niečo viac? Sedacie vaky sú jednoducho stelesnením pohodlia. Čo poviete na sedací vak SQUARit COBANA z našej ponuky? Je vyrobený z príjemného a kvalitného materiálu a môžete si vybrať z niekoľkých rôznych farieb. Záleží len na vás, ktorý sa perfektne hodí do vášho interiéru.

Dizajnové doplnky

Sedacie vaky plnia okrem iného aj funkciu štýlového doplnku do domácnosti, ktorý je originálny, jedinečný a praktický zároveň. Pri sedacích vakoch si môžete vybrať z mnohých farieb, vzorov a tvarov. Vďaka rýchlemu nárastu popularity sedacích vakov vytvárajú ich výrobcovia nové vzory, farby a materiály. Sedací vak môže dokonale zapadnúť do vášho interiéru a vytvoriť spolu s ním harmóniu, alebo môžu byť pútavým prvkom, ktorým miestnosť oživíte a bude vďaka tomu pôsobiť netradične. Sedací vak RETROit si Vás získa nie len svojím farebným prevedením, ale aj tvarom.

 

Jednoduché skladovanie

Ďalším nesporným dôvodom, prečo milujeme sedacie vaky je ich jednoduché skladovanie a používanie. Sedacie vaky nie len že nezaberajú zbytočný priestor, ale môžete ich jednoducho umiestniť napríklad pod posteľ alebo do skrine, kde nezavadzajú a v prípade potreby ich môžete vybrať a použiť. Sedacie vaky sú praktické, keďže ich môžeme naukladať pokojne aj na seba do rohu miestnosti a nemusíte ich mať rozložené po izbe ako kreslá alebo stoličky.

TIP PRE VÁS – v našej ponuke nájdete sedacie vaky aj pre vaše deti!

Odoberajte novinky Estilofina e-mailom

 Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. neprídete tak o žiadne dôležité informácie, zľavy a novinky.  

continue reading
DesignObývačkySpálne

Vytvorte v miestnosti atmosféru vďaka kobercom!

rebecca

Nie len správne vybratý nábytok, ale aj doplnky sú skvelým spôsobom, ako docieliť v miestnosti požadovanú atmosféru. Okrem dekoračných sôch, obrazov a iných dekorácií, ktoré miestnosť zútulnia a oživia, sú skvelou možnosť, ako miestnosť oživiť a dodať jej ten správny nádych koberce. Sú skvelým prostriedkom na zútulnenie priestoru, rovnako aj na oživenie izby. Existuje mnoho rôznych kobercov, z ktorých si môžete vybrať. Správny výber by ste mali prispôsobiť celkovému nádychu izby a nábytku, akým je zariadená. Toto je niekoľko rôznych typov kobercov, ktoré si môžete do svojej obývačky alebo spálne vybrať.

Orientálne vzory

Orientálne vzory sú veľmi špecifickým vzorom, ktorý nie je vhodný pre každého. Ak ste však milovníkom orientálnych vzorov a farieb, vyberte si do Vašej obývačky alebo spálne (alebo aj do predsiene) koberec s orientálnymi vzormi. Výbornou voľbou je orientálny koberec ORIENTAL v antickej červenej farbe. Koberec vytvára harmonickú atmosféru vďaka detailne prepracovaným vzorom a vďaka príjemným teplým farbám izbu aj zútulnia. Vďaka výraznému vzoru bude pútať všetky pohľady hneď po vstupe do izby. Orientálnym vzorom zaujme aj koberec BATIK v tmavo modrej farbe, ktorý je vhodný pre napríklad pre miestnosti zariadené v priemyselnom dizajne.

Farebnosť

Farebné koberce sú skvelou voľbou pre miestnosti, ktorým chýba život a potrebujú oživiť a dodať energiu. Vďaka farbám bude miestnosť nie len oživená, ale bude pôsobiť pozitívne a energicky. Oživte vďaka kobercom aj miestnosť, ktorá pôsobí navonok chladne. Okrem toho sú vhodné farebné koberce aj pre miestnosti, ktoré sú malé a potrebujú opticky zútulniť a presvetliť. Dizajnový koberec LESSIE je zložený z niekoľkých rôznofarebných štvorcov, ktoré pôsobia živo a energicky. Ak preferujete okrúhly tvar, osloví Vás koberec RAINBOW, ktorý je zložený z malých častí v mnohých farbách. Koberec je navyše ručne vyrobený, vďaka čomu je každý jeden kus jedinečný a nenahraditeľný.

Nadčasovosť

Ak chcete svoju miestnosť ozdobiť kobercom, ktorý je nadčasový, jednoduché a farebné neutrálny, aj pre Vás sme našli niečo, čo Vás osloví. V takých farbách je vytvorený aj koberec REBECCA v svetlejších aj tmavších hnedých odtieňoch. Rovnaký koberec je dostupný aj v svetlejšom farebnom prevedení s jemnejším vzorom – REBECCA II. Aj napriek netradičnému dizajnu pôsobí harmonicky a jednotne. Je vyrobený z vysoko kvalitnej ručnej tkanej vlny.

Odoberajte novinky Estilofina e-mailom

 Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. neprídete tak o žiadne dôležité informácie, zľavy a novinky.  

continue reading
DesignSpálne

Oživte svoju spálňu zaujímavými doplnkami

posteľ

Spálňa je miestom v dome alebo byte, kde si chceme oddýchnuť po náročnom dni a načerpať energiu do tých ďalších. Preto by mala byť najmä harmonicky zariadená, aby sme sa v nej dokázali upokojiť. Menej je niekedy viac a to platí aj pri zariaďovaní spálne. Nevyhnutnosťou je v prípade spálne posteľ, poprípade úložný priestor. Ak sa Vám však už nezdá Vaša spálňa zaujímavá a chceli by ste ju oživiť, nemusíte hneď premaľovať steny a vymeniť posteľ za úplne novú. Stačí, ak vymeníte doplnky v spálni, vďaka ktorým ožije a Vy sa v nej budete cítiť príjemnejšie. Poradíme Vám, aké doplnky do spálne zvoliť, aby ste sa v nej cítili čo najlepšie.

Podlahu oživia koberce

Ak vám už omrzela podlaha alebo koberec, ktorý v spálni máte a uvažujete nad zmenou celej podlahy, tak si to ešte poriadne premyslite. Existuje totiž aj iné riešenie. V niektorých prípadoch totiž úplne postačí, ak vymeníte malý koberček pod posteľou a ten dá celej izbe úplne iný nádych.  Naše koberce RALPH sú skvelou voľbou v prípade, že chcete izbu oživiť a vniesť do nej nádych extravagancie a elegancie zároveň. Môžete si vybrať z troch farebných kombinácií. Koberec Ralph v sivo bielej kombinácii pôsobí harmonicky a jemne. Hnedo-biely koberec Ralph s hnedými škvrnami pôsobí výraznejšie a pútavejšie. Ak si ho vyberiete, je vhodné stlmiť ho ostatnými doplnkami v bielej farbe. Do svetlých priestorov môžete zvoliť aj koberec Ralph v čierno-bielej kombinácii, ktorý opticky priestor zmenší.

Na posteli vymeňte vankúše

Ak Vám omrzela aj Vaša posteľ, nemusíte ju meniť za novú len preto, lebo je pre Vás dizajnovo nezaujímavá. Ak sa v nej cítite pohodlne, stačí, ak ju oživíte napríklad novými vankúšmi. Staré môžete použiť v obývačke alebo v detskej izbe, nemusíte sa ich hneď zbaviť. Nové vankúše oživia posteľ farebne, materiálovo a pokojne môžete vytvoriť aj štýlový kontrast, vďaka ktorému Vaša spálňa ožije. Ak je Vaša posteľ skôr klasický štýl, vyberte si moderné jednoduché nadčasové vankúše, ideálne v rôznych farbách. Vytvoria štýlový kontrast, vďaka čomu sa Vám odrazu spálňa vôbec nebude zdať nudná. Pri vankúšoch CUSHIONit si môžete vybrať z niekoľkých farebných prevedení.

 

Zrkadlo oživí steny

Nudia Vás aj steny a chceli by ste ich oživiť, zmeniť farbu či vymeniť tapetu? Niekedy úplne postačí malá zmena, akou je umiestnenie zrkadla na stenu. Vyberte si zrkadlo, ktoré bude dizajnovo ladiť so zvyškom nábytku v miestnosti. Dizajnové zrkadlo ALMO s rámom s dubového masívu je jednoduché a zaujme svojimi čistými líniami. V prípade, že chcete steny oživiť výraznejším doplnkom, vyberte si napríklad zrkadlo VENETO v zlatej farbe s bohato zdobeným rámom.

 

 

Odoberajte novinky Estilofina e-mailom

 Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. neprídete tak o žiadne dôležité informácie, zľavy a novinky.  

continue reading
DesignObývačkySpálne

Preneste nádych minulosti do každej miestnosti

florencia sklenenáý

Veľmi populárny jednoduchý a minimalistický moderný štýl nechytí za srdce každého. Milovníci klasického dizajnu, vintage štýlu a kombinácie moderných a retro prvkov si prídu na svoje vďaka exkluzívnej nábytkovej rade Florencia. Tá vnesie do každého domov nádych minulosti, ktorý kombináciou moderných a klasických prvkov vytvára jedinečný dizajn. Pre nábytkovú radu Florencia je charakteristická biela farba, ktorá jej dodáva eleganciu. Zaujíma Vás, ako efektne skombinovať do Vášho interiéru moderný dizajn s vintage prvkami, čítajte ďalej! Ukážeme Vám, ako môžete aj Vy do svojej domácnosti vniesť nádych minulosti. 

Komody a skrinky

Nábytková rada Florencia sa okrem bielej farby vyznačuje aj oblými a bohato zdobenými hranami. Práve tie vnášajú do tejto nábytkovej rady nádych minulosti, rovnako ako ošúchaný dizajn. Úchytky v čiernej farbe vytvárajú efektný kontrast a pôsobia v každej miestnosti mimoriadne pútavo. Komody a skrinky z našej exkluzívnej rady Florencia ponúkajú dostatok úložného priestoru pre Vašu spálňu, obývačku, ale aj detskú izbu. Každá komoda alebo skrinka v sebe kombinuje zásuvky, ale aj skrinky s dvierkami. Skutočne exkluzívnym kúskom je dizajnová sklenená komoda Florencia.  Komoda má 3 zásuvky a 5 dvierok. V hornej časti sú dvierka vyplnené sklom. Ak hľadáte menšie riešenie pre Vašu spálňu, riešením môže byť dizajnová komoda Florencia s 2 zásuvkami a 2 dvierkami.

Komody do spálne

Komody v spálni sú skvelým riešením, ak potrebuje uložiť čo najviac oblečenia a iných vecí. Do spálne sú však vhodnejšie komody bez sklenených dvierok, keďže ich prioritnou funkciou je uložiť čo najviac vecí, a nie vystavovať dekorácie, ako je to v obývačke. Rovnako sú komody bez sklenených dvierok aj bezpečnejšie, keďže pri ich rozbitiu by mohlo dôjsť k úrazu. Preto je vhodné zvoliť komody alebo skrinky s dvierkami bez sklenenej výplne. Dizajnová komoda Florencia s tromi zásuvkami a dvomi dvierkami prinesie do Vašej spálne nielen úložný priestor, ale aj odkladací priestor na vrchu komody. Do spálne prináša rada Florencia aj dizajnový toaletný stolík Florencia s ošúchaným dizajnom, ktorý rovnako ako komody a skrinky kombinuje moderný a retro dizajn.

Florencia v jedálni

Nádych minulosti môžete vniesť vďaka dizajnovej rade Florencia aj do Vašej jedálneDizajnový jedálenský stôl Florencia je skvelou voľbou pre všetkých milovníkov klasického štýlu, kvalitného prevedenia a nadčasového dizajnu. Stôl je vylepšený aj ošúchaným dizajnom, ktorú mu dodáva nádych elegancie a exkluzivity. Ponúka dostatok priestoru pre usadenie celej rodiny a všetkých vašich hostí. Pevné nohy mu dodávajú potrebnú stabilitu.

Odoberajte novinky Estilofina e-mailom

 Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. neprídete tak o žiadne dôležité informácie, zľavy a novinky.  

continue reading
1 2
Page 1 of 2

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/estilofi/public_html/blog/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 426