close

Záhrada

DesignZáhrada

Doplnky do záhrady, vďaka ktorým rozhodne nebude vyzerať nudne!

image0087682

Sezóna letných grilovačiek, osláv a záhradných párty je pomaly ale isto tu. Slnko je čoraz teplejšie, dni sú dlhšie a my stále radšej trávime čas vo svojich záhradách alebo na terasách. K jarnému a letnému obdobiu neodmysliteľne patria aj oslavy, stretnutia so známymi a priateľmi v záhradách, grilovačky, alebo len príjemné posedenia na príjemných a pohodlných stoličkách či kreslách. V záhradách vítame svojich hostí a preto sa o ne dôkladne staráme. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, že okrem kvetov, stromčekov a kvalitného nábytku môžete svoju záhradu zariadiť aj pútavými doplnkami, vďaka ktorým sa vryje do pamäte všetkým Vašim hosťom a ešte dlho budú o vašej záhrade rozprávať? Ak budete pokračovať v čítaní, tak sa dozviete, akými doplnkami budete jednoznačne pútať pozornosť všetkých návštevníkov vašej záhrady.

Dekoračné sochy

Dekoračné sochy umiestňujeme primárne do svojich domácností – do obývačky, predsiene, alebo do pracovne. Napadlo vám však niekedy, že by ste mohli dekoračné sochy umiestniť aj do záhrady alebo na terasu? Nemyslíme tým sochu keramického trpaslíka, ktorého hviezda slávy už dávno zhasla. Skôr myslíme trendové dekoračné sochy ( vôbec nemusia byť v tvare zvieratka),  ktoré pútajú svojím tvarom, prevedením a farbou, a navyše sú vyrobené z materiálu, ktorý je odolný napríklad aj voči búrkam. Už ste videli našu dekoračnú sochu BULDOG? Nevyzerá možno tak rozkošne, ako keby ste si do záhrady umiestnili sochu trpaslíka, slimáka alebo žaby, ale pôsobí naozaj pútavo a jedinečne. Veď nie každý má vo svojej záhrade sochu BULDOGA! Môžete si vybrať červenú farbu, ktorá bude dominovať celej záhrade, alebo stavte na čiernu, ktorá priestor stlmí.

Socha Animal

Dekoračná socha ANIMAL  je súčasťou dánskeho konceptu a jej jedinečný dizajn si určite rýchlo získa aj vás. Zaujala vás farba a prevedenie? Socha má tvar dinosaura, čo z nej robí naozaj jedinečný doplnok. Okrem toho sa socha skladá  z niekoľkých farieb, ktoré pôsobia navzájom neharmonicky. Môžeme hovoriť o color blockingu – kombinácii zdanlivo neskombinovateľných farieb do jedného celku. Je jedno, kde ho umiestnite – na terasu, alebo v záhrade do trávy – vynikne v akomkoľvek priestore a získa si všetkých, ktorí k vám prídu na návštevu. Najefektnejšie pôsobia sochy dinoasaura vtedy, ak ich umiestnite vedľa seba aspoň dve. Je to pre vás málo bláznivé? Máme niečo ešte lepšie! Dekoračná socha ANIMAL v tvare opice je len pre naozaj odvážnych!

Nástenné dekorácie

Dekoračné sochy nie sú jedinou možnosťou, ktorú pri zariaďovaní záhrady doplnkami máte. V ponuke nájdete aj závesné dekorácie. Sú ideálnou voľbou v prípade, že chcete ozdobiť svoju terasu ale záhradu, kde máte altánok. Tieto dekorácie totiž musíte zavesiť na stenu. Vyzerajú však výborne najmä na drevených plochách, ktoré oživia a skrášlia. Vytvoria zo všedného materiálu nevšednú súčasťou skvelej párty. Dekoračná závesná socha ANIMAL HEAD v čierno bielej kombinácii je ideálnou voľbou pre akýkoľvek exteriér. V zime ju navyše môžete umiestniť do interiéru, kde tiež výborne zapadne.

continue reading
DesignZáhrada

Záhradný nábytok? Dajte si záležať.

Luxusná sedacia súprava Brillante

Posedenie s priateľmi, menšia rodinná oslava, párty pri bazéne alebo jednoducho len príjemný večer pri západe slnka po horúcom letnom dni. O čom hovoríme? O modernej záhrade, ktorá je súčasťou čoraz viac rodinných domov. Aby bol ale zážitok z takejto záhrady dokonalý, musí byť dokonalé aj jej vybavenie.

Charakter materiálu rozhoduje

Pri zariaďovaní záhrady treba venovať pozornosť nielen dokonale pokosenému trávniku, krásnej dlažbe alebo okrasnej zeleni, ale najmä nábytku. Prečo? Pretože v lete sa mení záhrada a najmä terasa na exteriérovú obývačku a dominantou každej obývačky je – nábytok.

V súčasnej dobe, kedy sa tlačí z pohľadu zákazníka viac na cenu, než na kvalitu, je možné nájsť záhradný nábytok vyrobený naozaj z hocičoho. Zaujímavý, ale nepohodlný, je nábytok z paliet, lacný a nevzhľadný je plastový nábytok a vrcholom ponuky väčšiny bežných predajní je drevený alebo kovový nábytok.

Na všetky tieto materiály zabudnite, pretože najlepší pomer kvality, ceny, dizajnu a pohodlia spĺňa jedine ratanový nábytok. Ide konkrétne o nábytok vyrobený z umelého ratanu, ktorý sa však hodí naozaj do každej modernej záhrady. Nemusíte vôbec hľadať žiadne podušky, sedáky či poťahy – tento ratanový nábytok totiž kombinuje aj pohodlné látkové časti a to prirodzene v rámci svojho dizajnu.

Čo všetko patrí do záhrady?

Ak nechcete zbytočne špekulovať a strácať čas návrhom terasy alebo záhrady, najjednoduchšou možnosťou je kúpiť ratanové kreslá a k nim menší stolík. Takýto nábytok sa dá kúpiť aj vo viacerých obchodných domoch, napríklad Ikea, Jysk, Kika alebo Mobelix.

Určite je možné nájsť v podobných predajniach aj niektoré zaujímavé kúsky, ale kto hľadá skutočného odborníka na záhradný nábytok, tomu odporúčame nájsť eshop ponúkajúci len značkový a kvalitný záhradný ratanový nábytok.

sedacia súprava

Vďaka starostlivo vyberaným značkám a výrobcom nábytku nájdete v ponuke obchodu nábytok z umelého ratanu, ktorý je odolný voči poveternostným podmienkam a zároveň je vyhotovený v dizajnovo kvalitnom prevedení.

V sortimente nájdete luxusné aj moderné sedacie súpravy do tvaru L, samostatné kreslá, sedacie súpravy v zložení 2+1+1 aj v zložení 3+2+1. Nábytok pochádza z Talianska, čo je samo o sebe zárukou originálneho štýlu, ktorý sa neopozerá a nikdy nebude „z módy“.

Moderný záhradný nábytok je voľbou pre každého, kto hľadá kvalitu na prvom mieste a vie, že investícia do nábytku nie je záležitosť každého roku. Navyše, ak vystihnete dobrú akciu alebo výpredaj, určite vás prekvapí aj príjemná cena, takže len smelo do toho!

continue reading

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/estilofi/public_html/blog/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 426