close
Uncategorized

Málo spíte? Toto všetko sa môže stať pri nedostatku spánku

media_images_org_file0026819

Vedeli ste, že nedostatok spánku spôsobuje závažné ochorenia? Zistili sme pre vás ktoré to sú, a ako zlepšiť spánok, aby ste sa im vyhli.

„Hybaj do postele!“ Hoci sme to ako malí neradi počúvali, múdrosť našich rodičov sa opäť potvrdila. Nedostatok spánku totiž spôsobuje závažné ochorenia.

Vedeli ste, že…

  • Mŕtvica a srdcové zlyhanie prevažujú práve u ľudí so spánkovými poruchami?
  • U ľudí, ktorí nedokážu po celú noc spať bez prerušenia, bol zaznamenaný vyšší výskyt vysokého krvného tlaku a ďalších chronických ochorení?
  • Ľudia s nespavosťou a nižšou kvalitou spánku trpia oveľa častejšie symptómami úzkosti a depresie?
  • Obezita a diabetes typu 2 majú súvis s krátkym trvaním spánku a spánkovými poruchami?

Ak ste doteraz spánku neprikladali dôležitosť, je načase to zmeniť a dopriať si potrebných osem hodín denne. Ak patríte k 45% svetovej populácie, ktoré trpia jednou z približne 100 porúch spánku, dobrou správou je, že väčšine je možné predísť alebo sú liečiteľné. Kvalita Vášho života sa môže zlepšiť s pomocou odborníkov, venujúcich sa spánku.

Medzi takýchto odborníkov patrí aj Dormeo – jedna z najznámejších lifestylových značiek, venujúca sa spánku, ktorá sa v roku 2017 stala dvojnásobným držiteľom ceny Superbrands.

Posteľ Spectacular pre dostatok spánku
Posteľ Spectacular strieborná 200 x 180cm

Aj Vy sa ráno prebúdzate s týmito problémami?

Bolesti chrbta,  boľavé kríže, stuhnutá šija, bolesti kĺbov, celková únava a vyčerpanosť. Hovorí Vám to niečo? Predtým, než navštívite lekára, pozrite sa do svojej spálne. Na čom spíte? Je Váš matrac príliš tvrdý, mäkký, nepohodlný alebo dokonca preležaný? Aký máte pod matracom rošt? A čo Váš vankúš? Má správny tvar a výšku?

Riešenie Vášho problému je jednoduchšie, než si myslíte. Premysleným výberom matraca, roštu a vankúša urobíte svojmu telu veľkú službu. Vhodne skombinovaná trojica pomocníkov sa postará o dôležité pohodlie (aby ste rýchlejšie zaspali), o správnu polohu tela počas spánku (aby ste sa  v noci nebudili) a potrebnú oporu (aby Vás ráno nebolel chrbát).

Riaďte sa základnými pravidlami:

  •      Nevyberajte si matrac len na základe ceny.
  •      Pohodlie, opora a podpora chrbtice by mali ísť ruka v ruke – kvalitný matrac poskytuje všetky tri.
  •      Ak má Vaše telo výraznejšie krivky alebo vážite o niečo viac, potrebujete matrac s pevným jadrom a príjemným mäkkým povrchom.
  •      Naopak, ak máte chudšiu rovnejšiu postavu, môžete siahnuť aj po tvrdšom matraci.
  •     Pod matrac používajte vždy rošt, vďaka ktorému bude matrac priedušný a zachová si správnu tvrdosť.
  •     Nepodceňujte svoj vankúš. Vždy ho prispôsobte tvrdosti matraca. Tým bude Vaša chrbtica v správnej polohe.

Ak sa rozhodnete napríklad pre matrac Dormeo, dostanete k nemu set prispôsobiteľného vankúša a prikrývky ako darček, aby ste si kvalitnejšie oddýchli, nabili baterky a vážili si dobrý spánok o niečo viac. Nezabudnite, že zlepšením Vášho spánkového režimu dodáte telu nielen potrebnú energiu, ale aj zlepšíte svoje zdravie a celkový pocit spokojnosti.

Viete, čo by nemalo chýbať v spálni? Inšpirujte sa tu.

Zdieľaj

FacebookTwitterGoogleVkontakteTumblrLinkedInPinterest


Miroslava Sabolová

The author Miroslava Sabolová

Leave a Response


Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/estilofi/public_html/blog/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 454