close

Detská izba

Detská izba

Vytvorte svojmu dieťaťu komfort pri učení

dizajnova-kancelarska-stolicka-cierna_estilofina

Mnoho rodičov muselo v poslednom roku premeniť ich rodinný priestor na kancelárie či študovne pre deti. Situácia vo svete prinútila školy k tomu, aby štúdium prebiehalo v domácom prostredí, no nie vždy to bolo ideálne. Deti často študovali na gauči, za stolom v kuchyni či dokonca priamo z postele.

Takéto “núdzové učenie” môže byť minulosťou, ak vytvoríte vášmu dieťaťu študijný kútik, ktorý bude predstavovať priestor nielen pre učenie, ale aj písanie domácich úloh či čítanie jeho obľúbenej knihy. Prinášame vám teda niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vytvoriť aj z dištančného vzdelávania komfortné miesto, ktoré bude deti k učeniu motivovať a aspoň trochu nahradí triedu v škole – s písacím stolom a stoličkou k písaciemu stolu sa vám to určite podarí.

drevený rohový písací stôl
Pozrite si aktuálnu cenu rohového kancelársky písacieho stola BOSS

Vyčleňte dieťaťu priestor

Písací stôl je absolútnou nevyhnutnosťou pre úspech vo vzdelávaní, pretože je dôležitejšie mať jedno miesto, ktoré bude určené iba na štúdium. Presúvanie dieťaťa od kuchynského stola do obývačky či do spálne nie je práve najvhodnejšie, napríklad pre jeho sústredenie. Ideálne miesto je však vždy v detskej izbe, kde má dieťa svoje súkromie a písací stôl patrí iba jemu, aby sa nerozptyľovalo vašimi pracovnými predmetmi.

Písací stôl by mal mať svoje vlastné miesto, ktoré by malo byť dostatočne veľké, aby sa doňho zmestila aj stolička k písaciemu stolu. Dočasným riešením by tiež mohol byť aj skladací stôl, ktorý by šetril priestor v prípade, ak nemáte vo vašom byte kapacitné možnosti. Vtedy môžete niektorú miestnosť predeliť na dve polovice, či už závesmi, vysokou rastlinou alebo otvorenou knižnicou.

čierny písací stôl a čierna kožená kancelárska stolička
Zaujíma vás cena čiernej koženej stoličky k písaciemu stolu Natalija

Dištančné vzdelávanie je založené na vyučovaní cez internet, prebieha interaktívne a aj preto je súkromie a  dostatočne veľký písací stôl a stolička k písaciemu stolu komfortným riešením pre vaše dieťa. Ak by ste sa rozhodli vyčleniť študijný priestor pre vaše dieťa napríklad v spálni, musíte myslieť na to, že posteľ môže byť pre dieťa rozptýlením, čo môže viesť k jeho nízkej aktivite a nemotivovanosti plne sa sústrediť na výučbu.

Parametre písacieho stola a kancelárskej stoličky

Potreby dieťaťa, ktoré sa učí z domu stále rastú. Práve preto by mal byť písací stôl dostatočne veľký, aby sa naň zmestili praktické školské pomôcky, notebook, písacie potreby, knihy a pracovné zošity. Výborné sú aj písacie stoly, ktoré v sebe majú zakomponovaný priestor na káble, čo je naozaj výborná pomôcka, ak ich chcete skryť. Ak vaše dieťa chodí napríklad na kreslenie, potom je veľký písací stôl na nezaplatenie, pretože jeho veľkosť spĺňa náročné priestorové požiadavky plynúce z tejto detskej aktivity.

Kľúčom k výberu správneho písacieho stola pre deti je aj dostatok úložného priestoru. Ak písací stôl nemá dosť zásuviek, môžete si dokúpiť rôzne úložné jednotky, kontajner k písaciemu stolu alebo organizéry na papiere či perá. Ďalším problémom, s ktorým sa musíte vysporiadať je stolička k písaciemu stolu. Všetci dobre vieme, že dieťa na stoličke k písaciemu stolu sedí niekoľko hodín denne, preto by mala byť bezpečná a pohodlná.

Stoličky k písaciemu stolu sú k dispozícii v rôznych veľkostiach, dizajnoch, materiáloch či povrchových úpravách. Majte však na pamäti to najdôležitejšie – jej veľkosť. Dieťa by malo na stoličke sedieť pohodlne a preto by sa nohy detí mali dotýkať podlahy. Vtedy viete, že ste si vybrali tú správnu veľkosť stoličky k písaciemu stolu. Zamerajte sa aj na stoličky, ktoré majú zabudovaný mäkký podsedák a opierku prispôsobenú chrbtici vášho dieťaťa, aby počas dňa sedelo vyrovnane, bez zbytočných komplikácií v budúcnosti.

Biely lesklý písací stôl
Aktuálna cena bieleho kancelárskeho stola BARTER.

Pomôžte vašim deťom v štúdiu tým, že im vyberiete ten správny písací stôl a stoličku k písaciemu stolu. Obdobie, keď sa musia učiť z domu je nielen pre vás, ale najmä pre deti veľmi náročnou situáciou, preto dbajte o to, aby ste im vytvorili to správne pracovné prostredie, v ktorom sa budú sústrediť na školu a tá sa pre nich stane radosťou a obľúbenou aktivitou.

continue reading