close

Detská izba

DesignDetská izba

Navrhujeme Detskú Izbu V 6 Jednoduchých Krokoch!

photo-1504151864552-57020b6b876b

Ak sa práve v tomto období chystáte privítať do svojho domu nový a nádherný život, berte vytváranie priestoru pre vaše bábätko ako kreatívny proces, ktorý je úplne pod vašou kontrolou. Rozhodnutia, ktoré prichádzajú spolu s narodením a výchovou malého človiečika sú nekonečné. Zariaďovanie detskej izby nemusí byť nákladné, náročné ani dokonalé! Aby sme pomohli budúcim rodičom napredovať správnym smerom, rozhodli sme sa v 6-tich jednoduchých krokoch popísať všetko to, čo je potrebné vedieť o zariaďovaní šťastného miesta pre dieťatko.

1. Krok – Detská Postieľka

Premýšľajte o detskej izbe ešte skôr, než uvítate bábätko vo vašej rodine. Na konci tretieho trimestra by ste mali začať zhromažďovať nápady, pripraviť priestor pre detský nábytok a premýšľať o farbách s ktorými plánujete vymaľovať miestnosť. Napriek tomu, že detské postieľky sa dajú rýchlo objednať cez internet, môže trvať 6-8 týždňov, kým vám bude tovar doručený.

Detská postieľka Puro

Plánujete si kúpiť jednoduchú detskú postieľku alebo postieľku, ktorá ponúka všestrannosť na to, aby sa zmenila na plnohodnotnú posteľ a aby rástla spolu s vaším dieťatkom? Detská postieľka “Puro”– kladie dôraz na maximálny komfort pre vaše bábätko. Tento vysoko kvalitný nábytok ocenia najmä rodičia, ktorí už od začiatku manželstva túžia po väčšej rodine. Po odstránení bočníc z detskej postieľky môžete vytvoriť posteľ pre staršie deti a ponechať ju deťom tak dlho ako to bude potrebné. Posteľ z kolekcie Pame poskytuje možnosť transformácie postieľky na lôžko pre väčšie deti. Nábytok tak “rastie” spolu s vaším dieťaťom. Vždy používajte detskú postieľku, ktorá vyhovuje súčasným bezpečnostným normám. Toto je miesto, kde vaše dieťa strávi najviac času samé a je veľmi dôležité vedieť, že detská postieľka, ktorú používate, je v najlepšom a najbezpečnejšom stave. 

Komoda s prebaľovacím pultom LOLLE

2. Krok – Detské Obliečky

Možno tomu nebudete veriť, ale novonarodené deti spávajú celkovo 10,5 až 18 hodín denne. A aj preto, že vaše ruky a hrudník nie sú vždy k dispozícii ako posteľ vášho dieťatka, jednou z najväčších otázok je, aký druh detskej bielizne je najvhodnejší pre vášho novorodenca.

Existuje niekoľko možností, z ktorých si môžete vybrať: Bavlna – pokiaľ ide o výber detskej bielizne, klasické 100% bavlnené posteľné prikrývky sú často štandardom. Bavlna je priedušná vláknina a preto bude v lete pri dotyku s  pokožkou príjemne chladná a počas chladnejších dní zase prekvapivo hrejivá. Okrem toho sú 100% bavlnené obliečky hypoalergénne, takže si môžete byť istí, že vaše dieťa nebude trpieť žiadnymi podráždeniami pokožky súvisiacimi s posteľnou bielizňou. Polyester – je ďalšou možnosťou pre detskú postieľku vášho dieťaťa. Je vo všeobecnosti cenovo dostupnejší než bavlna, je odolný a pružný a je málo pravdepodobné, že sa vám zrazí pri praní. Flanel – flanelové obliečky v detskej postieľke nemusia byť najlepšou voľbou v teplejších mesiacoch. Ale keď je vonku zima, flanelové posteľné prádlo je ideálne na udržanie vášho dieťatka v teple. Uistite sa, že investujete do potrebného množstva posteľných obliečok – odporúčame minimálne 4-5 (dokonca aj viac keď môžete). Ak nechcete prať prádlo nepretržite, je skvelé mať po ruke viac kusov náhradných obliečok.

Komoda s prebaľovacím pultom PINO

3. Krok – Komoda S Prebaľovacím Pultom

Všetci to dobre vieme……s malými deťmi prídu aj špinavé plienky. A naozaj jediný spôsob, ako zvládnuť túto skúsenosť čo najpriaznivejšie, je mať istotu, že máte k dispozícii všetko potrebné. V prvom rade budete potrebovať svoje dieťa niekde prebaliť. Máte viacero možnosti – použijete voľne stojaci prebaľovací stôl alebo vymeniteľnú podložku, ktorú môžete položiť napr. na posteľ. Investujte do kvalitných podložiek, ktoré sú zdravotne nezávadné, hypoalergénne a vodeodolné. Ako súčasť izby LOLLE ponúkame komodu s odnímateľným prebaľovacím pultom, ktorý poskytuje dostatočne veľký priestor na bezpečné a pohodlné prebalenie vášho bábätka. Ak máte dosť miesta pre samostatný stôl na prebaľovanie, nezabudnite investovať do takého, ktorý bude mať aj iné využitie – môžu byť na ňom umiestnené hračky alebo poukladané detské knižky.

Detská postieľka Polar                                                                                                                                                                                                                                   

Ak máte obmedzený priestor, potom je reorganizácia nábytku v detskej izbe nevyhnutnosťou. Poriadok na mieste, kde bude vaše bábätko tráviť väčšiu časť dňa, je dôležitejší, než by sa mohlo zdať. V zásuvke, poličke, skrini a izbe roztrieďte veci na potrebné a nepotrebné. Zamyslite sa, ktoré veci potrebujete denne a neustále – tie môžu zostať na stole. Na druhej kôpke nechajte veci, ktoré používate iba niekedy a nepotrebujete ich mať na očiach celý deň. Tieto veci poukladajte do krabíc a odložte na vrchnú policu v skrini. Na ukladanie dôležitých predmetov ako sú plienky, utierky, oblečenie, masti, pleťové vody, používajte boxy alebo zásuvkové skrine. Nezabudnite mať v blízkosti nejaké hračky, aby sa dieťa malo s čím hrať, zatiaľ čo napr. skladáte prádlo.

4. Krok – Hojdacie Kreslo Do Detskej Izby

Hojdacie kreslo je jedným z doplnkov, ktorý dodá priestoru ten správny akcent. Kým bábätko zaspí, budete v ňom sedieť a spievať mu, čítať knižky a hladkať ho po hlavičke. Kolísavý pohyb detičky upokojuje už od narodenia a preto je ideálne používať hojdacie kreslo pri dojčení, kde môžete zároveň relaxovať. Stručne povedané, kreslo je obľúbeným miestom kde rodičia radi trávia príjemné chvíle so svojim bábätkom. Hojdacie kreslo Sweden sa vyznačuje komfortne čalúneným sedákom a ergonomicky tvarovanými opierkami pre optimálne pohodlie pri sedení. Stavte na tkaninu, ktorá sa ľahko čistí a vydrží časté používanie. Vyberte si niektoré z našich hojdacích kresiel, ktoré sú dostatočne priestranné a pohodlné pre vás a vášho drobčeka. Ak vám to rozpočet dovolí, investujte do krásneho hojdacieho kresla, ktoré sa môže neskôr presunúť do vašej obývačky alebo spálne.

Hojdacie kreslo Sweden svetlomod

Predstavte si, že vás náhle prebudia krokodílie slzy bábätka a vy ho dokážete utíšiť v pohodlí vášho hojdacieho kresla. Umiestnite kreslo tak, že všetko, čo potrebujete, bude na dosah – od malej knižnice vedľa kresla, police alebo iného miesta na postavenie fľaše s vodou a akékoľvek iné veci, ktoré by ste mohli potrebovať, kým budete sedieť v kresle a držať vaše rozkošné dieťatko. Uistite sa, že máte lampu tak blízko, že na ňu môžete ľahko dotiahnuť a vypnúť ju, akonáhle dieťa zaspí. A nezabudnite na to, aby ste mali kde vyložiť nohy … určite si to zaslúžite, po dlhom, náročnom dni.

 

 

Dizajnová taburetka Brayan – rôzne farby

5. Krok – Skrine Regály Police

Krásna detská postieľka, kreslo, komiks na stene, koberec, plyšové medvede … zariaďovanie detskej izby môže byť zábavné a vzrušujúce. Hračky, plienky, knihy, oblečenie, vybavenie – to všetko je potrebné niekam uložiť. Naša priestranná šatníková 3-dverová skriňa so zásuvkami vám poskytne bohatý odkladací priestor pre všetky tieto veci. Vďaka nadčasovému dizajnu sa tak spálňa Vašeho dieťaťa stane moderne vybaveným priestorom, v ktorom budete s radosťou tráviť svoj čas.

Policová skriňa Puro

Nástenné police sú jednoduché a dômyselné skladovacie riešenia pre veci ako knihy, dekorácie, osobné zbierky a iné malé predmety. Sú obzvlášť praktické, pretože môžu byť umiestnené všade tam, kde je najmenší voľný priestor. Ďalšou zaujímavou vecou je, že sa dajú kúpiť vo všetkých tvaroch a veľkostiach a niektoré z nich majú naozaj kreatívne a zábavné vzory. Estilofina má v ponuke túto krásnu policu na stenu s 3 háčikmi na šaty. Je ideálnym doplnkom k izbe EMILIA a rozširuje možnosti odkladacieho priestoru v detskej izbe na veci a predmety, ktoré je nutné mať poruke.

Polica na stenu s vešiakom EMILIA

6. Krok – Doplnkové Predmety

Ideálny koberec pre detskú izbu by mal byť samočistiaci, bez farieb a zaručene by sa mali dať z neho odstrániť všetky pachy, až kým sa dieťa nestane teenagerom! No zatiaľ ešte taký koberec nikto nevynašiel (prepáčte, že vám beriem nádej)! Koberce sa často využívajú v miestnosti, v ktorej sa deti hrajú, pretože sú mäkkučké pod nohami, tlmia príležitostné pády a sú pohodlné pre dieťa, ktoré sa plazí po podlahe. Elegantný dizajn koberca Oriental, ktorý máme v ponuke, vytvára v domácnosti harmóniu, vyžaruje pohodu a zmysel pre detail a je v každej domácnosti pútačom na prvý pohľad.

Dekoračná socha Animal / dinosaurus

V súčasnosti je na trhu veľa dekorácií do detských izieb, ktoré si môžete ľahko zakúpiť v obchodoch. Nezvyčajné nástenné háčiky, farebné záclony, zábavné súpravy posteľnej bielizne a ešte veľa ďalších vecí ktorým sa len ťažko dá odolať. Dekorácie v miestnosti detí nemusia byť drahé, pretože ak ste len trocha tvoriví a máte zdroj inšpirácie, môžete si niektoré z nich, jednoducho vyrobiť sami. Pokiaľ ide o výzdobu, jediné pravidlo, ktoré treba dodržiavať, je, že v skutočnosti neexistujú pravidlá. Ak vyplníte svoj priestor tým, čo vás urobí šťastnými, výsledok bude určite vynikajúci. Pamätajte, že je to váš domov a že to robíte pre seba a vašu rodinu.

Pripravili sme pre Vás prezentáciu ako by mala vyzerať základná výbava pre bábätko. Dajte nám vedieť akékoľvek nápady, pripomienky, alebo postrehy.

VÝBAVIČKA PRE BÁBÄTKO!

Plánujete zariaďovanie detskej izby? Ktorá detská postieľka z našej ponuky, vás zaujala najviac? Napíšte nám.

Tešíme sa na Vaše komentáre k článku.

 

 

continue reading
DesignDetská izba

Zariaďujete prvú detskú izbu? Toto by v nej určite nemalo chýbať!

Zariaďovanie detskej izby patrí nepochybne k jednému z najdôležitejších krokov, ktoré by ste mali pred narodením dieťaťa stihnúť. Detská izba je dôležitá súčasť domácnosti, ktorú by mali mať všetky deti.  Budú sa totiž vďaka nej už od malička učiť samostatnosti. Navyše budú mať svoj priestor, kde ich – až trochu vyrastú môžete pomaly učiť, ako zodpovedne pristupovať k svojim veciam. Vybrať však správny nábytok do detskej izby, ktorý nebudete musieť hneď po prvom roku meniť môže byť náročné. Navyše je dôležité vyberať nábytok, ktorý dieťa naozaj potrebuje. Nie je totiž dobré, ak je detská izba preplnená zbytočnosťami. Toto sú nevyhnutnosti, ktoré by v detskej izbe nemali chýbať. 

detská izba design home children white

Postieľka je základ 

Ak zariaďujete prvú detskú izbu pre najmenšie deti, mali by ste v prvom rade myslieť na postieľku na spanie. Aj keď spočiatku ju možno umiestnite do spálne, neskôr, keď bude dieťa väčšie, by malo mať svoju postieľku v detskej izbe. Pri výbere postieľky myslite v prvom rade na bezpečnosť dieťaťa, nezabúdajte však ani na dizajn. Ak vyberiete štýlovú a nadčasovú postieľku, môže v nej dieťa spávať nie len pár mesiacov po narodení, ale aj keď trochu vyrastie. Ideálne je vyberať postieľku v univerzálnej bielej farbe. Jednoduchosť a nadčasovosť bielej farby Vám zaručia, že sa hodí do akéhokoľvek interiéru a navyše biela v akomkoľvek prostredí vynikne.

Detská postieľka Sky je navrhnutá tak, aby sa dala nastaviť jej dĺžka a bočné panely sú navyše odoberateľné. Vďaka tomu môžete postieľku jednoducho premeniť na posteľ pre väčšie deti. Detská postieľka Emilia je nevrhnutá tak, aby ju mohli používať deti až do veku 6 rokov. Navyše jej jednoduchý dizajn je vhodný rovnako pre chlapcov, ako aj dievčatá. Detská postieľka Lolle pôsobí na prvý pohľad masívnejšie a je kombináciou nadčasovej bielej a hnedej farby.

detská izba design home children

Prebaľovací pult a komoda v jednom

Prebaľovací pult nie je nevyhnutnosťou, ktorú doma určite musíte mať, je však skvelou pomôckou, ktorá Vám môže výrazne uľahčiť život. Navyše ak si dieťa od mala zvykne na jedno miesto na prebaľovanie, bude to mať dobrý vplyv aj na jeho vývoj. V našej ponuke nájdete skvelú vychytávku! Čo by ste povedali na komodu a prebaľovací pult v jednom? Ušetríte miesto v izbe a budete mať navyše aj úložný priestor na oblečenie pre dieťa.

Komoda s prebaľovacím pultom Fleur je vhodná vďaka svojmu romantickému dizajnu najmä pre dievčatá. Bonusom je bezpečnostný mechanizmus uzatvárania zásuviek. Navyše komoda má odnímateľný prebaľovací pult, vďaka čomu ho so sebou môžete aj prenášať. Ak hľadáte nábytok, ktorý bude univerzálny a bude ho môcť využívať aj chlapec, aj dievča, zvoľte radšej Komodu s prebaľovacím pultom Emilia. Vďaka odnímateľnému prebaľovaciemu pultu ju môžete používať ako komodu aj keď dieťa vyrastie.

detská izba design home children

Polica na hračky

Čo v žiadnej detskej izbe určite nesmie chýbať sú hračky. Ak ich nechcete mať rozhádzané však po dome, zariaďte detskú izbu aj policou na hračky. Polica na stenu s vešiakom Emilia má dve časti na ukladanie hračiek alebo iných vecí. Spodná časť je navyše doplnená vešiakom, na ktorý môžete zavesiť napríklad čiapočky. Ak potrebujete viac úložného priestoru, či už na hračky alebo na oblečenie a iné potrebné veci, určite sa Vám bude páčiť Skriňový regál ICE. Ten poskytuje okrem niekoľkých políc aj jednu uzatvárateľnú skrinku.

detská izba design home children

continue reading

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/estilofi/public_html/blog/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 454