close

Svietidlá

DesignJedáleň a kuchyňaObývačkySvietidlá

Túžite po zmene vo vašom domove? Vytvorte veľké zmeny, malými krokmi

daniil-silantev-574966-unsplash

Každý by určite rád vykričal do sveta, že má rozprávkový domov. Možno vás pri tejto myšlienke napadne, že vlastniť rozprávkový domov znamená mať veľa peňazí. No opak je však pravdou. Pár dômyselných investícií a niekoľko malých zmien alebo premena vecí, ktoré máte práve poruke, môže dramaticky zmeniť priestor okolo vás.

Prinášame vám zoznam niekoľkých zmien, ktoré môžete urobiť.

Pridajte vášmu domovu svetlosť

Prilákajte do vášho domova dobrú náladu prostredníctvom svetla. Zaplavte vašu izbu počas dňa množstvom prirodzeného svetla, večer sa môžete zamerať na jednoduché umelé zdroje osvetlenia, akými sú minimalistické závesné svietidlá a lampy, ktoré vám určite výborne pomôžu aj pri zlepšovaní vašej nálady.

 Teplé drevené tóny dodávajú miestnosti útulnú atmosféru.
Dizajnová stolová lampa Sarai II

Pridajte vášmu nábytku výraz

Okrem gauča pridajte do vašej miestnosti aj nejakú ďalšiu možnosť na sedenie alebo výrazný nábytok. Vytvorte si priestor v priestore – rozdeľte si obývaciu izbu na dve menšie plochy – plochu na sedenie a plochu pre sledovanie televízie. Každý, kto vojde priamo z dverí do obývacej izby, si hneď môže vybrať miesto, kde si chce sadnúť. Takto vytvoríte vo vašom domove akési hlavné miesto pre stretávanie sa s ľuďmi. V podstate ide o to, že rozdelíte obrovskú izbu na niekoľko jednotlivých miestností.

Tmavé masívne nohy sú skvelým kontrastom k jemnému a dizajnového čalúneniu.
Dizajnová lavica Charlotte 90 cm krémová

Ozdobte svoj domov teplými farbami

Ďalšou podstatnou myšlienkou je ponoriť vaše izby do teplých farieb, akými sú horčicová, odtiene purpurovej či marhuľovej. Tieto odtiene sa dajú dokonale kombinovať s modrou a drevenými tónmi a zároveň pridávajú sviežosť bez toho, aby pôsobili príliš únavne alebo rušivo. Počas sedenia na pohodlnom gauči váš pohľad z izby cez okno určite skĺzne aj na výrazný farebný doplnok, čo poteší vaše zmysly a príprava takejto voľby netrvá ani hodinu.

Sada 3 nástenných políc Miley
Sada 3 nástenných políc Miley

Zadovážte si izbové rastliny

Aby ste dekoráciu miestnosti ešte viac zvýraznili, pridajte na parapetnú dosku ku oknu izbové rastliny. Aj pohľad na obyčajné kvety ponad vrchnú časť vašej pohovky dokáže rozveseliť každý nevýrazný tmavý smutný kút. Celkový vzhľad vašej miestnosti tak získa pozitívnu náladu, čo bude v konečnom dôsledku pozitívne vplývať aj na vás.

Photo by Milada Vigerova on Unsplash
Zelené kvety nesmú chýbať vo vašom domove.

Konečný nádych vo vašom domove

Aby ste ešte viac rozjasnili kúty svojich izieb, vyskúšajte epifytické rastliny. A pre efekt ešte väčšieho pohodlia zahaľte svoj gauč alebo kreslo do deky s výraznou farebnou kombináciou. Pridajte do svojich políc zopár kníh, lampu, spomienkový predmet v morskej zelenej alebo miniatúrny stromček bonsaj v tyrkysovej – všetky tieto predmety do jednotlivých kútov vášho príbytku.

Photo by Mark Tegethoff on Unsplash
Bonsai rozžiari Váš domov!

Podarilo sa už aj vám pretvoriť svoj domov pomocou malých úprav a nenápadných, ale tvorivých zmien a teraz si už užívate nové momenty a pohľady na všetky kúty vašich miestností? Podeľte sa o vaše skúsenosti s nami v komentároch!  

Vieme čo Vám pomôže zlepšiť zdravie aj náladu! Kvalitný spánok! Pripravili sme pre vás další zaujímavý článok. 

continue reading
Svietidlá

Svietidlo potrebuje zdroj – alebo ako si vybrať správnu žiarovku?

Progress of lighting with candle, tungsten, fluorescent and LED

Svietidlo potrebuje zdroj

Moderné svietidlo je len polovica krásy. Skvelé je vybrať si také svietidlo, ktoré má viacero tienidiel a môžete si vybrať, koľko z nich rozsvietite a akú intenzitu svetla potrebujete.

Klasickej Edisonovej žiarovke v našich domácnostiach definitívne odzvonilo a s rozvíjajúcimi sa technológiami je voľba ideálneho riešenia pre moderný interiér hotovou vedou. Viete, čo je pätica, lumen a CRI? Poznáte dimmable žiarovky? Počuli ste už o teplote svetla? Ak áno, môžete sa zaradiť medzi kompetentných užívateľov, gratulujeme! V opačnom prípade sa nedá svietiť, budete sa musieť dovzdelávať. Ak nerátame klasické vláknové žiarovky, ktoré sa už v súčasnosti nevyrábajú, na trhu sú tri najpredávanejšie technológie – halogénové žiarovky, úsporné kompaktné žiarivky a LED žiarovky.

1.Halogénové žiarovky

Halogénová žiarovka je plnená halogénovým plynom, najčastejšie jódom alebo brómom.

Pracuje na vyšších teplotách ako klasická žiarovka, čo vedie k vyššiemu jasu. V interiéri sa využíva ako zdroj silného bodového svetla. Ďalšími jej výhodami je reálne podanie farieb, dizajn klasickej žiarovky, možnosť stmievania, okamžité rozsvietenie a nízka obstarávacia cena. Svojich priaznivcov si získa aj pre klasicný vzhľad hodiaci sa do luxusných svietidiel retro alebo barokového typu.

Životnosť a energetická úspora sú v porovnaní s ďalšími dvomi technológiami najnižšie. Halogénová žiarovka sa pri svietení zohrieva.

2.Úsporné kompaktné žiarivky

Úspornou kompaktnou žiarivkou sa označuje žiarivková trubica menších – kompaktnejších rozmerov, používaná ako úspornejšia náhrada klasickej žiarovky.

Výhodou žiariviek je väčšia energetická úspora a dlhšia životnosť v porovnaní s halogénovými žiarovkami.

Nevýhodou je vyššia obstarávacia cena. Pomalší nábeh a výrazné skrátenie životnosti v chladnom prostredí a pri opakovanom zapínaní v krátkych časových intervaloch z nej robí outsidera pre chodby, schodištia, pivničné a technické priestory, ale aj toalety a kúpeľne. Dôležité je tiež brať do úvahy ekologickú záťaž, nakoľko žiarivky obsahujú ortuť a predstavujú nebezpečný odpad. Stmievanie je možné len pri typoch označených ako dimmable.

3.LED žiarovky

Skratka LED označuje light-emitting diode alebo svetelnú diódu, ktorá pri prechode elektrického prúdu vyžaruje úzko spektrálne svetlo.

LED žiarovky sa vyznačujú najvyššou energetickou úsporou, veľmi dlhou životnosťou, možnosťou voľby farby a okamžitým nábehom. Pri svietení neprodukujú škodlivé ultrafialové ani infračervené žiarenie (nezohrievajú sa). Sú ekologické a odolné voči nárazu, otrasu a chladu. LED žiarovky sú vhodné do moderných svietidiel.

Nevýhodnou je vysoká obstarávacia cena a možnosť stmievania iba u typov označených ako dimmable.

Ak ste už zvážili všetky výhody a nevýhody jednotlivých technológií a vybrali si tú správnu pre seba, sme na polceste k úspechu. Zostáva len zvoliť ten správny kus, ktorý zapadne do vášho svietidla a splní nároky interiéru. Zvážiť musíte niekoľko zásadných faktorov:

Závit žiarovky

Závit alebo takzvaná pätica je veľmi dôležitý údaj, bez ktorého žiarovku nekúpite, respektíve kúpite, ale nemusí sa vám podariť nainštalovať ju do svietidla. Pred návštevou obchodu alebo eshopu preto vždy zistite, aký závit má vaše svietidlo. V lustroch je najčastejší klasický, veľký závit s označením E27 alebo malý E14. Bodové svietidlá alebo moderné dizajnové lampy majú však často rôzne iné uchytenia.

Správny závit - bez toho to nepôjde.
Správny závit – bez toho to nepôjde.

Veľkosť a tvar žiarovky

Moderné žiarovky sú v mnohých prípadoch väčšie ako klasická Edisonova žiarovka. Ak si nie ste istí, dôkladne si priestor v svietidle premerajte. V prípade, že ste v priestore stavili na skvostný luster, ktorý je jeho dominantou, nerozbite si výsledný dojem nevhodnou žiarovkou. Luxusné lustre typu Bridget s odhalenými žiarovkami si pýtajú menej nápadné modely klasických tvarov. Dajte si teda záležať aj na dizajne. Jeho tienidlo tvoria nespočetné jemné kovové reťaze, ktoré sa nádherne trblietajú vďaka svetlu z 11-tich žiaroviek.

Svietidlo dizajnový luster Bridget, 140 cm, čierny
Svietidlo dizajnový luster Bridget, 140 cm, čierny

Svetelný výkon

Údaje typu 4W LED žiarovka svieti rovnako ako 40W klasická sú len veľmi orientačné a nepresné. Spoľahlivú výpovednú hodnotu toho, koľko svetla žiarovka vyžiari má len údaj nazývaný svetelný tok alebo svetelný výkon. Uvádza sa v lumenoch. Ak napríklad chcete nahradiť 40W Edisonovu žiarovku, mali by ste sa pohybovať niekde okolo 430lm.

Farba svetla

Označuje sa aj ako farebná teplota svetla a udáva, aký odtieň bude mať vyžarované svetlo. Hodnota sa vyjadruje v Kelvinoch (K) – hornoty predávaných žiatoviek sa pohybujú od 2700K do 6500K. Teplejšie odtiene bielej sa farbou blížia ku klasickej žiarovke a využívajú sa v oddychových a relaxačných priestoroch. V bežnom interiéri sú vhodné do obývačky alebo spálne. Studenšie odtiene zvyšujú aktivitu a sú vhodné všade tam, kde je potrebná dobrá viditeľnosť. Voľte ich preto do kuchyne, kúpeľne alebo luxusnej pracovne.

Farbu svetla vyberajte podla umiestnenia svietidla a preferencií.
Farbu svetla vyberajte podla umiestnenia svietidla a preferencií.

Index podania farieb

Môžete ho nájsť hlavne pri LED žiarovkách pod označením CRI (color rendering index). Jeho hodnota naznačuje, nakoľko sa budú zdať farby interiéru pod daným svetlom reálne. Pre interiéry sa odporúčajú žiarovky s hodnotou viac ako 80, väčšina výrobcov však ponúka žiarovky s nižším CRI (bežne okolo 70). Pod svetlom s veľmi nízkym CRI sa budú ľudia javiť neprirodzene a predmety získajú sivastý nádych. V prípade, ak výrobca túto hodnotu neuvádza, je lepšie si priplatiť si za žiarovku od výrobcu ktorý tento parameter uvedie – väčšinou sa jedná o kvalitnejšie výrobky. A určite nechcete, aby vaša moderná lampa a svetlo z nej vyzeralo len kvôli žiarovke zle.

Veľmi dôležitá hodnota - vedeli ste vôbec o nej?
Veľmi dôležitá hodnota – vedeli ste vôbec o nej?

Uhol rozptylu svetla

Je veľmi dôležitý hlavne pri LED žiarovkách a závisí od ich tvaru. Ak chcete miestnosť osvietiť jednou LED žiarovkou v lustri uprostred miestnosti, zvoľte guľovité alebo kukuricovité žiarovky. Aktuálnym trendom je však využívať viac slabších zdrojov svetla, kde môžete použiť aj smerové LED žiarovky.

Ak potrebujete pomoc, radi Vám poradíme, ako správne vybrať LED osvetlenie do vašej domácnosti alebo firmy. Ak chcete vyberať podľa konkrétneho priestoru, vyberte rozčlenenie podľa miestnosti. Ak viete aký typ svietidla chcete ale orientujete sa v ich parametroch, vyberte rozčlenenie podľa typu svietidla.

 

Ak si neviete vybrať vhodné osvetlenie do jedálne, radi Vám poradíme v našom článku nájdete užitočné rady. Napíšte nám.

Tešíme sa na Vaše komentáre k článku.

continue reading
DesignKnižnicaObývačkyPracovňaSvietidlá

Čoskoro Sú Tu Vianoce! Je Vaša Obývačka Pripravená?

branch-celebration-christmas-188971

Predvianočné obdobie je tu a pre mnohých z nás to znamená, že budeme čoskoro tráviť veľa času v našich domovoch s priateľmi a rodinou. Spolu s nákupom darčekov, plánovaním párty a rozmýšľaním nad tým, čo dobré uvariť a upiecť počas vianočných sviatkov. Budete pravdepodobne premýšľať aj o vzhľade Vášho domova. Ak Vaša obývačka nie je zatiaľ slávnostne vyzdobená, teraz je ten správny čas na to, aby ste začali plánovať, ako v nej vytvoriť tú pravú vianočnú atmosféru.

Vianoce sú  pre väčšinu z nás, z celého roka najviac očakávaným obdobím. ESTILOFINA prichádza práve v tomto predvianočnom čase so skvelou ponukou štýlového nábytku. Nájdete v nej všetko potrebné pre vytvorenie neopakovateľnej atmosféry vo Vašej obývačke. Začnite prípravu vianočných sviatkov návštevou u nás! Zostávajú už len 2 týždne na garantované doručenie tovaru do Vianoc a preto je najvyšší čas vybrať si z našej ponuky to, čo sa Vám páči a odoslať objednávku. Pripravili sme pre Vás výber najlepšieho nábytku za super ceny a niekoľko dobrých nápadov. Tu je  náš osobný výber najlepších kúskov, ktoré budú vo Vašej obývačke vyzerať úžasne!

Krb V Obývačke

Od svojich známych a priateľov sa vždy pred Vianocami dozvedáme, aké rôzne názory majú na výzdobu krbu. Jedna vec sa však zdá byť bežná v takmer všetkých témach o krbe a opakuje sa ako mantra – “zavesiť zrkadlo nad krbom”. Prečo? Je to totiž miesto, kde počas vianočných sviatkov môžte pozorovať odraz žiarivého svetla z vianočného stromčeka, vidieť sami seba alebo zdvojnásobiť pohľad na tmavú miestnosť osvetlenú iba ohňom. Na dosiahnutie zaujímavého vzhľadu naaranžujte pred zrkadlo strieborné svietniky, zarámované fotky Vašich najbližších a čajové sviečky umiestnené v sklenených pohároch.

Zrkadlo Veneto
Zrkadlo Veneto

Dokonalý relax a odpočinok

Vianočné sviatky sú obdobím roka, kedy sa túži každý z nás prilepiť na pohovku a len zriedka opustiť dom! Pre rodinu a priateľov, ktorí nás cez vianočné sviatky navštevujú častejšie, sa snažíme všetci vytvoriť priestor, kde si môžu oddýchnuť a nájsť útulne miesto. Pohodlné kreslá umiestnené vedľa stola plného dobrôt, môžu ponúknuť útulné miesto na odpočinok. Ak budete mať chuť len tak sedieť a vnímať ako v krbe horí oheň, ideálnym doplnkom pre túto večernú pohodu je hojdacie kreslo SWEDEN.

Hojdacie kreslo Sweden
Hojdacie kreslo Sweden

Netradičný stolík – skvelý dizajnový doplnok

Hlavne počas sviatkov chceme, aby bol náš domov priestorom, ktorý je nielen pekný, ale je aj útulný a príjemný. Tento netradičný konferenčný stolík  môže byť užitočným a všestranným nábytkom vo Vašej obývacej izbe. Túžite po krásnej atmosfére vášho domova? Objednajte si z nášho sortimentu  konferenčný stolík “TWIG” a keď napadne vonku prvý sneh, položte naň akýkoľvek svietnik, soľnú lampu alebo vonnú sviečku. Dokonalý mix teakového dreva a skla dáva zvláštnu príťažlivosť tomuto konferenčnému stolíku. Stolík je osadený sklenenou doskou z bezpečnostného skla a s ohľadom na mobilitu môže byť umiestnený v ktorejkoľvek časti Vášho bytu.

 

Konferenčný stolík Twig II do obývačky
Konferenčný stolík Twig II

Tieto luxusné stolíky budú odrážať Vašu lásku k prírode v podobe krásneho umeleckého diela vo Vašej domácnosti. Vy a vaši priatelia si budete mať kde odložiť jedlo alebo drink a navyše budete nadšení atmosférou, ktorú vytvoríte vďaka nábytku kolekcie Freddo! Ďalšie produkty z tejto kolekcie nájdete na našej stránke.

Set 3 stolíkov Eden
Set 3 stolíkov Eden

Tento konferenčný stolík z pevného lešteného dreva s nádhernou kresbou sa vo vašej obývacej izbe môže stať úžasným centrom pozornosti. Ponúka dostatok priestoru na nápoje, jedlo a dokonca aj vianočnú stolovú hru. Môžete si na stolík vyložiť nohy, alebo vďaka ideálnej výške si deti počas Vianoc môžu na ňom kresliť.

Luxusný konferenčný stolík Massive S 110 cm sheesham
Luxusný konferenčný stolík Massive S 110 cm sheesham

Potrebujete kúpiť TV skrinku ešte do Vianoc?

Večer pri dobrom filme, na pohodlnej pohovke patrí k príjemnému prežívaniu vianočných sviatkov. No okrem pohodlného gauča je dôležitým prvkom televízor a TV stolík. Mal mať skvelý vzhľad a mal by byť prispôsobený interiéru miestnosti. Tento nenápadný kus nábytku sa stal súčasťou každej domácnosti. Ručne vyrobený stolík MASSIVE určite splní Vaše očakávania. Ak máte televízor pripevnený na stene, stolík poslúži na odloženie kníh, ako miesto pre lampu, kvety, či ďalšie dekorácie.

Luxusný TV stolík Massive S 160 cm sheesham
Luxusný TV stolík Massive S 160 cm sheesham

Miesto na sedenie vo vašej obývačke

Počas obdobia Vianoc budete v kruhu priateľov a členov rodiny, takže sa uistite, že vaša obývačke je útulná a príjemná, s dostatkom miest na sedenie k dispozícii pri príchode hostí. Pridajte ďalšie sedadlá ako taburetkysedacie vaky, ktoré je možné rýchlo upratať pre prípad potreby pre väčší priestor.

Sedačka Eden do obývačky
Sedačka Eden do obývačky

Sedačka Eden

Najhlavnejším kúskom vo vašej Vianočnej obývačke bude  – nádherný ligotavý Vianočný stromček! Môžete si vybrať tradičný červený, alebo čo tak ligotavá strieborná? Nezabudnite ani na poslednú bodku vďaka ktorej navodíte slávnostnú atmosféru a to sú sviečky. Sviečky a ihličie vyjadrujú túžbu po svetle a teple.

Milí naši zákazníci dodanie produktov do Vianoc Vám garantujeme pri objednávke tovaru na dobierku, alebo bankovým prevodom a to do dátumu objednania 5.12.2018 do 12:00.

Prajeme Vám, aby ste zvládli predvianočný zhon s ľahkosťou a v pohode, samotné Vianočné sviatky v radosti a pokoji 🙂

Zrkadlá v modernom dome nesmú chýbať! Plnia totiž nielen úžitkovú funkciu, akú ešte, to sa dočítate tu.

continue reading
Svietidlá

Osvetlenie nemusí byť len praktické, ale aj štýlové

1452368416629

Vybrať si vhodné osvetlenie do izby môže byť niekedy náročné. Je dôležité, aby ste zvážili mnoho faktorov, ktoré vstupujú do hry. Okrem iného napríklad aj to, na čo budete osvetlenie používať. Rovnako aj, do akej izby plánujete svietidlo umiestniť a nezabudnite brať do úvahy ani to, koľko denného svetla preniká do miestnosti cez okná. Keďže na to, ako sa svetlo rozptyľuje do miestnosti vplýva aj dizajn tienidla, mali by ste aj to brať do úvahy pri výbere vhodného osvetlenia. Dôkladne by ste mali vyberať pre osvetlenie aj vhodnú žiarovku. Na základe toho, ako budete osvetlenie používať si môžete vybrať stolové lampy, ktoré poskytujú menej osvetlenia a je tlmenejšie. Rovnako máte na výber aj stojanové lampy, ktoré sú ideálne napríklad od obývacích izieb. Čo určite nechýba v žiadnej izbe je luster.

osvetlenie lampy stolne lampy lights

Osvetlenie do obývačky

Obývačka si zaslúži nie len luxusnú sedaciu súpravu a nábytok, ale aj osvetlenie. Čo je nevyhnutnou súčasťou každej obývačky je určite luster. Mal by byť zladený s celkovým zariadením obývačky a zároveň poskytovať dostatok svetla, vzhľadom na prirodzené svetlo, ktoré do izby dopadá cez okná. Skvelým a exkluzívnym riešením sú Kryštálové lustre Bohemia. Môžete si vybrať zo štyroch rôznych radov – GRANDE, PREMIUM, CLASSIC alebo RAINBOW. Veľmi exkluzívne a luxusne pôsobí napríklad Kryštálový luster Premium R14-4. Zaujímavým a určite nie menej luxusným lustrom je aj Kryštálový luster RAINBOW. Luxusný dizajn dostanete do svojej obývačky aj vďaka luxusnému lustru Barisimo de Lux.

barisimodelux osvetlenie lustre svietidla obyvacka

 

Stojanové lampy

Stojanové lampy sú tiež skvelou možnosťou osvetlenia do obývačky, ak v nej chcete mať menej svetla a vytvoriť príjemné prítmie napríklad pri sledovaní televízie. Môžete si vybrať tie, ktoré majú prirodzený vzhľad a sú vyrobené z prírodných materiálov. Takou lampou je napríklad aj Luxusná stojanová lampa Stump v béžové farbe. Je vyrobená z masívneho dreva, vďaka čomu vytvára aj vo Vašej obývačke rustikálnu atmosféru. Zaujímavým kúskom je aj Stojanová lampa Stage, ktorá má až tri nad sebou umiestnené svietidlá. Ak sa do Vašej obývačky viac hodí osvetlenie s kovovou konštrukciou, siahnite po Stojanovej lampe Qualle v medenej farbe.

osvetlenie lampa lights kovova medena

Závesné svietidlá do jedálne

Ak si neviete vybrať vhodné osvetlenie do jedálne, radi Vám poradíme. Nad jedálenský stôl je skvelé umiestniť závesné svietidlá, ktoré vytvoria dostatočné svetlo. Skvelé je vybrať si také svietidlo, ktoré má viacero tienidiel a môžete si vybrať, koľko z nich rozsvietite a akú intenzitu svetla v jedálni potrebujete. Takým svietidlom je napríklad aj Lampa Esfera XL v zlatej farbe. Skvelým dizajnovým kúskom, ktorý osvetlí celú miestnosť presne tak ako potrebujete je Lampa Rainbow 8.

osvetlenie svietidlo rainbow lights

Ak si vyberáte vhodné osvetlenie do spálne a neviete si rady, prečítajte si náš starší článok o tom, podľa akých kritérií si vyberať.

 

continue reading
DesignSvietidlá

Osvetlenie spálne: moderne a prakticky!

stolna-lampa-z-naplaveneho-dreva-lake-bezova

Ak chcete vo svojej spálni docieliť moderný vzhľad, výber svietidiel v tomto dizajnovom štýle je skvelou štartovacou čiarou. Moderný dizajn totiž ctí funkciu a jednoduchosť. Osvetlenie v spálni by malo byť prakticky ovládateľné, upokojujúce, s dotykom elegancie a čistoty. Účel svietidla je východiskovým bodom jeho dizajnu.

Funkcia

Osvetlenie spálne závisí od dispozícií a usporiadania celej miestnosti a je potrebné ho riešiť už pri jej projektovaní. Malým miestnostiam bez úložného priestoru postačia len nástenné alebo stolné lampičky umiestnené pri posteli. Mali by však byť ovládateľné aj vypínačom od dverí. Spálne so šatníkom alebo iným úložným priestorom si už pýtajú aj stropné svietidlo. Veľmi praktické je aj osvetlenie úložných priestorov zabudované priamo v šatníku alebo v skrini. Do svietidiel používajte úsporné žiarovky s nižšou intenzitou svetla. Osvetlenie v spálni by malo byť tlmené a upokojujúce. Odporúčané sú teplé odtiene bielej. Pri inštalácii osvetlenia myslite na vlastné pohodlie. Pri vstupe do miestnosti by ste mali mať k dispozícii vypínač pre všetky svietidlá. V opačnom prípade si budete musieť zapnúť stropné svetlo, aby ste prešli k modernej lampičke na nočnom stolíku a opäť sa budete vracať k dverám, aby ste zhasli. Lampičky by samozrejme mali mať aj vlastné vypínače dosiahnuteľné z postele.

Luxusný kúsok, ktorý vždy zaujme. Každý je originál.
Luxusný kúsok, ktorý vždy zaujme. Každý je originál.

Moderný dizajn

Pre dosiahnutie moderného vzhľadu vyberajte jednoduché svietidlá s priamymi líniami. Kľúčová idea znie: funkcia nad formou. Alebo ak chcete v jednoduchosti je krása. Materiál môže byť čistý alebo s jemným farebným akcentom. Modernému dizajnu vládnu neutrálne tóny. Luxusné svietidlá sú vyrábané aj z dreva alebo leštených kovov v prírodných odtieňoch. Matné sklo zas premieňa svetlo na príjemne mäkké a romantické.

Stolové lampičky, stojace lampy a závesné svietniky sú prirodzenou súčasťou moderného osvetlenia. Mimoriadne obľúbené sú predovšetkým závesné svietidlá, ktoré uvoľňujú miesto na nočných stolíkoch. Ak ich umiestnite bližšie k stropu, získate širší uhol svetla. Stojace lampy by mali mať jednoduchú konštrukciu a môžete ich použiť všade tam, kde chcete vytvoriť mimoriadny akcent.

Luxusný luster zavesený nad vašou posteľou vytvorí dramatické ohnisko miestnosti. Jeho veľkosť by mala závisieť predovšetkým od veľkosti spálne a výšky stropu, ale v zásade sa nemusíte báť ani mohutnejších svietidiel. Inšpirovať sa môžete extravagantným dizajnovým svietidlom Azure XL v bielo-zlatej farbe, ktoré sa stane dominantou každej spálne. Sústreďte sa na jednoduché tvary, s menším počtom vetiev, ktoré opticky naberajú na veľkosti a dominancii. Namiesto lustra však môžete nad posteľou zavesiť aj tri alebo viac svietidiel, ktoré budú v podobnom štýle, ale v rôznych tvaroch a odtieňoch.

4istý a jednoduchý dizajn, ktorý sa hodí skoro všade.
4istý a jednoduchý dizajn, ktorý sa hodí skoro všade.

 

continue reading
DesignSvietidlá

Svietidlá! Rozjasniť tmu, zútulniť domov.

Lampa Club biela

Áno, určite si domýšľate správne, budeme sa baviť o svietidlách. Osvetlenie je kľúčom na zabezpečenie toho, aby váš domov vyzeral „v tom najlepšom svetle“. Vďaka správnemu osvetleniu môže váš nábytok vyniknúť, zatiaľ čo zlé osvetlenie spôsobí, že izba bude vyzerať sivo a mdlo. Navyše, osvetlenie miesta, kde budete pracovať alebo tráviť čas s návštevou vás môže nabudiť do života čí výkonu – na druhú stranu, záleží od účelu svietidla –  príliš silné svetlá v spálni vás môžu udržať hore celú noc, a to aj po ich zhasnutí, keďže vysoká intenzita svetla rozladí váš organizmus a najmä vylučovanie spánkového hormónu. Našťastie, je celkom jednoduché dobre si vybrať.

 

Ako začať?

Najdôležitejšia vec, na ktorú sa musíte zamerať je štýl osvetlenia. Stropné svietidlá, nástenné lampy, stolové lampy či luxusné lustre môžu prezentovať vašu izbu rôznymi spôsobmi, no ich kombinovanie zvyčajne býva byť ten najlepší spôsob, ako získať požadovaný efekt.

continue reading
DesignJedáleň a kuchyňaSvietidlá

5 vecí ktoré nesmú chýbať v modernej jedálni

jedálenský stôl z masívu Massive

 

Nie každý má to šťastie, bývať v byte s dostatkom priestoru na samostatnú jedáleň. Ak však takúto možnosť máte a vaša domácnosť sa môže pýšiť jedálňou, určite by vám v nej niektoré kúsky nábytku a doplnkov nemali chýbať. Aby ste sa v nej vy, ale aj vaši priatelia a rodina, cítili vždy vynikajúco! O aké veci teda ide?

 

   1. Dokonalé svietidlá

Lampa Festive
Moderná lampa Od estilofina.sk

Svetlo v jedálni by ste určite nemali zanedbávať! Chcete si predsa vidieť do tanierov… Luxusné masívne svietidlo by malo byť ústredným prvkom jedálne. Pamätajte na to, že pomocou svetiel by ste mali vedieť v jedálni vytvoriť aj špeciálnu atmosféru. Ak sa napríklad chystá veľká rodinná oslava, zíde sa dostatok silného svetla. Ak chystáte romantickú večeru vo dvojici, tlmenejšie svetlá budú určite vhodnejšie. Ako by to teda so svetlami v jedálni malo vyzerať? Odporúča sa umiestniť centrálne svietidlo priamo nad jedálenský stôl. Pouvažovať by ste mohli napríklad o luxusnej závesnej lampe, ktorá siaha po celej dĺžke stola. Takou je napríklad lampa Jewels alebo moderná a luxusná lampa Festive. Poskytne nielen dostatok osvetlenia, ale tiež úžasnú hru svetiel vďaka visiacim kryštálikom. Pokiaľ ide o doplnkové svetlá, stavte na stojatú lampu v rohu miestnosti alebo pri príborníku.

 

   2. Jedálenský stôl

Samozrejme, bez neho by jedáleň nebola jedálňou! V tomto prípade odporúčame staviť na kvalitu. Keďže sa ráta s tým, že jedálenský stôl sa bude neustále užívať, mal by byť pevný a stabilný. Jednoznačne stavte na masív, ktorý vám vydrží roky. Ak chcete čosi moderné, môžete si vybrať masív kombinovaný s kovom, prípadne so sklom. Nezabudnite tiež na dotvorenie rodinnej atmosféry. Postačí obrus, váza s kvetmi alebo misa s ovocím v strede stola.

Luxusný jedálenský stôl z masívu Massive II New 200cm
Luxusný jedálenský stôl z masívu Massive II New 200cm
Jedálenské stoličky Marissa & Wanda
Jedálenské stoličky Marissa & Wanda

 

   3. Koberec v modernej jedálni

Rodinnú pohodu a príjemnú atmosféru dotvorí určite aj koberec. Okrem toho, skúste si spomenúť na zvuky, ktoré vydávajú stoličky posúvajúce sa po podlahe. Nič príjemné, však? Koberec tieto zvuky krásne stlmí a stolovanie tak spríjemní.

Dizajnový koberec Rebecca 200x120 cm / sivá pletenina
Dizajnový koberec Rebecca 200×120 cm / sivá pletenina

   4. Príborník v modernej jedálni

Vstávať od stola a utekať do kuchyne vždy, keď na niečo zabudnete, nie je práve praktické. V jedálni preto určite nesmie chýbať príborník alebo komoda na drobné doplnky a riady. Takisto ako pri jedálenskom stole, aj takýto príborník bude slúžiť roky. Rovnako by ste teda mali staviť na klasiku a vybrať si moderný príborník z pevného masívu.

Dizajnová komoda Thunder 175 cm
Dizajnová komoda Thunder 175 cm

   5. Ani doplnky by nemali chýbať!

Vynikajúcu atmosféru umocnia aj doplnky. Čo tak pekný svietnik, obraz na stene, či fotografie rodiny v štýlových rámčekoch? Aby ste sa v jedálni vždy cítili dobre a ako doma!

Ako vyzerá vaša jedáleň? Chýba v nej niektorá z týchto dôležitých súčastí. Možno by ste ju teda mohli dokúpiť. Verte, že pri správnom výbere budete spokojní.

Potrebujete opticky zväčšiť malý priestor? Máme jednoduché riešeniem, dočítate sa v dalšom článku.

continue reading

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/estilofi/public_html/blog/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 454