close

Kuchyňa

DesignDetská izbaHotel a ReštaurácieJedáleň a kuchyňaKnižnicaKuchyňaObývačkyPracovňaSchodiskoSpálne

Návrh Interiéru – Ktorého Interierového Dizajnéra Si Vyberiete?

kelly-sikkema-RgXO6LZbZgg-unsplash

Ako vytvoriť dokonalý domov?

Každý z nás túži po teple domova a interiéri, do ktorého sa každý deň budeme vracať s radosťou. Vychutnáme si chvíle s rodinou a priateľmi, vychutnáme si chvíle samoty. Ako však zariadiť dokonalý priestor, ktorý bude našou pýchou? V mnohých prípadoch nestačia nápady zo sociálnych sietí a potrebujeme si prizvať pomoc. Pomoc, ktorá nám dokáže ukázať cestu k vysnívanému miestu a priniesť nové nápady do celého projektu.

Prečo osloviť  interiérového dizajnéra na prípravu návrhu interiéru?

Šikovná ruka a profesionálny pohľad interiérových dizajnérov dokážu divy s veľkými i malými priestormi. Dokážu priniesť funkčnosť tam, kde doteraz vládol chaos. Potrebujete pomôcť s návrhom interiéru i vy? V tom prípade sme tu pre vás a s radosťou vám pomôžeme vyčarovať teplo domova či produktívne prostredie kancelárie. Dokážeme sa vžiť do toho, čo potrebujete a pretvoriť to na dokonale funkčný prvok. Prácou interiérového dizajnéra je vytvoriť dokonalý a príjemný priestor, v ktorom budú jeho klienti s radosťou tráviť svoj čas. Vždy pracuje s nápadmi a požiadavkami klientov, ktoré okorení kreativitou.

ZDROJ: unsplash
Návrh Interiéru

Ako prebieha celá spolupráca a návrh interiéru?

Na začiatku sa každý klient zoznámi so štyrmi prepracovanými a profesionálnymi portfóliami profesionálnych interiérových dizajnérov. Vďaka portfóliám máte možnosť zoznámiť sa nielen s ich prácami, špecifickými nápadmi a nápaditým podpisom. Máte možnosť zistiť, či sa ich štýl zhoduje s vašimi predstavami o dokonale zariadenom domove a priestore, ktorý vo vás vzbudzuje chuť pracovať a zdolávať nové prekážky. Pri tom však rozhodne nekončíme! V prípade, že si vyberiete dizajnéra, ktorý dokonale vyhovuje vašim požiadavkám, môžete sa spoločne pustiť do práce. Dizajnér vám poradí, ako správne rozmiestniť nábytok, vybrať vhodné farby či skvelé doplnky prinášajúce do interiéru nový dych. Interiérový dizajnér vám okrem drobných prác môže zariadiť i celý interiér. Návrh celej miestnosti začína na sume 200 €.

Celú komunikáciu i platbu riešite priamo s vami zvoleným dizajnérom, a tak si môžete presne stanoviť pravidlá, podľa ktorých budete postupovať. Nemusíte sa báť žiadnych mylných či zavádzajúcich informácií, ktoré vždy vznikajú pri komunikácii cez tretiu osobu. V tomto prípade sa komunikácia odohráva len medzi vami a dizajnérom.

Konzultačné hodiny – pomôžu vám správne sa rozhodnúť ZDROJ: unsplash, návrh interiéru

V mnohých prípadoch nie je pre vás rozhodnutie jednoduchou záležitosťou. Potrebujete sa dostať do obrazu a získať viac informácií o celom projekte. Dokáže interiérový dizajnér presne splniť vaše predstavy a dokážete sa spoločne naladiť na rovnakú vlnu? Túžime po tom, aby naše domovy boli skvelé a dokonalé zároveň. Z toho dôvodu má každý interiérový dizajnér vymedzené konzultačné hodiny, počas ktorých je plne k dispozícii.

Cena konzultácie je stanovená už od 18€ za hodinu. Pomôže vám nielen s rozhodnutím, ale počas konzultačných hodín vám dizajnér predstaví spôsoby, ako správne umiestniť nábytok tak, aby bola celá miestnosť dokonale rozvrhnutá. Táto informácia je mimoriadne výhodná pre majiteľov interiérov s malou rozlohou. Určite tiež vhodný výber farieb, ktorý bude dokonale korešpondovať s vašim štýlom a vkusom.

Benefity, ktoré vyplývajú zo spolupráce s interiérovým dizajnérom

Častým problémom interiérov je skromná rozloha. I s malým priestorom sa však dá skvelo čarovať. V prípade, že s pomocou interiérového dizajnéra správne zvolíte farby, vyberiete skvelé kúsky nábytku a spoľahnete sa i na jeho ďalšie rady, získate skvelý priestor. Malý priestor môže byť funkčný, štýlový a zároveň klamať vzhľadom o svojej skutočnej rozlohe. Podstatné je spoľahnúť sa na skúsené rady dizajnérov, ktorí dokážu skutočné divy. Veríme, vo vašu spokojnosť s nápadmi i riešeniami. Všetky portfólia nájdete na našej stránke www.estilofina.sk.

ZDROJ: unsplash

Z času na času sa nám stane, že si vo svojom domove potrebujeme niečo zmodernizovať, vymeniť niektoré kúsky nábytku za nové alebo iba doplniť nejaké dekoračné predmety.

Interiérový dizajnér je veľmi dobré riešenie aj keď malé úpravy by ste mohli zvládnuť, aj sami. Čítajte viac v našom ďalšom článku tu.

 

continue reading
DesignJedáleň a kuchyňaKuchyňa

5 Tém Ako Prípraviť Silvestrovský Večierok U Vás Doma

lets-go-party-message-in-lightbox-royalty-free-image-1574176659

Príprava silvestrovského večierka môže byť stresujúca. Väčšinou nevieme, kde začať. Sme však presvedčení, že najjednoduchší spôsob, ako začať s prípravou večierka, je práve vybrať a pripraviť tému všetkých dekorácií večierka. Chceme vám preto predstaviť päť tematických nápadov na silvestrovské dekorácie, ktoré vám pomôžu pripraviť sa na tohtoročnú silvestrovskú párty. Nechajte sa nimi inšpirovať a zistite, ktorý z týchto tematických nápadov najlepšie vyhovuje vášmu osobnému štýlu.

Vytvorte nečakané prekvapenia
Zdroj: Pom Joy Fun

1. Stavte na klasickú čiernu a zlatú

Nie je nič tradičnejšie ani klasickejšie ako oslava príchodu nového roka v atmosfére čiernej a zlatej farby. Ak chcete, aby aj počas vítania nového roka všetky farby vzájomne ladili, musíte vytvoriť akúsi rovnováhu vo všetkých farebných dekoračných tónoch koncoročnej párty. Príliš veľa čiernej môže nakoniec pôsobiť pochmúrne, zatiaľ čo prebytok zlata môže byť pre vaše oko príliš zdrvujúci. Aby ste sa uistili, či ste dosiahli dokonalú rovnováhu, vyberte jednu farbu, ktorá bude hrať dominantnú úlohu a nechajte druhú farbu, aby len zvýraznila určité prvky.

Stavte na klasickú čiernu a zlatú dekoráciu pre silvestrovský večierok
Zdroj: SMART ARCHITECHTURES

2. Pridajte trochu lesku striebrom

Ak výber zlatej farebnej palety nie je vašou parketou, pouvažujte tento rok nad striebornými odtieňmi. Strieborná je dostatočne silná farba na to, aby pôsobila sama o sebe ako téma alebo k nej môžete pridávať kombinácie iných farieb. Striebornú farbu môžete použiť takmer vo všetkých dekoráciách koncoročného večierka. Nie všetky strieborné farebné prevedenia sú však rovnaké, preto sa ubezpečte, či ste vzájomne skombinovali doplnky, ktoré farebne ladia.

Pridajte trochu lesku striebrom, silvestrovský večierok
Zdroj: Frog Prince Paperie

3. Buďte trendy s ružovo-zlatou

Ružovo-zlatá alebo retro zlatá farba je novinkou tohtoročnej sezóny a spája sa najmä s oslavami, sviatočnými dekoráciami a slávnostným stolovaním. Ak chcete tento rok usporiadať naozajstnú párty, ružovo-zlatá je práve ten spôsob, ako ísť na to. Jednoducho pripravte svoj večierok tak, že nahradíte všetky svoje tradičné silvestrovské dekorácie podobnými verziami v tomto ružovom odtieni a vytvoríte zábavnú a koketnú oslavu, ktorej sa budú určite chcieť už pri pohľade na retro pozvánku všetci zúčastniť.

Buďte trendy s ružovo-zlatou
Zdroj: Pink The Town

4. Silvestrovský večierok nebojte sa priniesť veľa výstrednosti 

Kto hovorí, že silvestrovský večierok musí byť o udržiavaní tradične uznávaných tradícií? Prečo tentoraz nezažiariť v novom roku s výstrednými dekoráciami, alebo aj s nezabudnuteľne rozmarným stolovaním? Ak sa rozhodnete ísť touto cestou, najlepšou voľbou je urobiť nákupy na večierok skôr u malých, nenápadných predajcov ako vo veľkých nákupných hypermarketoch.

Nebojte sa priniesť veľa výstrednosti
Zdroj: SMART ARCHITECHTURES

5. Vytvorte nečakané prekvapenia pomocou námorníckeho štýlu

Ak chcete naozaj zaujať témou, ktorá je nečakaná, ale stále elegantná, popremýšľajte o náhrade svojej obvyklej čiernej silvestrovskej dekorácie za námornícku verziu. S touto tmavomodrou paletou môžete vytvoriť veľmi veľa obľúbených nápadov – od kuchynských námorných skriniek, lampiónov, girlánd až po výrazné stoličky, ktoré môžete skombinovať so zlatou, čím vytvoríte tému večierka, ktorá sa bude určite vymykať zaužívaným tendenciám.

Po skvelej párty si zaslúžite aj odpočinok. Premýšľali ste niekedy o tom, ako dlho vám trvá kým zaspíte? Potrebujete viac ako 15 minút? Ak sa navyše počas noci často budíte a prehadzujete, možno je na čase zamyslieť sa, čo tieto problémy spôsobuje. Zlepšením prostredia na spánok zlepšíte aj samotnú kvalitu spánku, podporíte svoje zdravie a dokonca zlepšíte svoje pracovné výsledky. Prezradíme vám viac v dalšom článku tu.

 

continue reading
Kuchyňa

Ako Správne Upiecť Gaštany V Rúre?

maroni-700267_640

K Vianociam patria gaštany, ako ich však správne upiecť?

Taliansko je najväčším producentom gaštanov v Európe a obzvlášť jeden z najcennejších druhov gaštanov sa pestuje v toskánskom regióne Mugello. Hoci gaštany boli v minulosti známe, ako „jedlo chudobných“ počas zimného sviatočného obdobia patria gaštany ku veľmi lukratívnym pochúťkam.

Gaštany sú v sezóne zhruba od septembra do januára a sú mimoriadne populárne počas sviatkov Vianoc a Nového roka. Ich úžasná nutričná hodnota vzbudzuje v posledných rokoch neuveriteľný záujem.

V talianskom jazyku nájdete pre slovo gaštany dva názvy: castagne (menšie, obyčajnejšie odrody) a marroni (väčšie, cennejšie odrody v tvare srdca).

Každý rok na jeseň najmä tesne pred Vianocami sa na každom námestí v Taliansku objavujú stánky a obchodíky s pečenými gaštanmi a na rohoch ulíc sa predávajú šišky, stánky sú plné pečených pochúťok. Niekedy sa na gaštany strieka červené víno alebo dokonca ešte niečo lepšie – grappa! Ide o pálenku talianskeho pôvodu z vína alebo z matoliny, ktorej obsah alkoholu sa pohybuje medzi 37,5 až 60 %. Festival jedla Sagre, ktorý sa koná v celom Taliansku v októbri, nie je o ničom inom, ako o gaštanoch. Niektorí tvrdia, že najlepší spôsob pečenia gaštanov je na horúcom uhlí, buď v krbe alebo vo vonkajšej pekárni. No ak to však z praktického hľadiska nie je možné, Taliani ich pečú na plynovom sporáku v obyčajnej železnej panvici s perforovaným dnom tak, aby sa plamene gaštanov dotýkali. Pečením gaštanov sa vytvára jemná a mierne sladkú príchuť, čím sa zároveň mení aj ich konzistencia – je mäkšia a podobná zemiakom. Ak nemáte špeciálnu panvicu na pečenie gaštanov alebo plynový horák, nezúfajte. Na pečenie v rúre nie je potrebné žiadne špeciálne vybavenie.

Zdroj: foodabovegold/ Gaštany
Zdroj: foodabovegold

Nasledovný recept vám prezradí, ako si s pečením gaštanov jednoducho poradíte doma aj sami. 

Celková príprava: 20 minút

Pečenie: 15 minút

Množstvo: 1 dávka (2 porcie)

Prísady: 230 g gaštanov (nelúpané, nepražené)

Postup prípravy:

Rúru predhrejte na 220°C.

Pomocou ostrého noža urobte rez v tvare X na okrúhlej strane každého gaštanu, aby ste pri ich zohrievaní zamedzili otvoreniu.

Položte ich na pekáč alebo na plech na pečenie.

Vložte gaštany do rúry a pečte ich, až kým sa koža z rezov neodlupuje a, kým nezmäknú ako orechy (to, ako dlho ich budete piecť záleží od gaštanov, ale minimálne 15 až 20 minút).

Gaštany, Zdroj: thehealthychef
Zdroj: thehealthychef

Vyberte orechy z rúry, zabaľte ich do starého uteráka a silno ich stlačte. Mali by praskať – a nechajte ich niekoľko minút postáť.

Potom gaštany olúpte a môžete ich zjesť! Výborne sa hodia ku fľaši vína. Pečené gaštany si môžete vychutnať samostatne, ako sviatočné zimné občerstvenie alebo v rámci večere, kde sú gaštany zvyčajne súčasťou plniek v moriakoch, alebo inej hydine. Hodia sa aj ku pečenej kapuste, sekanej alebo, aj ako prísada do koláčov, alebo iných dezertov.

Tip na záver: Pri výbere gaštanov hľadajte tie najväčšie, so svetlými škrupinami. Pred pečením nezabudnite vytvoriť rez v gaštanoch v tvare X, aby ste zmiernili tlak počas pečenia. To vám pomôže aj pri lúpaní gaštanov po pražení.

Zdroj: happyfoodstube
Zdroj: happyfoodstube

Ako pripraviť ten najkrajší vianočný jedálenský stôl? Poradíme vám v dalšom článku tu.

continue reading