close

Design

DesignJedáleň a kuchyňaObývačky

Tipy dizajnérov pre lepšie bývanie! Ako usporiadať nábytok

deborah-cortelazzi-615800-unsplash

Nábytok a jeho usporiadanie je viac než len umiestňovanie kusov tam, kde si myslíte, že budú mať najväčší zmysel. Ak sa pozeráte na prázdnu miestnosť, zariaďte si ju spôsobom, ktorý bude aj praktický aj estetický zároveň. Poďme sa spoločne s interiérovými dizajnérmi pozrieť na pár jednoduchých a ľahko aplikovateľných princípov, ktoré naozaj fungujú.

Vyberte si ohniskový bod

Nikdy nepodceňujte silu ohniskového bodu v miestnosti. Zatiaľ čo niekedy rozpoznáte ohnisko prirodzene, ako napríklad dominantné okno, klavír alebo výrazný vstavaný výklenok krbu, niekedy si musíte takéto ohnisko vytvoriť sami napríklad prostredníctvom čiernej techniky či samotného televízora. Po tom, čo ste si akýmkoľvek spôsobom určili v miestnosti ohniskový bod, musíte okolo neho zmysluplne a funkčne rozmiestniť nábytok.

Dizajnový TV Stolík atraktívny nábytok
Dizajnový TV Thunder 170 cm mango

Netlačte nábytok proti múru

Veľkosť miestnosti vám nadiktuje ako ďaleko môžete postaviť nábytok od stien. Myslite na to, že aj na malom priestore je treba kusy nábytku umiestňovať tak, aby miestnosť trošku dýchala, t.j. približne 30 centimetrov medzi kusmi nábytku aj od stien. O niečo väčší nechajte priestor aj v prípade oblastí, ktoré majú vyššiu prevádzku, akými sú miesta pred umývadlami a spotrebičmi v kuchyni.

Vytvorte si komunikačné oblasti

Ľudia by mali mať vždy priestor, kde sa môžu prirodzene bez akýchkoľvek bariér porozprávať bez toho, aby museli zvyšovať svoj hlas alebo naťahovať svoje uši. Ide najmä o umiestnenie gaučov a kresiel okolo konferenčného stolíka. Pravidlom je, že čím je väčší, tým lepšie. Veľký konferenčný stolík v strede miestnosti na sedenie je estetický a zároveň aj funkčný. Ak je miestnosť príliš veľká, vytvorte komunikačných oblastí viac.

Nájdite pri usporiadaní nábytku rovnováhu

Rovnováha je pri návrhu veľmi dôležitá. Treba zvážiť veľkosť aj umiestnenie rôznych kúskov, ako aj rôznorodosť tvarov.

Berte ohľad aj na pohyb

Ľuďom by pri pohybe nábytok nemal zavadzať. Medzi konferenčným stolíkom a gaučom a medzi kreslami by ste mali vytvoriť cestičku na šírku oboch chodidiel, aby sa ľudia mohli premiestňovať z jedného konca miestnosti na druhý bez akýchkoľvek ťažkostí.

Nechajte vojsť dnu svetlo

Svetlosť patrí k najdôležitejším prvkom miestnosti, no aj napriek tomu je značne často zanedbávaná. Dostaňte do obývačky čo najviac svetla, základom je denné. Ak nemáte veľké francúzske okná, nezúfajte. Pomôže jemná polopriehľadná biela záclona na celú výšku miestnosti, ktorú slnečný svit rozžiari ako veľkoplošné svietidlo. Biela má kúzelnícke schopnosti. Pochopí to každý, kto ňou premaľuje izbu, ktorá mala predtým žltkastý či marhuľový odtieň. Aj strop vyžaduje bielobu, inak miestnosť pôsobí nižšie. Na jednu stenu si však môžete pokojne dopriať aj tmavšiu farbu alebo tapetu.

Nábytok pri zdroji prirodzeného svetla
Slnečný svit rozžiari ako veľkoplošné svietidlo

Umelecké diela v správnej veľkosti

Ak chcete zavesiť na stenu umelecké diela, zrkadlá, či obrazy, musíte ich umiestniť strategicky a v súlade s nábytkom. Nevešajte malú fotografiu nad váš gauč, namiesto toho radšej použite veľký kus, ktorý má približne dve tretiny gauča alebo použite kúsky logicky patriace k sebe. Ak potrebujete na stenu umiestniť naozaj malé umelecké dielo, použite veľký rám s veľkými výraznými motívmi, napríklad kamienkami. Keď zavesíte obrázok nad nábytok, urobte tak približne 12 centimetrov nad ním, aby fungoval vizuálne.

Nástenná dekorácia Bartley ľavá
Nástenná dekorácia Bartley ľavá

Zamerajte sa na funkciu nábytku

Niekedy potrebujete umiestniť predmety, ktoré musia byť ľahko dosiahnuteľné pre akýkoľvek účel, ktorý máte v miestnosti. Chcete napríklad usporiadať kuchynské náradie tak, aby bolo pri varení poruke alebo usporiadať svoje knihy tak, aby boli k dispozícii, keď študujete alebo pracujete vo svojej domácej kancelárii? Zvážte, čo potrebujete a kde, aby ste mohli zodpovedajúcim spôsobom navrhnúť svoj nábytok.

Dizajnový regál Bethany - set 2 kusov
Dizajnový regál Bethany – set 2 kusov

Triangulácia alebo dizajn podľa trojuholníkov

Triangulácia v interiéri sa týka umiestnenia dvoch koncových stolov pozdĺž gauča s maľbou umiestnenou na stene nad ním. Triangulácia je dobrý spôsob, ako dosiahnuť v domácnosti rovnováhu a symetriu. V praxi ide najmä o domy postavené na ústrednom motíve átria, okolo ktorých sa na trojuholníkovom pôdoryse odvíja obytný priestor. Hranica interiéru a exteriéru má rôzne formy a intenzitu otvorenosti. Dôležitejší ako samotná architektonická figúra, je kontakt vnútorného obytného prostredia s exteriérom.

Aj Vám sa už niekedy podarilo zariadiť si izbu a myslieť pritom na niekoľko pár odporúčaných rád? Mysleli ste pri zariaďovaní aj na funkčnosť miestnosti? Podeľte sa o Vaše skúsenosti s nami v komentároch!

 

Málo spíte? Toto všetko sa môže stať pri nedostatku spánku. Čítajte viac tu.

 

continue reading
DesignPracovňa

Home office, ktorý pracuje za Vás. Tak poďme na to!

media_images_org_file0027215 (1)

Ak pracujete z domu na plný alebo čiastočný úväzok alebo si doprajete home office častejšie ako zvyčajne, mali by ste si uvedomiť, že vo svojom dome budete potrebovať osobitný kancelársky priestor. Správne navrhnutý a premyslený home office v sebe zahŕňa pohodlný pracovný priestor, správne a príjemné osvetlenie a pocit, že miesto, kde pracujete, ste si naozaj zamilovali, pretože tu máte všetky podstatné veci, ktoré práve budete potrebovať.

Vyberte si pre váš home office to správne miesto

Vaším prvým rozhodnutím je zvážiť, kde si svoj home office umiestnite. Typickými miestami sú osobitná miestnosť, miestnosť zvonku alebo miestnosť na dvore. Ak sa rozhodnete oddeliť vchod do svojej kancelárie z dôvodu stretávania sa s klientmi alebo spolupracovníkmi, určite ide o tú správnu voľbu.

Kdekoľvek sa rozhodnete umiestniť svoju kanceláriu, nezabudnite, že najnevyhnutnejšou potrebou sú určite dvere – štandardné, zasúvacie, francúzske alebo v provensálskom štýle – pre prípad, že budete potrebovať súkromne telefonovať alebo pracovať bez vyrušovania.

Rozmiestnenie vášho priestoru home office

Teraz sa na Váš vytvorený priestor pozrite detailnejšie a odpovedajte si na nasledovné otázky: Aké sú rozmery kancelárie? Je to veľká plocha, ktorej rozmiestnenie si vyžaduje nejaký náčrt na papieri alebo ide skôr o malý priestor vyčlenený niekde v kúte nejakej väčšej miestnosti? Aké sú zdroje prirodzeného svetla? Sú v miestnosti už zabudované umelé zdroje svetla? Kde sú elektrické zásuvky na spotrebiče, televíziu a telefónne linky? Rozmýšľali ste už nad tým koľko ľudí bude vo vašej kancelárii pracovať? Budete sa v nej stretávať s klientmi? Aké druhy pracovných plôch budete potrebovať? Koľko času strávite na telefóne? Budete si v nej chcieť zviditeľniť knihy, fotky alebo zbierky? Budete používať špeciálne zariadenie akými sú stôl na kreslenie alebo video-konferenčný systém? Koľko zo svojho pracovného času strávite pri počítači? Potrebujete tlačiareň vedľa svojho počítača alebo môže byť umiestnená kdekoľvek v miestnosti?

Rozhodnite sa pre ten správny štýl izby

Či už tradičný, moderný, nadčasový, priemyselný alebo eklektický. Porozmýšľajte nad zariadením nábytku pre svoj home office.

Či si už si chcete zaobstarať pracovný stolík bez zásuviek, so zásuvkami alebo pracovný stolík šitý na mieru, stále starostlivo porozmýšľajte nad veľkosťou, tvarom aj štýlom, ktorý by čo najlepšie naplnil vaše očakávania. Pracovné stolíky prichádzajú vo všetkých štandardných typoch – či už v tvare písmena U, v tvare písmena L, rohové, zaoblené, obdĺžnikové (na písanie, na umiestnenie počítača, atď.).

Pracovné stolíky v tvare U sú veľmi priestorné, pretože sú obrovským prínosom v rámci pracovného a úložného priestoru. V prípade oddelených častí v miestnosti si môžete v jednej časti naplánovať stretnutia, ďalšia časť vám poslúži na písanie a ďalšiu časť môžete používať pri práci s počítačom, tlačiarňou, šanónmi alebo inými nevyhnutnosťami.

Miestnostiam v tvare písmena L a rohovým miestnostiam dokonale pristanú mnohostranné typy pracovných stolíkov aj v prípade obrovských aj v prípade malých miestností. Umožnia vám pracovať na počítači tak, aby ste mohli pozerať do všetkých kútov. Či už si vyberiete biely sklenený rohový písací stôl Boss, moderný dizajnový písací stôl Finley alebo luxusný kancelársky stôl Island, ktorý dokonale imituje drevo.

Luxusný kancelársky stôl Island
Luxusný kancelársky stôl Island

V prípade obdĺžnikového tvaru je lepšie siahnuť po jednostrannom nábytku akým je napríklad zásuvková skrinka Island.

Zásuvková skrinka Island
Zásuvková skrinka Island

Nakoniec vám prinášame ešte niekoľko vecí, na ktoré by ste pri tvorbe svojho home office určite nemali zabudnúť:

  • Počítačové vybavenie, tlačiareň, scanner a pod.
  • Wi-Fi rúter, káblový modem, TV obrazovka
  • Stereo a slúchadlá,
  • Zariadenia na video konferencie
  • Skartovací stroj.

Dajte vašej miestnosti kus seba.

Gauč, rozkladací gauč, kancelárske kreslo Marvin na kolieskach alebo aj dizajnové sedačky prinesú do každej kancelárie miesto na uvoľnenie. Kreslo na čítanie možno umiestniť vedľa okien, aby ste z neho mali dobrý výhľad vonku. A ak budete mať chuť na kávu, môžete sa dokonale uvoľniť aj v antik kávovej kancelárskej stoličke Roma Vintage.

Kancelárska stolička Roma Vintage hnedá 125cm
Kancelárska stolička Roma Vintage hnedá 125cm

Túžite po zmene vo vašom domove? Vytvorte veľké zmeny, malými krokmi, prečítajte si viac v našom dalšom článku tu.

continue reading
DesignSpálne

Ako opticky vytvoriť rozmernejšiu miestnosť? Stačí pár maličkostí!

NOVA_DKAN_40X120

Stačí pár maličkostí a Vaša izba bude pôsobiť opticky oveľa viac rozmernejšie!

Ak máte izbu v paneláku alebo v malom domčeku, často máte pocit, že je príliš malá. No stačí iba zopár trikov a váš priestor na spanie začnete vnímať ako opticky oveľa väčší. Nejedná sa len o klamlivú predstavu pre oči. V skutočnosti ide o niekoľko jednoduchých rád, ktoré vašu izbu zväčšia. Ak teda bývate v škatuli od topánok, určite sa vyhýbajte obrovským neohrabaným kusom nábytku, čalúneným posteľným rámom a montovaným súpravám nábytku do spálne. Toto sú najväčšie chyby, ktorých sa ľudia dopúšťajú pri zariaďovaní izieb. No základné pravidlo je pomerne úplne jednoduché. Stačí si priestor vopred premyslieť, nábytok zorganizovať a vyhýbať sa prílišnej prezdobenosti.

Viacúčelový pán

Porozmýšľajte nad nábytkom, ktorý by okrem základných vlastností poskytoval aj ďalšie dodatočné funkcie – napríklad viacúčelové miesta v skrytom úložnom priestore. Čo poviete na drevený posteľný rám so vstavanými policami v zadnom čele postele? Úžasné! Alebo navrhnúť drevené škatule či zásuvky pod posteľou ako úložný priestor na oblečenie, topánky alebo posteľnú bielizeň. To znie tiež dobre. Takýmto spôsobom využijete každý centimeter vášho pôdorysu miestnosti.

Myslite aj na iné miesta, nielen tam, kde práve spíte

Nemáte priestor na spanie? Nepodľahnite túžbe len tak kdesi „vtesnať sa“. Namiesto toho skúste vstavanú policu do steny, stoličku alebo malé drevené kreslo, ktoré vám zároveň poslúžia aj ako stojan na nočnú lampu alebo budík. Kto tvrdí, že musíte mať lavičku pri nohách svojej postele? Áno, ide o krásny konečný efekt, ale vo viacerých prípadoch sa lavice stávajú odkladacím priestorom pre vaše oblečenie a iné zbytočnosti, čo budí dojem neporiadku. Preto si takýto kus nábytku určite odoprite a aj iné kusy, ktoré naozaj nepotrebujete na sedenie. Môžete čítať aj v posteli a ráno si určite nájdete aj iné miesto na sedenie, kde si obujete svoje topánky…

Dizajnové kreslo Itzel
Dizajnové kreslo Itzel

Nezrezávajte rohy

Pracujte spolu s vašou architektúrou, nie proti architektúre. Vyberajte si kúsky nábytku, ktoré budú dokonale ladiť s tajuplnými stropnými líniami alebo s výklenkom, v ktorom ste si nariasili závesy či vytvorili elegantný kútik.

Vymaľujte si steny na bielo

Keď sa povie biela, každý si predstaví svetlo a čistotu. Táto reflexná vlastnosť bielej farby vizuálne váš priestor zväčší a vyženie z neho chaos a neporiadok. Aj z toho dôvodu sa hotelieri vo svojich hoteloch tak veľmi zameriavajú na všade prítomnú bielu – je čistá, vzdušná a pôsobí pokojne a elegantne. Nehovoriac o tom, že ak si k nej skombinujete drevený nábytok alebo dokonca aj drevenú podlahu, konečný efekt bude pôsobiť naozaj štýlovo.

Dizajnová zásuvková skrinka Sweden
Dizajnová zásuvková skrinka Sweden

Nechajte miestnosť opticky zrkadliť

Ak mate vo vašej izbe stále nejaký pocit nedokonalosti, pridajte si do nej pár zrkadiel. Či už ide o zrkadlo namontované na stenu, nad zadným čelom vašej postele alebo oproti oknu, zrkadlá určite nie sú nikdy zlý nápad. Sofistikovane rozmýšľajte ako zdvojnásobiť prirodzené svetlo, aby ste tak mohli váš priestor zväčšiť.

Nástenné zrkadlo Guadalupe, strieborné
Nástenné zrkadlo Guadalupe, strieborné

Dúfam, že vás už omrzela predstava, ako si svoju malú spálňu zariaďujete zbytočnosťami, nepraktickým nábytkom a vizuálne ťažkými doplnkami. Problémom je to, že veľa ľudí o svojich miestnostiach vôbec neuvažuje, len nasadne do auta a rozhoduje sa priamo v obchode s nábytkom. Ak začnete naozaj priamo vo svojej izbe uvažovať o ideálnych kúskoch pre váš priestor, už môžete začať aj odpočívať. Vždy myslite na to, že menej je niekedy viac a svetlo, ktorým presvetlíte svoju izbu sa vám odvďačí pocitom, že vaša izba je naozaj väčšia a zároveň nestráca na útulnosti.

Vieme čo Vám pomôže zlepšiť zdravie aj náladu! Kvalitný spánok, dočítate sa viac v našom dalšom článku tu. 

 

continue reading
DesignJedáleň a kuchyňaObývačkySvietidlá

Túžite po zmene vo vašom domove? Vytvorte veľké zmeny, malými krokmi

daniil-silantev-574966-unsplash

Každý by určite rád vykričal do sveta, že má rozprávkový domov. Možno vás pri tejto myšlienke napadne, že vlastniť rozprávkový domov znamená mať veľa peňazí. No opak je však pravdou. Pár dômyselných investícií a niekoľko malých zmien alebo premena vecí, ktoré máte práve poruke, môže dramaticky zmeniť priestor okolo vás.

Prinášame vám zoznam niekoľkých zmien, ktoré môžete urobiť.

Pridajte vášmu domovu svetlosť

Prilákajte do vášho domova dobrú náladu prostredníctvom svetla. Zaplavte vašu izbu počas dňa množstvom prirodzeného svetla, večer sa môžete zamerať na jednoduché umelé zdroje osvetlenia, akými sú minimalistické závesné svietidlá a lampy, ktoré vám určite výborne pomôžu aj pri zlepšovaní vašej nálady.

 Teplé drevené tóny dodávajú miestnosti útulnú atmosféru.
Dizajnová stolová lampa Sarai II

Pridajte vášmu nábytku výraz

Okrem gauča pridajte do vašej miestnosti aj nejakú ďalšiu možnosť na sedenie alebo výrazný nábytok. Vytvorte si priestor v priestore – rozdeľte si obývaciu izbu na dve menšie plochy – plochu na sedenie a plochu pre sledovanie televízie. Každý, kto vojde priamo z dverí do obývacej izby, si hneď môže vybrať miesto, kde si chce sadnúť. Takto vytvoríte vo vašom domove akési hlavné miesto pre stretávanie sa s ľuďmi. V podstate ide o to, že rozdelíte obrovskú izbu na niekoľko jednotlivých miestností.

Tmavé masívne nohy sú skvelým kontrastom k jemnému a dizajnového čalúneniu.
Dizajnová lavica Charlotte 90 cm krémová

Ozdobte svoj domov teplými farbami

Ďalšou podstatnou myšlienkou je ponoriť vaše izby do teplých farieb, akými sú horčicová, odtiene purpurovej či marhuľovej. Tieto odtiene sa dajú dokonale kombinovať s modrou a drevenými tónmi a zároveň pridávajú sviežosť bez toho, aby pôsobili príliš únavne alebo rušivo. Počas sedenia na pohodlnom gauči váš pohľad z izby cez okno určite skĺzne aj na výrazný farebný doplnok, čo poteší vaše zmysly a príprava takejto voľby netrvá ani hodinu.

Sada 3 nástenných políc Miley
Sada 3 nástenných políc Miley

Zadovážte si izbové rastliny

Aby ste dekoráciu miestnosti ešte viac zvýraznili, pridajte na parapetnú dosku ku oknu izbové rastliny. Aj pohľad na obyčajné kvety ponad vrchnú časť vašej pohovky dokáže rozveseliť každý nevýrazný tmavý smutný kút. Celkový vzhľad vašej miestnosti tak získa pozitívnu náladu, čo bude v konečnom dôsledku pozitívne vplývať aj na vás.

Photo by Milada Vigerova on Unsplash
Zelené kvety nesmú chýbať vo vašom domove.

Konečný nádych vo vašom domove

Aby ste ešte viac rozjasnili kúty svojich izieb, vyskúšajte epifytické rastliny. A pre efekt ešte väčšieho pohodlia zahaľte svoj gauč alebo kreslo do deky s výraznou farebnou kombináciou. Pridajte do svojich políc zopár kníh, lampu, spomienkový predmet v morskej zelenej alebo miniatúrny stromček bonsaj v tyrkysovej – všetky tieto predmety do jednotlivých kútov vášho príbytku.

Photo by Mark Tegethoff on Unsplash
Bonsai rozžiari Váš domov!

Podarilo sa už aj vám pretvoriť svoj domov pomocou malých úprav a nenápadných, ale tvorivých zmien a teraz si už užívate nové momenty a pohľady na všetky kúty vašich miestností? Podeľte sa o vaše skúsenosti s nami v komentároch!  

Vieme čo Vám pomôže zlepšiť zdravie aj náladu! Kvalitný spánok! Pripravili sme pre vás další zaujímavý článok. 

continue reading
DesignDetská izba

Navrhujeme Detskú Izbu V 6 Jednoduchých Krokoch!

photo-1504151864552-57020b6b876b

Ak sa práve v tomto období chystáte privítať do svojho domu nový a nádherný život, berte vytváranie priestoru pre vaše bábätko ako kreatívny proces, ktorý je úplne pod vašou kontrolou. Rozhodnutia, ktoré prichádzajú spolu s narodením a výchovou malého človiečika sú nekonečné. Zariaďovanie detskej izby nemusí byť nákladné, náročné ani dokonalé! Aby sme pomohli budúcim rodičom napredovať správnym smerom, rozhodli sme sa v 6-tich jednoduchých krokoch popísať všetko to, čo je potrebné vedieť o zariaďovaní šťastného miesta pre dieťatko.

1. Krok – Detská Postieľka

Premýšľajte o detskej izbe ešte skôr, než uvítate bábätko vo vašej rodine. Na konci tretieho trimestra by ste mali začať zhromažďovať nápady, pripraviť priestor pre detský nábytok a premýšľať o farbách s ktorými plánujete vymaľovať miestnosť. Napriek tomu, že detské postieľky sa dajú rýchlo objednať cez internet, môže trvať 6-8 týždňov, kým vám bude tovar doručený.

Detská postieľka Puro

Plánujete si kúpiť jednoduchú detskú postieľku alebo postieľku, ktorá ponúka všestrannosť na to, aby sa zmenila na plnohodnotnú posteľ a aby rástla spolu s vaším dieťatkom? Detská postieľka “Puro”– kladie dôraz na maximálny komfort pre vaše bábätko. Tento vysoko kvalitný nábytok ocenia najmä rodičia, ktorí už od začiatku manželstva túžia po väčšej rodine. Po odstránení bočníc z detskej postieľky môžete vytvoriť posteľ pre staršie deti a ponechať ju deťom tak dlho ako to bude potrebné. Posteľ z kolekcie Pame poskytuje možnosť transformácie postieľky na lôžko pre väčšie deti. Nábytok tak “rastie” spolu s vaším dieťaťom. Vždy používajte detskú postieľku, ktorá vyhovuje súčasným bezpečnostným normám. Toto je miesto, kde vaše dieťa strávi najviac času samé a je veľmi dôležité vedieť, že detská postieľka, ktorú používate, je v najlepšom a najbezpečnejšom stave. 

Komoda s prebaľovacím pultom LOLLE

2. Krok – Detské Obliečky

Možno tomu nebudete veriť, ale novonarodené deti spávajú celkovo 10,5 až 18 hodín denne. A aj preto, že vaše ruky a hrudník nie sú vždy k dispozícii ako posteľ vášho dieťatka, jednou z najväčších otázok je, aký druh detskej bielizne je najvhodnejší pre vášho novorodenca.

Existuje niekoľko možností, z ktorých si môžete vybrať: Bavlna – pokiaľ ide o výber detskej bielizne, klasické 100% bavlnené posteľné prikrývky sú často štandardom. Bavlna je priedušná vláknina a preto bude v lete pri dotyku s  pokožkou príjemne chladná a počas chladnejších dní zase prekvapivo hrejivá. Okrem toho sú 100% bavlnené obliečky hypoalergénne, takže si môžete byť istí, že vaše dieťa nebude trpieť žiadnymi podráždeniami pokožky súvisiacimi s posteľnou bielizňou. Polyester – je ďalšou možnosťou pre detskú postieľku vášho dieťaťa. Je vo všeobecnosti cenovo dostupnejší než bavlna, je odolný a pružný a je málo pravdepodobné, že sa vám zrazí pri praní. Flanel – flanelové obliečky v detskej postieľke nemusia byť najlepšou voľbou v teplejších mesiacoch. Ale keď je vonku zima, flanelové posteľné prádlo je ideálne na udržanie vášho dieťatka v teple. Uistite sa, že investujete do potrebného množstva posteľných obliečok – odporúčame minimálne 4-5 (dokonca aj viac keď môžete). Ak nechcete prať prádlo nepretržite, je skvelé mať po ruke viac kusov náhradných obliečok.

Komoda s prebaľovacím pultom PINO

3. Krok – Komoda S Prebaľovacím Pultom

Všetci to dobre vieme……s malými deťmi prídu aj špinavé plienky. A naozaj jediný spôsob, ako zvládnuť túto skúsenosť čo najpriaznivejšie, je mať istotu, že máte k dispozícii všetko potrebné. V prvom rade budete potrebovať svoje dieťa niekde prebaliť. Máte viacero možnosti – použijete voľne stojaci prebaľovací stôl alebo vymeniteľnú podložku, ktorú môžete položiť napr. na posteľ. Investujte do kvalitných podložiek, ktoré sú zdravotne nezávadné, hypoalergénne a vodeodolné. Ako súčasť izby LOLLE ponúkame komodu s odnímateľným prebaľovacím pultom, ktorý poskytuje dostatočne veľký priestor na bezpečné a pohodlné prebalenie vášho bábätka. Ak máte dosť miesta pre samostatný stôl na prebaľovanie, nezabudnite investovať do takého, ktorý bude mať aj iné využitie – môžu byť na ňom umiestnené hračky alebo poukladané detské knižky.

Detská postieľka Polar                                                                                                                                                                                                                                   

Ak máte obmedzený priestor, potom je reorganizácia nábytku v detskej izbe nevyhnutnosťou. Poriadok na mieste, kde bude vaše bábätko tráviť väčšiu časť dňa, je dôležitejší, než by sa mohlo zdať. V zásuvke, poličke, skrini a izbe roztrieďte veci na potrebné a nepotrebné. Zamyslite sa, ktoré veci potrebujete denne a neustále – tie môžu zostať na stole. Na druhej kôpke nechajte veci, ktoré používate iba niekedy a nepotrebujete ich mať na očiach celý deň. Tieto veci poukladajte do krabíc a odložte na vrchnú policu v skrini. Na ukladanie dôležitých predmetov ako sú plienky, utierky, oblečenie, masti, pleťové vody, používajte boxy alebo zásuvkové skrine. Nezabudnite mať v blízkosti nejaké hračky, aby sa dieťa malo s čím hrať, zatiaľ čo napr. skladáte prádlo.

4. Krok – Hojdacie Kreslo Do Detskej Izby

Hojdacie kreslo je jedným z doplnkov, ktorý dodá priestoru ten správny akcent. Kým bábätko zaspí, budete v ňom sedieť a spievať mu, čítať knižky a hladkať ho po hlavičke. Kolísavý pohyb detičky upokojuje už od narodenia a preto je ideálne používať hojdacie kreslo pri dojčení, kde môžete zároveň relaxovať. Stručne povedané, kreslo je obľúbeným miestom kde rodičia radi trávia príjemné chvíle so svojim bábätkom. Hojdacie kreslo Sweden sa vyznačuje komfortne čalúneným sedákom a ergonomicky tvarovanými opierkami pre optimálne pohodlie pri sedení. Stavte na tkaninu, ktorá sa ľahko čistí a vydrží časté používanie. Vyberte si niektoré z našich hojdacích kresiel, ktoré sú dostatočne priestranné a pohodlné pre vás a vášho drobčeka. Ak vám to rozpočet dovolí, investujte do krásneho hojdacieho kresla, ktoré sa môže neskôr presunúť do vašej obývačky alebo spálne.

Hojdacie kreslo Sweden svetlomod

Predstavte si, že vás náhle prebudia krokodílie slzy bábätka a vy ho dokážete utíšiť v pohodlí vášho hojdacieho kresla. Umiestnite kreslo tak, že všetko, čo potrebujete, bude na dosah – od malej knižnice vedľa kresla, police alebo iného miesta na postavenie fľaše s vodou a akékoľvek iné veci, ktoré by ste mohli potrebovať, kým budete sedieť v kresle a držať vaše rozkošné dieťatko. Uistite sa, že máte lampu tak blízko, že na ňu môžete ľahko dotiahnuť a vypnúť ju, akonáhle dieťa zaspí. A nezabudnite na to, aby ste mali kde vyložiť nohy … určite si to zaslúžite, po dlhom, náročnom dni.

 

 

Dizajnová taburetka Brayan – rôzne farby

5. Krok – Skrine Regály Police

Krásna detská postieľka, kreslo, komiks na stene, koberec, plyšové medvede … zariaďovanie detskej izby môže byť zábavné a vzrušujúce. Hračky, plienky, knihy, oblečenie, vybavenie – to všetko je potrebné niekam uložiť. Naša priestranná šatníková 3-dverová skriňa so zásuvkami vám poskytne bohatý odkladací priestor pre všetky tieto veci. Vďaka nadčasovému dizajnu sa tak spálňa Vašeho dieťaťa stane moderne vybaveným priestorom, v ktorom budete s radosťou tráviť svoj čas.

Policová skriňa Puro

Nástenné police sú jednoduché a dômyselné skladovacie riešenia pre veci ako knihy, dekorácie, osobné zbierky a iné malé predmety. Sú obzvlášť praktické, pretože môžu byť umiestnené všade tam, kde je najmenší voľný priestor. Ďalšou zaujímavou vecou je, že sa dajú kúpiť vo všetkých tvaroch a veľkostiach a niektoré z nich majú naozaj kreatívne a zábavné vzory. Estilofina má v ponuke túto krásnu policu na stenu s 3 háčikmi na šaty. Je ideálnym doplnkom k izbe EMILIA a rozširuje možnosti odkladacieho priestoru v detskej izbe na veci a predmety, ktoré je nutné mať poruke.

Polica na stenu s vešiakom EMILIA

6. Krok – Doplnkové Predmety

Ideálny koberec pre detskú izbu by mal byť samočistiaci, bez farieb a zaručene by sa mali dať z neho odstrániť všetky pachy, až kým sa dieťa nestane teenagerom! No zatiaľ ešte taký koberec nikto nevynašiel (prepáčte, že vám beriem nádej)! Koberce sa často využívajú v miestnosti, v ktorej sa deti hrajú, pretože sú mäkkučké pod nohami, tlmia príležitostné pády a sú pohodlné pre dieťa, ktoré sa plazí po podlahe. Elegantný dizajn koberca Oriental, ktorý máme v ponuke, vytvára v domácnosti harmóniu, vyžaruje pohodu a zmysel pre detail a je v každej domácnosti pútačom na prvý pohľad.

Dekoračná socha Animal / dinosaurus

V súčasnosti je na trhu veľa dekorácií do detských izieb, ktoré si môžete ľahko zakúpiť v obchodoch. Nezvyčajné nástenné háčiky, farebné záclony, zábavné súpravy posteľnej bielizne a ešte veľa ďalších vecí ktorým sa len ťažko dá odolať. Dekorácie v miestnosti detí nemusia byť drahé, pretože ak ste len trocha tvoriví a máte zdroj inšpirácie, môžete si niektoré z nich, jednoducho vyrobiť sami. Pokiaľ ide o výzdobu, jediné pravidlo, ktoré treba dodržiavať, je, že v skutočnosti neexistujú pravidlá. Ak vyplníte svoj priestor tým, čo vás urobí šťastnými, výsledok bude určite vynikajúci. Pamätajte, že je to váš domov a že to robíte pre seba a vašu rodinu.

Pripravili sme pre Vás prezentáciu ako by mala vyzerať základná výbava pre bábätko. Dajte nám vedieť akékoľvek nápady, pripomienky, alebo postrehy.

VÝBAVIČKA PRE BÁBÄTKO!

Plánujete zariaďovanie detskej izby? Ktorá detská postieľka z našej ponuky, vás zaujala najviac? Napíšte nám.

Tešíme sa na Vaše komentáre k článku.

 

 

continue reading
DesignJedáleň a kuchyňaKnižnicaObývačkyPracovňaZáhrada

Štyri Ročné Obdobia Vo Vašom Dome

anders-jilden-89745-unsplash

Štyri Ročné Obdobia Vo Vašom Dome

Napriek tomu, že spôsob stravovania sa v priebehu rokov vyvíjal, jedáleň je stále ideálnym miestom na zdieľanie nezabudnuteľných chvíľ s priateľmi a rodinou. Jedáleň je jedna z najdôležitejších miestností v dome; miestnosť, kde technológia neexistuje a rodiny sa stretávajú, aby jedli a rozprávali sa ako strávili deň. Preto sme si pre Vás pripravili zopár skvelých tipov na dekoróvanie jedálenského stola v každom ročnom období. Spoločnosť Estilofina má pre Vás pripravenú širokú ponuku jedálenských stolov, kolekciu exclusive – jedálenské stoly  stoličky a navyše zopár skvelých rád o ktoré sa práve s Vami chceme podeliť.

Extravagantná stolička Jacktar je zvláštny kus nábytku pre vás a vaše životné prostredie! Tento materiál je vyrobený z recyklovaného dreva, ktoré bolo pôvodne odobrané zo starej indonézskej rybárskej lode.
Stolička Jacktar

Jarné Štýly

Jar je vynikajúca príležitosť na osvieženie domáceho interiéru pridaním svetlých farieb a originálnych doplnkov. Po dlhej zime, s prvými teplými lúčmi slnka, má každý z nás chuť nahradiť sivé dni niečím zaujímavým a povznášajúcim. Najviac prístupným riešením pre vytvorenie príjemnej jarnej nálady sú kvety. V každej miestnosti nájdite miesto pre vázu, v ktorej budú živé rastliny, kvitnúce vetvičky alebo kompozície vyrobené z farebného papiera, perličiek, tkaniny a nití.

Photo used from Best Friends for Frosting

Veľkonočné sviatky sú sviatkami jari a maľovanie vajíčok je jednou z najzaujímavejších, živých a tvorivých tradícií. Vyrobte si nádherné dekorácie z viacfarebných vajec, sušeného ovocia, vlákien a stúh. Z obyčajného papiera si vystrihnite siluety motýľov, vtákov, králikov, vajíčok alebo listov. Papierové girlandy sú neoddeliteľnou súčasťou každých osláv. Na jar je vynikajúca príležitosť na osvieženie domáceho interiéru pridaním svetlých farieb a originálnych doplnkov.

Naša stolná lampa Alyse bude jedinečným dizajnovým kúskom vo Vašom domove. Môžete ju využiť v akomkoľvek priestore. Jej prírodný vzhľad zapadne aj do obývacej izby alebo spálne. Keďže lampa je vyrobená z prírodných materiálov, môžu sa objaviť odchýlky vo vzhľade. Ale aj vďaka tomu je každý kus jedinečným výrobkom.
Stolná lampa Alyse

Letné Pocity

Terasa je pokračovanie domu, ktorého pohodlie a komfort závisí vo veľkej miere od želania majiteľov a ich vášní. Ak v dome máte obývaciu izbu, jedáleň, kuchyňu, prečo nevytvoriť to isté v jeho okolí……… Či už oslavujete narodeniny, alebo len fakt, že slnko krásne svieti, presuňte stôl na terasu tak, aby ste mali možnosť rýchleho premiestňovania cez otvorené dvere do domu. Využijete tak každú voľnú chvíľku na pozorovanie okolitej prírody a krajiny. Navyše, stravovanie na čerstvom vzduchu je oveľa príjemnejšie ako v uzavretej miestnosti. Všetko čaro je v atmosfére, ktorá je vytváraná vánkom, bzukotom včiel alebo odrazom modrej oblohy v šálke s čajom. Ak ste pri Vašom dome postavili zimnú záhradu, potom Vám blahoželáme! Zimná záhrada ako jedáleň alebo zimná záhrada ako letná kuchyňa kombinovaná s obývacou izbou môže byť úžasným doplnkom Vášho domu.

So stoličkou Rococo prinesiete do vášho obydlia nádych baroka. Krásne honosné kreslo s kvalitným zamatovým poťahom poskytuje komfortný pocit pri sedení. Poťah je príjemný na dotyk, jeho zelená farba harmonicky dopĺňa zaoblené nohy z leštenej nerezovej ocele.
Dizajnová stolička Rococo zelený zama

Podzimné Prekvapenie

Kytice z jesenného lístia, jesenné vence a malé inštalácie ovocia a bobúľ, sviečky a girlandy z listov skrášlia Váš domov. Ak si chcete vyrobiť dekoráciu, nemusíte nič kupovať. Počas prechádzky jesenným lesom alebo parkom by ste mali pozorne sledovať čo je pod Vašimi nohami, pretože tam nájdete všetko čo budete potrebovať. Ak máte v pláne usporiadať večierok pre rodinu a priateľov alebo chcete osláviť špeciálnu udalosť a uvariť fantastické jedlo pre kolegov z práce, myslite na to, že niet nad perfektný dojem umocnený dekoráciou z najdokonalejších výtvorov prírody.

Jeseň je jedným z najkrajších a najvhodnejších období pre dekoráciu. Koniec koncov, samotná jeseň nám poskytuje všetko, čo potrebujeme: pestré farby spadnutých listov, všetky druhy zrelého ovocia a posledné kvitnúce rastliny.

Zimné Zázraky

Opäť je tu čoskoro nádherné obdobie roka, keď sa znova stretneme s priateľmi a rodinou, aby sme si vymenili darčeky, podelili sa o krásne okamihy, vypočuli si skvelé príbehy, zjedli nerozumné množstvo jedla a samozrejme vyčarili pôsobivú a dokonalú vianočnú atmosféru. Vianoce a Nový rok sú snáď najkrajším obdobím v roku. Girlandy s viacfarebnými svetlami, ktoré zdobia domy a ulice miest, krásne vianočné stromčeky a lesklé pozlátko – to všetko je už dlho neodmysliteľným atribútom zimných sviatkov.

Práve sme Vám ukázali ako jednoducho a rýchlo zmeniť Váš domov podľa ročného obdobia. Niekedy rýchlo malými zmenami dokážeme urobiť veľké veci. A to je to čo práve možno aj vy potrebujete.

Ak sa Vám náš článok páčil nezabudnite sa dole prihlásiť na odber nášho newslettra.

continue reading
DesignHotel a ReštaurácieJedáleň a kuchyňaKnižnicaObývačky

Čo Sa Stane So Starým Hotelovým Nábytkom? Ďalšie Otázky Ohľadom Hotelového Nábytku

photo-1486057216565-b5d9ae788ed9

V dnešnej dobe renovácia hotela neznamená len nahradenie opotrebovaného nábytku a matracov ale je dôležité tiež poznať konkurenciu a vytvoriť nový, originálny dizajn s osobitným charakterom. Podľa hotelierov ide v podstate o tri cykly v hotelovom živote: rekonštrukciu, základnú rekonštrukciu a kompletnú rekonštrukciu. Všetky zmeny by mali byť vykonané s cieľom zlepšiť zážitok hostí.

Luxusná lavica Massive 200cm agát

Čo Sa Stane So Starým Hotelovým nábytkom?

Každý rok vyhodia ľudia čoraz viac nábytku, ktorý je ešte v celkom dobrom stave. Nie je to len neuvážené nakladanie s odpadmi, ale aj znečisťovanie životného prostredia. Najlepším riešením je samozrejme recyklácia tým, že nábytok upravíme alebo darujeme na opätovné použitie. Ale kde začať? Zamyslite sa nad tým, koho poznáte. Možno, že bratranec alebo priateľ pracuje v neziskovej organizácii. Ponúknite starý nábytok na predaj, alebo ho darujte za odvoz. Existujú aj ďalšie úvahy, ktoré nemajú nič spoločné s likvidáciou, ako napríklad: Čo by malo byť vyrobené z hotelového nábytku a bolo by najlepšou investíciou? Ako môže byť nábytok prispôsobený tak, aby slúžil lepšie svojmu účelu? Potrebujete technický výkres na realizáciu nového interiérového dizajnu? Aké materiály sú najvhodnejšie pre hotelový nábytok? Ako kombinovať farby? Ale skôr ako odpovieme na všetky tieto otázky, ujasníme si zopár vecí….

Luxusná barová skrinka z masívu Island

Kam Uskladniť Nepotrebný Hotelový Nábytok

Hľadáte jednoduchú odpoveď, ako napríklad: “Na skládke?” Prepáčte… veci sú o niečo komplikovanejšie a to z jednoduchého dôvodu. Skládka je najmenej atraktívnym riešením. Zoberte si napríklad do úvahy, že potrebujete vyhodiť veľké množstvo starého nábytku. Vysťahovanie, odvoz a likvidácia odpadu – to stojí peniaze. Je to nehospodárne a drahé. Tak aké sú alternatívy? Verte tomu alebo nie, použitý hotelový nábytok môže nájsť domov, ktorý šetrí hotelierom peniaze. Napríklad: Likvidátor vysťahuje nábytok z hotelových priestorov za nízku cenu alebo zadarmo, a predáva ho niekomu inému za približne 25 percent maloobchodnej ceny nového nábytku. Druhou možnosťou je likvidácia na mieste alebo aukcia v hoteli. Jednou z výhod je, že hotel môže počas predaja pokračovať v prevádzke. Ďalšou z výhod je, že náklady na prepravu sú vylúčené, takže hotelier získa viac príjmov. K nevýhodám sa pridávajú náklady na reklamu, bezpečnosť a kontrola nad davom. Navyše, je možné, že nie všetky predmety budú predané.  Treťou možnosťou je zachovalý nábytok darovať na dobročinné účely. Divili by ste sa, komu sa ešte môže hodiť vaša skriňa alebo sedačka.

Rozkladacia sedačka Amiyah, 215 cm, zelený zamat

Od chvíle, keď hosť vstúpi do haly začína pre neho dovolenka alebo obchodná udalosť. Súčasťou tejto skúsenosti je prostredie a dekorácie, ktoré obklopujú vašich hostí, od architektonických prvkov a umeleckých diel až po nábytok v hale, reštauráciách a hotelových izbách. Nábytok je jedným z najdôležitejších aspektov, ktoré prispievajú k vzhľadu každého hotela.

Nástenná dekorácia Holand strieborná

Hotelový Nábytok – Základy Nákupu

Nakúpiť hotelový nábytok pre izby, recepciu, reštauráciu a ďalšie priestory môže byť náročná úloha. Je dôležité naplánovať proces vopred, aby ste vedeli, čo je potrebné a koľko nábytku sa hodí do každého priestoru. Zistite, ako to urobiť správne so svojím tímom, do ktorého neodmysliteľne patria: majiteľ hotela a personál, návrhári interiérov a výrobca nábytku, ktorý funguje ako skutočný partner. Každý aspekt skupiny má individualizovanú úlohu, ktorá spolupracuje s ostatnými, aby vytvorila dokonalý produkt pre hosťa.

Skrinka ku posteli Kamryn 40 cm

Majitelia hotelov rozhodnú, čo budú hostia v hoteli vidieť a zažívať. Sú z veľkej časti zodpovední za kvalitu a rozpočet. Dizajnéri prinášajú víziu majiteľov do života – aspoň na papieri. Vedia, aké sú trendy a vedia aj s nimi kreatívne pracovať. Výrobcovia, samozrejme, vyrobia nábytok a doručia ho. Z našej ponuky nábytku, stojí za povšimnutie dizajnová skrinka, ktorá v hosťovskej izbe dotvorí atmosféru – štruktúra dreva je zvýraznená extravagantným 3D vzorom.

Najvhodnejšie Materiály Pre Hotelový Nábytok

Ak necháte čalúnenie stranou, výber sa zníži na: kov, masívne drevo, laminát a drevenú dyhu. Každá voľba má výhody a nevýhody a výber”aby bol perfektný”, do značnej miery závisí od celkového vzhľadu, ktorý chcete dosiahnuť, ako aj od trvanlivosti a výšky rozpočtu.

Dizajnový rozkladací stôl Sweden 160-200 cm biely/dub

Tu sú niektoré vlastnosti spojené s každým z vyššie uvedených materiálov: Kovový nábytok – donedávna sa využíval iba v exteriéri, dnes sa niektoré jeho prvky v kombinácii s drevom, sklom či kameňom, preniesli už aj do moderných interiérov. Kovový nábytok nie je náročný na údržbu a ošetrovanie. Je z trvácneho materiálu a má vysokú odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Masívne drevo – je dlhotrvajúci a robustný materiál a je ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá dlhú životnosť svojho nábytku. Laminát – sa vyrába lisovaním pri vyšších teplotách. Je veľmi odolný voči mechanickému poškodeniu, nárazom, alebo poškriabaniu. Laminát má nižšiu kvalitu ako dyha alebo masívne drevo – z tohto dôvodu stojí menej. Drevená dyha – sa dá rezať rôznymi smermi, čím vzniká zaujímavá kresba dreva. Nemusíte sa obávať, je to veľmi kvalitný materiál a je výrazne lacnejší ako masív.

Dizajnová manželská posteľ Spectacular biela 180 x 200cm

Originálna Rekonštrukcia – Interiérové Vybavenie

Prvá miestnosť, ktorú zvyčajne začneme renovovať, je spálňa, pretože je to miestnosť, ktorá je naozaj v centre hosťovej pozornosti. Áno, je to tak, ale kde je nutné začať s rekonštrukciou ešte skôr……je lobby. Prečo lobby? Pretože je to prvý dojem, na čom záleží! Veľká lobby bude prvá vec, ktorú hostia uvidia. Musí byť skrátka perfektná! Chceli by ste, aby vašich hostí privítala vzrušujúca moderná lobby s geometrickým, pestrofarebným nábytkom a veľkými oceľovými podlahovými lampami? Alebo by ste sa radšej prechádzali halou zariadenou nábytkom s kvetinovými vzormi?

Dizajnová stojanová lampa Shadow čierno-sivá

Čo je ale najdôležitejšie, je to, že potrebné vybavenie pre váš hotel musí byť funkčné a ľahko použiteľné. Nechcete, aby vaši hostia obklopení prekvapivo krásnym dizajnom interiéru boli sklamaní pri pokuse o použitie pokazeného výťahu. Zabezpečenie toho, aby všetko bolo v prevádzkovom stave a vizuálne nápadité je najlepší prvý dojem, aký môžete svojim hosťom dať. Kľúčom k úspechu v renovácii je koherencia vášho hotela. Preto reštaurácia by mala byť navrhnutá v rovnakom duchu ako recepcia a lobby. Ďalšou oblasťou, na ktorú nesmie zabudnúť, je zasadacia miestnosť, v ktorej sa budú organizovať firemné alebo rodinné akcie. Pre menšie obchodné rokovania či pracovné stretnutia je obzvlášť vhodný exkluzívne zariadený salónik.

Vytváranie Luxusného Interiéru

Akýkoľvek priestor je zmes architektúry a interiéru. To, čo ste vložili do miestnosti, je rovnako dôležité ako to, ako je miestnosť postavená. Pri realizácii interiérového dizajnu hotela je potrebná rovnováha medzi vizuálnym nádychom (nábytkom, tapetami, svietidlami atď.) a potrebným vybavením (bezpečnostné požiadavky, ekonomika, všeobecná funkčnosť základných požiadaviek). Vizuálne to možno dosiahnuť pridaním špecifických tematických farieb, textúr a osvetlenia. 

Luxusný závesný luster s kryštálmi Majesty

Potrebujete obnoviť nábytok? Použite farby

Farba je jedným z najdôležitejších aspektov dizajnu každej miestnosti. Nemusíte kupovať všetko nové, stačí len aktualizovať to, čo máte, a doslova všetko, čo budete potrebovať, je náter farby. Modré nebo, zelená tráva, žlté slnko. Takmer všetko v našom svete je spojené s nejakou farbou. Dokonca máme aj výroky, v ktorých používame farby. Hovoríme, že niekto je “zelený od závisti”, alebo “biely ako kancelársky papier”. Pre maliarov, umelcov, návrhárov interiérov a obchodníkov je správne používanie farieb kľúčové pre úspech v ich businesse.

Konferenčný stolík Florento

Náš tím odporúča sústrediť sa na dodržiavanie nasledujúcich postupov:

  • Dôležitá vec, ktorú si treba pamätať pri práci s teplými a chladnými farbami, je, že žiadna miestnosť by nemala mať len jednu farbu. Ak chcete, aby vaša izba bola útulná, použite teplé farby pre dominantnú schému a pridajte niekoľko prvkov, ktoré obsahujú chladné farby – a naopak. Rovnako ako u všetkých prvkov zdobenia je dôležité dosiahnúť určitú rovnováhu a kontrast.
  • Okrem farby, musí byť pred lakovaním zohľadnená aj povrchová úprava, ktorá zlepšuje vzhľad materiálov a zvyčajne ich chráni pred prostredím (napr. opotrebovaním, koróziou, poškodením vodou, hmyzom a hubami atď.).
  • Ľahké, neutrálne farby, ako je béžová, slonovinová, čierna, šedá a všetky odtiene bielej sú viac reflexné a využijú čo najviac prirodzeného svetla – priestor pôsobí jasnejšie a vzdušnejšie.
  • Oranžová farebná paleta Terracotta obsahuje veľa odtieňov červenohnedej, červenej, ružovo červenej a žltooranžovej farby. Sú to prírodné, tlmené, zemité farby. Bohaté oranžové, sýto žlté a tehlové tóny môžu byť príťažlivo kombinované so zodpovedajúcimi farebnými odtieňmi interiéru, ktorý je bledý a veľmi jemný.

Finančné Výhody

Proces premeny interiéru hotela je na začiatku veľmi nákladný, ale z dlhodobého hľadiska je to dobrá investícia. Dizajn interiéru, aj keď je drahý, prinesie príjmy, ak je konzistentný, predstavuje špecifickú lákavú tému a je dobre zachovaný v priebehu rokov. Čoraz viac hostí si užíva svoj pobyt a zároveň komentuje interiérový dizajn hotela. Spôsob, akým sa prezentujete, je spôsob, akým ste vnímaný a investície do dizajnu interiérov hotela zaručia, že budete dobre vnímaný každým svojim hosťom. Prečo nezačať už dnes?

 

Plánujete rozsiahlu alebo čiastočnú rekonštrukciu? Alebo len chcete zveľadiť Vašu zimnú záhradu? Zaujímajú nás vaše plány. Napíšte nám.

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi 🙂

continue reading
DesignJedáleň a kuchyňaKnižnicaObývačkyPracovňa

Ako Okamžite Prilákať Zákazníkov do Vašej Reštaurácie?

Jedálenský stôl ZORA

Ako Prilákať Zákazníkov do Reštaurácie

Pestrá ponuka chutných jedál a nápojov z prvotriednych surovín je v dnešnej dobe pre zákazníka samozrejmosťou. No existuje mnoho ďalších dôležitých detailov, prostredníctvom ktorých zákazníci posudzujú kvalitu reštaurácie. V každom prípade, prostredie reštaurácie je rovnako dôležité ako kvalita samotného jedla. Pri plánovaní interiérového dizajnu a usporiadania reštaurácie by ste si mali vybrať všestranný nábytok, ktorý by spĺňal rozmanité požiadavky Vašich zákazníkov. Od výberu vzorov, materiálu a veľkostí, by mal byť každý prvok dobre prispôsobený dizajnu, funkcii a usporiadaniu priestoru.

Jedálenský stolík Iris / 75 cm
Jedálenský stolík Iris / 75 cm

Ako Si Získate Zákazníka?

Použite Vhodné Osvetlenie. Prvé dojmy sú dôležité, a pokiaľ ide o reštauráciu, osvetlenie hrá väčšiu úlohu, ako by ste mohli očakávať. Jedlo môže byť výborné, nápoje dokonale chladené, ale ak svetlo nie je správne, zákazník sa nebude cítiť dobre. Osvetlenie v baroch a osvetlenie v reštauráciách je jednoznačne niečo, čo treba brať vážne.“Pri navrhovaní Vášho osvetlenia by ste mali zvážiť tri veci: koncept, cieľové publikum a priestor, ktorý používate”. Efektívne osvetlenie v reštaurácii, posilní Vašu dizajnovú tému a prispeje k pozitívnemu dojmu z priestoru, ktorý spolu s dobrým zákazníckym servisom a jedlom môže povzbudiť zákazníkov, aby sa vrátili. Vedeli ste, že hladinu osvetlenia každého priestoru udávajú normy? Skúsení návrhári v 123LED.sk vám radi poradia optimálny počet a typ LED svietidiel pre konkrétny priestor. To aby v ňom bolo dostatok svetla a pritom ste na osvetlení maximálne ušetrili.

Čarovnú atmosféru vo Vašej reštaurácii zaručene vykúzli závesné svietidlo Shadow II, ktoré nájdete v našej ponuke.

Závesné svietidlo Shadow II do reštaurácie
Závesné svietidlo Shadow II do reštaurácie

Využite stratégiu farieb vo vašej reštaurácií

Farby rezonujú so zákazníkom na podvedomej úrovni a môžu byť kľúčovým faktorom pri vytváraní miest na sedenie. Prečítajte si zopár rád, ako môžete využiť túto stratégiu. Červená spôsobí, že hostia budú jesť rýchlejšie a veľmi skoro odídu. Je vhodná do rýchlych občerstvení. Oranžová prináša ľudom pocit šťastia a veselosti. Je vynikajúca pre rýchle občerstvenia a cukrárne.Vo všeobecnosti je žltá farba veľmi živá a vzrušujúca, takže nie je ideálna pre uvoľnené prostredie. Hodí sa do rýchleho občerstvenia a kaviarne. Zelené zemité tóny sú upokojujúce. Sú vynikajúcou voľbou pre reštaurácie, ktoré ponúkajú jedlá so zdravými potravinami. Hnedá farba pomáha hosťom relaxovať a cítiť sa pohodlne. Hodí sa do kaviarne, bistra, modernej reštaurácie, alebo baru. Ak chcete na svojich zákazníkov pôsobiť dôveryhodne stavte na modrú. Biela farba dodáva Vášmu prostrediu príjemný a pohodový pocit. Hodí sa do malých reštaurácií a bistier, banketových sál a svadobných miestností. Tmavý interiér už nie je tabu a v správnej kombinácii s nábytkom a osvetlením si môžete dovoliť použiť čiernu farbu aj na celú stenu. Nápoje v bufetovej reštaurácii budú hosťom oveľa viac chutiť, ak nájdete správny pomer medzi jednotlivými farbami.

Ak nechcete výlučne maľovať steny, tapeta je životaschopnou možnosťou pre reštaurácie. Existuje niekoľko unikátnych, kvalitných tapiet, ktoré Vám pomôžu vytvoriť zaujímavý dizajn a vyniknúť v oblasti Vášho podnikania. Pri hľadaní vhodnej tapety sa uistite, že ju môžete ľahko vyčistiť. Ak hľadáte originalitu, špičkový dizajn, ale aj kvalitu ste tu správne.

Moderné fototapety na stenu
Moderné fototapety na stenu

Vyberte rôzne typy stoličiek do reštaurácie 

Každý majiteľ reštaurácie vie, že úspech podnikania v gastronómii závisí od mnohých faktorov. Ak podnikáte už dlhšiu dobu, možno je načase prehodnotiť vzhľad Vašich priestorov. Tu sú niektoré z návrhov z ktorých si môžete vybrať. Polypropyléno kreslá sa stávajú populárnou voľbou vďaka svojej mobilite a ľahkému uskladneniu.

Pre rok 2019 začínajú vznikať úžasné dizajnérske trendy. Výberom správnych jedálenských stoličiek, ktoré sa hodia do moderného dizajnu, môžete získať nových zákazníkov. Prečitájte si viac tu.

Dizajnová jedálenská stolička Lena / čierna
Dizajnová jedálenská stolička Lena / čierna

Kreslá sú obľúbené pre ich pohodlie. Sú ideálne, ak prevádzkujete salónik alebo nočný klub. Vaši hostia sa budú cítiť pohodlne a radi budú tráviť viac času vo Vašom podniku, čo bude samozrejme viesť k zvýšeným ziskom.  Exkluzívne otočné a výškovo nastaviteľné kreslo LEO zapadne do akéhokoľvek priestoru.

Otočné kreslo Leo
Otočné kreslo Leo

Barové stoličky sú viac ako len sedenie v barovom sektore. Barová stolička odzrkadľuje štýl a osobnosť na akomkoľvek mieste. Ako doplnok k ostatným zariadeniam, môžu vaši hostia pochopiť jedinečný koncept, ktorý vaša reštaurácia ponúka. Barová stolička ako je JEREMY uspokojí potreby aj tých najnáročnejších zákazníkov. Je vyrobená z kvalitných materiálov je veľmi pohodlná a sedenie je veľmi príjemné.

 

Barová stolička JEREMY do reštaurácie
Barová stolička JEREMY do reštaurácie

Detské jedálenské stoličky sú už dnes samozrejmosťou, pribudli kútiky s hračkami, prebaľovacie pulty, detské menu. Sú určené pre deti a batoľatá. Je to skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby sa dieťa spolu s rodičmi pokojne najedli. Z podnikateľského hľadiska ústretoví a tolerantní prístup ide ruka v ruke, pretože spokojné dieťa rovná sa spokojný rodič, čo sa odzrkadlí aj na celkovej tržbe.

Usporiadanie stoličiek v reštaurácií

Usporiadanie sedenia v reštaurácií je hlavnou zložkou vášho konceptu. Vytvárate scénu pre stolovanie a oddeľujete sa od konkurencie, ale nie je to len o estetike. Pri výbere nábytku sa zamyslite nad dlhodobými plánmi a cieľmi vášho podniku. Starostlivo si vyberte tému a dizajn! Téma a dizajn Vašej reštaurácie výrazne ovplyvňuje, ako zákazníci vnímajú Vašu reštauráciu a sedenie je jedným z najväčších aspektov Vášho interiéru. Dôležité je zvážiť: vhodné miesta na sedenie, štýl, farbu, materiál a dokonca aj drobné detaily, ako sú obrazy. Vyberte rozloženie, ktoré ponechá dostatočný priestor medzi stolami a dostatok priestoru pre prechod medzi nimi. Uistite sa, že aj medzi stolami je dostatok miesta a dostatok priestoru za stoličkami aby si zákazníci mohli vychutnať jedlo s trochou súkromia a pohodlia.

Stavíte na pohodlie alebo praktickosť?

Ako vyriešiť tento problém? Jednoducho zvážte, kto sú vaši zákazníci a čo očakávajú, keď prídu do Vašej reštaurácie. Ak ste reštaurácia rýchleho občerstvenia, Vaše sedenie sa pravdepodobne bude opierať skôr o praktickosť. Samozrejme, že ideálne sedenie je také, ktoré je štýlové, pohodlné a praktické v jednom.

 

Barový stolík NEAT
Barový stolík NEAT

Čistota je pol života

Hygiena a dezinfekcia sú najdôležitejšie aspekty v reštaurácii. Bez ohľadu na to, aké chutné je vaše jedlo, pokrmy kreatívne pripravené a vynikajúce, zákazníci nebudú navštevovať Váš podnik ak nie je čistý.

Na starostlivosť azda najnáročnejším typom nábytku sú čalúnené sedačky či kreslá. Slnečné žiarenie spôsobuje ich vyblednutie, teplo z radiátora ovplyvní farbu látky, prach, potenie, škvrny, neodborné tepovanie, to všetko Vám môže do značnej miery poškodzuje zariadene reštaurácie.  Na ošetrovanie a čistenie kovových častí nábytku používajte vždy mäkké handričky. Chrómové časti vyleštite vždy len na to určenými prípravkami. Kovové časti, ktorých povrch je upravený farbením, neleštite! Stačí ho zbaviť nečistôt. Môžte použiť aj chemické čistiace prostriedky, ktoré sú výrobcom určené na ošetrovanie kovových častí nábytku.

Dôležitosť každodenného upratovania a údržba vašej reštaurácie je nevyhnutná, k tomu, aby sa stala úspešnou.

 

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho s Vašimi priateľmi.

 

continue reading
1 2 3 8
Page 1 of 8

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/estilofi/public_html/blog/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 454