close
DesignPracovňa

Budete mať od septembra doma školáka? Vyberte mu štýlový písací stôl!

Prechod zo škôlky, kde deti v podstate nič nemusia do školy, kde ich čakajú ich prvé povinnosti je veľká vec. Prvé perá, ceruzky, zošity, učebnice a domáce úlohy. Tomuto veľkému medzníku v živote dieťaťa musíme prispôsobiť aj vybavenie a nábytok v detskej izbe. Vybrať správny písací stôl, ktorý bude spĺňať všetky požiadavky a zároveň dobre vyberať nie je vôbec jednoduché. Nechajte si poradiť od nás.

Správna veľkosť

Vybrať správnu veľkosť písacieho stola do detskej izby je často ozajstná veda. Dieťa rastie rýchlo a preto je pravdepodobné, že už čoskoro bude potrebovať oveľa viac priestoru. Myslite preto dopredu a vyberte písací stôl, na ktorom bude mať dostatok priestoru na všetko, čo potrebuje – perá, učebnice, zošity, malý snack k učeniu či pohár vody, samozrejmosťou by mala byť ja stolná lampa. Ten má ako bonus aj úložný priestor a vďaka minimalistickému dizajnu ho dieťa môže využívať niekoľko rokov.

Písací stôl Mary
Písací stôl Mary

Nadčasový dizajn

Deti veľmi rýchlo menia hlavne v mladšom veku záujmy. Preto nie je najlepším riešením, vyberať písací stôl podľa toho, čo sa im aktuálne páči – či už sú to rozprávkové postavičky, alebo aj farby, ktoré momentálne obľubujú. Ideálnym riešením, vďaka ktorému bude môcť používať písací stôl naozaj dlho s nadčasové kúsky. Tie sú skvelé aj v tom, že ich bude môcť dieťa používať aj v inej ako aktuálnej detskej izbe. Skvelým jednoduchým ale zato štýlovým kúskom je písací stôl SWEDEN. Môžete si vybrať bielu alebo grafitovú farbu – obe sa ľahko kombinujú. Ak sa do Vášho domova viac hodí niečo elegantnejšie a masívnejšie, za pozornosť určite stojí písací stôl ELEGANT.

Písací stôl Elegant Rock
Písací stôl Elegant Rock

Úložný priestor

Úložný priestor je ďalšia veľmi dôležitá vec, na ktorú by ste mali pri výbere písacieho stola dbať. Je totiž viac ako pravdepodobné, že s vyššími ročníkmi bude Vaša ratolesť potrebovať aj viac skriniek či zásuviek na odkladanie písací potrieb, zošitov a učebníc. Je skvelé, ak je tento priestor už obsiahnutý v písacom stole v podobe zásuviek. Takým je napríklad kancelársky stôl SANDRA. Ten ponúka okrem jednej zásuvky aj jednu väčšiu skrinku. Ak však stôl nemá zabudovaný úložný priestor, môžete to vyriešiť veľmi jednoducho. Vyberte si skrinku, ktorá sa najviac hodí k Vášmu stolu a umiestnite ju pod tento stôl. Skvelou voľbou je napríklad skrinka CARMEL, ktorá sa vďaka tomu, že je nízka vojde pod takmer každý stôl.

Luxusný kancelársky stôl Island
Luxusný kancelársky stôl Island

Ponúkame Vám další zaujímavý článok ako si vybrať poctivý materiál, ktorý nikdy nevyjde z módy. Čítajte viac TU.

Tags : detská izbapísacie stoly
Miroslava Sabolová

The author Miroslava Sabolová

Leave a Response