close
Design

Potešenie Pre Oči Milovníkov Dizajnu – Výstava v Kolíne

pure_atmospheres

Ako žijeme, je a bude stále dôležitejšie! Akým smerom sa vyberieme? Do prirodzeného, ​​zeleného, ​​inteligentného, ​​efektívneho, pohodlného a/alebo neobmedzeného života? Hneď na začiatku roka Vám prinášame najdôležitejšie trendy, nové produkty a komplexný pohľad na súčasný a budúci svet života. Zúčastnili sme sa medzinárodnej výstavy v Kolíne a prinášame Vám novinky a trendy pre rok 2020.

Prehľad trendov a inšpirácie – výstava v Kolíne

Výstava nábytku umiestnená mimo svojho „pôvodného domu“ v kombinácii s výrobkami iných značiek; najnovšie trendy interiérov navrhnutých nielen v Nemecku“; kolekcie nových produktov, ktoré debutujú na veľtrhu a sú prezentované za sklom, ako vzácne poklady – to je len niekoľko z tematických trendov, ktoré sme zachytili na Kolínskom veľtrhu. Imm cologne predstavil nové trendy na všetko, čo sa týka nábytku interiérov a exteriérov. Vystavovatelia predviedli svoje nové produkty a filozofiu interiéru – odhalili, ako vyzerá kontext a smer vývoja. Združili najnovšie uvádzané produkty, ktoré odprezentovali v atraktívnych vitrínach. Kreatívni partneri spojili vrcholy veľtrhu v galerijných inštaláciách a remeselných víziách potenciálnych interiérových scenárov.

Buďme vynaliezaví – SMART VILLAGE

Smart Village výstava v Kolíne
Smart Village výstava v Kolíne
Smart Village výstava v Kolíne Smart Village výstava v Kolíne

Inteligentný domov, internet vecí a umelá inteligencia sú pojmy, s ktorými sa pravidelne zaoberáme vo veku digitalizácie. Toto je sprevádzané technologickým vývojom, ktorý je určený na zjednodušenie nášho každodenného života . Vývoj je však často ďaleko pred nami a niekoľko z nich má opodstatnené otázky. Naozaj to potrebujeme? Je to bezpečné? Kto skutočne ťaží? Výnimočná výstava „Buďme inteligentní – inteligentná dedina“ sa snaží poukázať, ktoré riešenia v oblasti interiéru skutočne odkrývajú potenciál pre jednotlivých používateľov alebo spoločnosť a ktoré sú viac sklamaním a neprinášajú nič hodnotné.  Špeciálna výstava v troch živých svetoch ukazuje na budúcnosť, súčasný a realistický spôsob riešenia napätia medzi novými technológiami a realistickou pridanou hodnotou.

Ako budeme žiť v budúcnosti…

Naše predstavy o dokonalom spôsobe života sa rokmi menia a niekedy sú aj v rozpore s najnovšími novinkami sezóny. Znepokojuje nás stav našej klímy, no zároveň sa nebojíme používať inovatívne materiály a inteligentné technológie. Obytný priestor je stále čoraz drahší a stále hľadáme väčšie pohodlie na bývanie a riešenia pre menšie domácnosti, ktoré sa realizujú v priestranných podkrovných priestoroch. Inými slovami, budúci život bude prirodzenejší, inteligentnejší a efektívnejší.

Prirodzenejšie bývanie

Mnoho ľudí sa v súčasnosti obáva zmeny klímy. V úlohe spotrebiteľov však v každodennom živote veľmi ťažko meníme svoje správanie. Domnievame sa, že by sme sa mali vzdať známych zvyklostí a pri investovaní do automobilov, mobilných telefónov či nábytku venovať väčšiu pozornosti udržateľnosti. 

Niet pochýb o tom, že spotrebiteľ, ktorý myslí environmentálne, sa bude v budúcnosti pri kúpe nábytku zaujímať aj o to, ako ovplyvní jeho kúpa naše životné prostredie. Rozprávanie príbehov o tom, čo je ekologickejšie sa stane rozhodujúcim nástrojom, pretože rozhodnutie o kúpe jedného z dvoch podobných výrobkov bude prospešné pre každého, kto sa bude zaujímať o ekologické výrobky. A záujem kupovať si ekologické výrobky bude tendenciou takmer u všetkých spotrebiteľov. V domácnostiach sa stále čoraz viac používajú prírodné materiály a prvky z masívneho dreva. Výber dekoratívnych predmetov, akými sú rastliny, materiály bez náteru a skleníky v interiéri, sa v interiérovom dizajne stane dôležitou a nevyhnutnou súčasťou nábytkových prvkov. 

Nábytok s vysokou mierou dizajnu zaručí kvalitu trvalej udržateľnosti. Všetci začíname mať rovnaký cieľ – chceme byť blízko k prírode. Preto staviame nové byty s balkónmi a v mestských častiach začali byť veľmi žiadané apartmány a domy s prístupom do záhrad alebo na terasy. Tieto kontaktné body s prírodou sa teraz stávajú neoddeliteľnou súčasťou našich domovov, pričom terasy preberajú úlohu druhej obývačky.

Inteligentné bývanie

Možno použiť aplikáciu na pestovanie bylín? Môžu počítače pestovať rastliny, aby zlepšili kvalitu ovzdušia v našich domácnostiach? Má klíma vplyv na stavebné projekty? Vypína inteligentný riadiaci systém svetlá a kávovar, keď opúšťate dom? Inteligentné aplikácie sa stávajú stále rozmanitejšími, spoľahlivejšími aj ľahšie dostupnými a použiteľnými pre konkrétne potreby obyvateľov. Výsledkom je, že inteligentné technológie v našej domácej architektúre zohrávajú stále viac kľúčových úloh. Či už pri počítačom riadenej optimalizácii kvality vzduchu v interiéri, inovatívnom riadení a prevádzke sprchovacích toaliet alebo pri predvídateľnom a energeticky optimalizovanom riadení teploty miestnosti – inteligentná technológia sa stáva stále viac súčasťou nášho bežného spôsobu života

Domáce vetracie zariadenie odstraňuje zatuchnutý vzduch skôr, ako sa obyvatelia vrátia domov; v lete fungujú automatické tieniace, klimatizačné alebo chladiace systémy zabudované do stien a stropov, ktoré v spojení s tepelným čerpadlom zabezpečujú ideálne vnútorné prostredie.

A inteligentná technológia už aj v kuchyni optimalizuje pracovné postupy a procesy používateľov. Inteligentné spotrebiče sa ovládajú pomocou aplikácie alebo hlasovým ovládaním, recepty sa premietajú na pracovnú dosku z internetu a jedlo je starostlivo pripravené k dokonalosti. Ide o krásny nový svet našich potrieb, hospodárskych úspor či nevyhnutné opatrenia našej ohrozenej klímy? Pravdepodobne trochu oboje!

Účinnejšie bývanie

Rastúce nájomné a menšie domácnosti budú naďalej zvyšovať dopyt po nábytku šetriacom priestor. Prvá vlna minimalistických prvkov a trendu uprataných izieb sa k nám dostala z USA a Ázie. Ide nielen o tendenciu obmedzovať spotrebu domácností, ale obmedzovať aj základné veci v živote, čo vytvára stratégiu, ako vytvoriť celkový poriadok v domácnosti. 

Čoraz viac ľudí považuje tento prístup za mimoriadne výhodný. Dopyt po minimalistickom nábytku a potrebe zbaviť sa nadbytočnosti sa stal veľmi moderný a mnohí z nás považujú akékoľvek iné riešenia za „nevhodné“. Kvalita pred kvantitou by,  preto mohla byť pre mnohých ľudí ideálnou filozofiou vybavenia domácností najmä, preto, že je to tiež v súlade s túžbou po „prirodzenom bývaní“. Z tohto dôvodu v roku 2020 predstavia viaceré spoločnosti riešenia, ktorých účelom bude cenovo dostupný systémový nábytok spolu s prvkami, ktoré budú prispôsobiteľné rôznym rozmerom miestnosti, budú variabilné (technológia vyťahovania atď.) a zároveň aj univerzálne. Vzhľadom na širokú škálu aplikácií pre nábytkové systémy mini bytov až po podkrovia kladú dodávatelia veľký dôraz na modernú estetiku v mestskom životnom štýle, ktorá je v úplnom protiklade s narušenou atmosférou tínejdžerskej izby.

Nové momenty a trendy výstava v Kolíne

Výstava v Kolíne estilofina

Výstava v Kolíne predstavila sklenené pódium pre najmodernejšie výtvory

Sklenené pódium pre najmodernejšie výtvory

Nové momenty inšpirujú inštalácie, ktoré podopierajú dobrodružný charakter krajiny Pure Editions vo forme tematických, kompaktných prezentácií nových a súčasných produktov. Tvorivý naratívny rámec je dielom štylistky Floor Knaapen.


Aké farebné odtiene sú moderné pre rok 2020? Čítajte ďalej a dozviete sa viac v našom ďalšom článku tu.

Vaša Estilofina!

Tags : Nové trendy 2020Výstava v Kolíne
Miroslava Sabolová

The author Miroslava Sabolová

Leave a Response