close
Záhrada

Ako zariadiť malú letnú terasu? Máme pre vás zopár tipov.

ratanove-kreslo-erica

Slnečné lúče sú neodbytné a teplota v miestnostiach veľmi rýchlo stúpa. Útulné záhradné posedenie alebo malý balkón sú snom väčšiny ľudí. Nastáva čas, kedy si s radosťou užijeme letnú terasu a premeníme ju na našu vlastnú oázu pokoja, v ktorej stres a rýchle tempo nemajú žiadne miesto. Ak hľadáte inšpiráciu, máme pre vás niekoľko tipov, ako si vaše malé letné miestečko na relax môžete zariadiť štýlovo a zároveň útulne.

V jednoduchosti záhradných stolov a stoličiek je krása

Kľúčom je jednoduchosť a účelnosť. Stačí vám záhradný stôl, na ktorý si položíte svoj obľúbený časopis alebo rannú kávu a pár záhradných stoličiek. Ich úlohou je poskytnúť maximálny komfort v záhrade, kde vám pred očami príroda maľuje svoje umelecké dielo. Nič nepokazíte, ak na terasu umiestnite pár regálov, svetielok či jednoduchých kvetináčov, do ktorých vložíte živé rastliny. Vaša terasa tak bude mať vždy krásnu záplavu kvetov.

okrúhly, drevený záhradný stôl
Zaujal vás OKRÚHLY ZÁHRADNÝ STÔL MEKHI TEAK?

Zvoľte multifunkčný záhradný nábytok

Keď je priestor obmedzený, je dobré použiť nábytok rôznymi spôsobmi. Napríklad malé podlahové vankúše môžu fungovať ako miesto na sedenie a príjemne dopĺňajú záhradné stoly.

Ďalším dobrým kúskom multifunkčného nábytku je záhradná lavica. Použite ju ako doplnok k záhradným stoličkám, ako odkladací stolík alebo ako miesto, kde si môžete vyložiť nohy.

Hrajte sa s farbami a vzormi

Striedanie vzorov a výrazných farieb pôsobí vždy sviežo a štýlovo, ak sú zladené správne. Prebuďte vzory aj na vašom balkóne. Neobmedzujte sa na jeden, pretože máte naozaj na výber aj v prípade záhradného nábytku. Vaša predstavivosť nemusí mať  hranice.

V súčasnosti je kurze jemný drevený nábytok svetlých farieb alebo kovový nábytok v čiernej farbe. Živé pastelové odtiene a tmavočervená farba dodávajú balkónu charakter. Odviazať sa môžete i pri výbere vhodnej deky, do ktorej sa budete chcieť zabaliť počas chladných večerov. Vzory neváhajte aplikovať aj na kvetináče terasových rastlín.

čierne záhradné kreslo
Zaujalo vás ČIERNE DIZAJNOVÉ KRESLO PRINCE?

Zelená oáza

Ku kvetináčom s farebnými kvetmi pridajte aj nejaké bylinky. Nech vaša terasa rozvoniava! Rozkvitnuté rastliny oživia nielen vzhľad či arómu, ale aj celkovo spríjemnia čas strávený na terase. Rastlinám dokonale pristanú doplnky v štýle BOHO.

 

dekoratívne prútené kvetináče
Zaujala vás SADA DEKORATÍVNYCH KOŠÍKOV SKYLAR

Nezabudnite na doplnky

Dajte šancu aj netradičným farebným kombináciám a tvarom. Stolička v retro štýle?  Vintage svietnik? Prečo nie? Osobité doplnky dodajú terase nový nádych, jedinečnosť a originalitu. Terasu môžete tiež vyzdobiť zaujímavými obrazmi. Dajte si však pozor na to, aby ste to s ničím neprehnali a vytvorili tak dokonalé miesto pre oddych.

Miroslava Sabolová

The author Miroslava Sabolová

Leave a Response