close
Záhrada

Nakúpte záhradný nábytok v predstihu! Čas priateľských grilovačiek sa blíži.

dizajnova-jedalenska-stolicka-erika-siva

Vôňa grilovaných pochutín, ktorá sa nesie vyhriatym letným vzduchom. Rozpálený gril, voňavé mäsko a klobásky, čerstvá zelenina, no predovšetkým partia dobre naladených ľudí, ktorí sú pripravení užiť si letný večer naplno. Aj vám sa už zbiehajú slinky na letnú grilovačku? Ako sa hovorí, najlepšie chutí pod holým nebom.

Chcete byť na všetko pripravení a potešiť svojich priateľov neopakovateľnou atmosférou, na ktorú len tak ľahko nezabudnú? Nenechajte nič na náhodu a nakúpte si štýlový záhradný nábytok v predstihu.

Záhradný stôl plný nielen rôznych dobrôt, ale aj ľudí, ktorí milujú dobré jedlo je základom každej dobrej záhradnej párty. Dobrú atmosféru však robia nepochybne maličkosti. Je dobré si hneď na úvod položiť niekoľko zásadných otázok, ktoré vám neskôr uľahčia výber toho najvhodnejšieho nábytku pre vaše záhradné kráľovstvo.

teakový záhradný stôl
Zaujal vás záhradný stôl Mekhi teak?

Vydrží napriek premenlivému počasiu? 

Pri výbere vhodného záhradného nábytku by malo zohrávať hlavnú úlohu počasie. Kvalitný záhradný stôl či záhradné stoličky by mali vydržať viac, ako len niekoľko sezón a mali by ste rátať s tým, že ich údržba si vyžaduje väčšie množstvo času.

Aký účel má vaša záhrada?

Účelu, aký má vaša záhrada či záhradná terasa by mal zodpovedať aj záhradný nábytok. Či už patríte k tým, ktorí v záhrade trávia veľké množstvo času, alebo k tým, ktorí si prídu na terasku sem-tam prečítať nejakú dobrú knihu, mali by ste zvážiť všetky maličkosti.

Koľko miesta máte k dispozícii? 

Nie vždy máme k dispozícii toľko miesta, ako by sme chceli či potrebovali. Ak vám to priestor dožičí je ideálne, ak sa rozhodnete pre väčší záhradný stôl a sedačku. Tým usadíte k stolu viac ľudí. Veľké jedálenské sety môžete skombinovať s oddychovými ležadlami či v strede záhrady umiestniť trampolínu alebo pieskovisko pre deti.

záhradná lavica gazelle
Páči sa vám dizajnová záhradná lavica Gazelle?

 

Koľko času venovať údržbe? 

Zamyslite sa aj nad tým, akým poveternostným podmienkam bude váš nábytok vystavený a podľa toho zvoľte vhodný materiál. Výhody dreveného nábytku sú, že drevo je odolný a robustný materiál, má príjemný a prírodný vzhľad. Nábytok z ratanového nábytku je zase ľahký, má estetický a moderný vzhľad a vyrába sa v rôznych farbách. Ak sa rozhodnete pre nábytok z kovu, rozhodnete sa pre maximálnu odolnosť, stály tvar a farbu.

Nech už zvažujete akýkoľvek materiál, farbu alebo veľkosť, jedno je isté. Žiadna záhradná párty či grilovačka sa a nezaobíde bez kvalitného, vkusného a pohodlného záhradného nábytku. Pripravení na grilovačku?

Miroslava Sabolová

The author Miroslava Sabolová

Leave a Response