close
Uncategorized

Vkusné komody do bytu či domu, praktický a moderný doplnok

designova-komoda-shayla-177-cm-mango-001

Komody sú dokonalým úložným riešením kdekoľvek vo vašom byte či dome a predstavujú nevyhnutný doplnok k vášmu základnému nábytku. V závislosti na miestnosti, do ktorej sa komodu chystáte umiestniť, by ste mali zvážiť niekoľko aspektov pri jej kúpe. Poďme si preto povedať, v ktorej miestnosti môžete komodu funkčne využiť, a to s ohľadom na jej rozmery, dizajnové prevedenie či materiál.  

Komoda z masívu vynikne v každej miestnosti 

Spálňa je miesto, v ktorom trávime málo času, no aj napriek tomu v nej máme uložených podstatne viac vecí ako v ktorejkoľvek izbe. Zvyčajne v nej máme oblečenie, ženy kabelky či obľúbené knihy, ktoré si pred spaním čítame. Komoda z masívu je však ideálny doplnok vtedy, ak v skriniach nemáte dostatok úložného priestoru, alebo vám jednoducho pre vaše potreby nestačí.  

Môžete ju v tom prípade využiť na dokonalé uloženie spodného prádla či ponožiek, ale aj svetrov či iného oblečenia, ktoré nutne nemusí byť zavesené na vešiaku v skrini. Štýlová komoda z masívu môže vo vašej spálni predstavovať ústredný bod, na ktorý si môžete zasvietiť bodové svetlo, alebo na jej vrch si vyložiť fotografie blízkych, umiestniť na ňu šperky a dámy iste ocenia priestor na kozmetické potreby.  

 

Zaujala vás Dizajnová komoda z masívu? Informujte sa o cene komody z masívu Shayla    

 

Ak sa však rozhodnete, že komoda z masívu nemá dostatok miesta, umiestnite ju do kúta a využite čo najviac voľného priestoru v miestnosti.    

Rustikálna komoda kontrastný prvok pre vašu obývačku či jedáleň 

Podobne môžete využiť komodu aj v obývačke. Tu odporúčame trošku extravagantnejšie prevedenie – rustikálnu komodu. Samozrejme, jej výber záleží aj na celkovom dizajne miestnosti, avšak rustikálna komoda naozaj ladí takmer s každým štýlom, minimálne ako zaujímavý kontrastný prvok. Tak ako v spálni, využiť ju môžete ako alternatívny úložný priestor, do ktorého môžete dať napríklad deky, riad či iné veci, na ktoré nenájdete adekvátny priestor.  

Komoda z masívu či rustikálna komoda je vhodná aj do detskej izby. Všetci predsa dobre vieme, koľko vecí a oblečenia majú malé deti. Preto sa pre vás stane výborným priestorom na odloženie hračiek, oblečenia či toaletných potrieb.  

Zaujal vás originálny dizajn rustikálnej komody. Pozrite si túto rustikálnu komodu Rodney.  

 

Pred kúpou komody z masívu alebo rustikálnej komody  sa zamerajte na rozmery 

Pred kúpou komody z masívu či rustikálnej komody nezabúdajte na jej adekvátny rozmer. Ak máte menšiu miestnosť, upriamte pozornosť na vysokú a úzku komodu. Úzke komody však môžu mať aj menšiu hĺbku, preto si dávajte pozor na to, či sa do nich zmestí všetko, čo potrebujete.  

V detskej izbe myslite na výšku komody, aby bola vhodná aj pre výšku vášho dieťaťa. Pohodlné pre dieťa určite bude, ak dosiahne na najvyššiu zásuvku. Odporúčame vám však komodu z masívu alebo rustikálnu komodu v tejto izbe pripevniť k stene, aby ju na seba dieťa nemohlo prevrátiť.  

Nízka komoda môže byť výbornou voľbou aj vtedy, ak sa chystáte nad ňu umiestniť police, čo môže zmeniť celkový vzhľad miestnosti.  

Je komoda z masívu to čo hľadáte do svojej jedálne? Vysoká komoda Kira z masívneho dubového dreva môže zdobiť aj vašu domácnosť.

 

Či už sa rozhodnete pre komodu z masívu alebo rustikálnu komodu, určite urobíte dobre. Úložného priestoru predsa nikdy nie je dosť a ak predstavuje ešte aj dizajnový kúsok, váš byt alebo dom dostane nádych aktuálnosti  a nadčasovosti.  

Miroslava Sabolová

The author Miroslava Sabolová

Leave a Response