close
DesignJedáleň a kuchyňaKnižnicaObývačky

5 Spôsobov, Ako Zvýrazniť Sviatočné Dekorácie Na Stenách

Vianocne zdobenie

Počas príprav dekorácií vášho domova na sviatočné obdobie sú kľúčovými dekoráciami práve ozdoby na stenách. Fungujú ako silné ohniskové body, ktoré udávajú odtiene sezónneho dizajnu a pomáhajú zjednocovať celú miestnosť. Okrem toho steny aj nevtieravo zvýrazňujú, čím pridávajú na celkovej hodnote celého sviatočného dizajnu.

V predaji nájdete mnoho rôznych ozdôb na sviatky. Ak sa však vrhnete na umeleckosť a tvorivosť, pomôže Vám to vytvoriť nezabudnuteľnú osobnú aj rodinnú sviatočnú atmosféru. V nasledovných riadkoch vám prinášame zopár nápadov, ako pripraviť dekorácie, ktoré vašich hostí počas tejto sviatočnej sezóny určite oslovia.

Vianočná nástenná tabuľa a sviatočné dekorácie

Ak máte doma nástennú tabuľu, určite ju môžete použiť, ako zdroj sviatočnej dekorácie na stene. Môžete na nej zobraziť pár kresieb s vianočnou tematikou. Pohľad na nástennú dekoráciu dotvárajú vianočné svetlá a veniec. Môžete pridať svoje obľúbené sviatočné prianie, nakresliť stromy a pripraviť vianočné odpočítavanie. S týmto bohatým nápadom môžete byť tak kreatívni, ako len chcete.

Ak nemáte nástennú tabuľu, podobný vzhľad môžete dosiahnuť ak na stenu zavesíte veľkú klasickú čiernu tabuľu. Potom pridajte predmety, akými sú malé vence a ozdoby, spolu s kresbami a vianočnými vinšmi. Tradičná tabuľa bude skvelým doplnkom k vidieckemu, rustikálnemu alebo aj klasickému štýlu vášho domova.

Nástenná tabuľa Zdroj: KATIE GRACE DESIGNS
Nástenná tabuľa Zdroj: KATIE GRACE DESIGNS

Rustikálny sviatočný motív na stene

Je to ideálny nápad, ako využiť niektoré z jednotlivých vetiev stromu. Je skvelý pre rustikálne alebo vidiecke vianočné štýly. Jednoducho vytvorte trojuholníkový rám s dlhými tenkými tyčami. Potom pomocou lepidla na drevo prilepte konáre do tvaru stromu. Do tyčí môžete navŕtať aj malé diery a zavesiť ich spolu pomocou povrazu.

Tento nápad vám pomôže pri dekorácii sviatočných svetiel a doplní prázdny priestor medzi drobnými dekoráciami. Slávnostný vzhľad dotvára darček pod stromom a sviatočné predmety poukladané naokolo. Nadrozmerné ozdoby, ktoré obklopia paličky stromu budú vytvárať nielen dojem štedrosti, ba až rozmarnosti.

Rustikálny sviatočný motív na stene, Zdroj: garden.hairstylefor.club
Zdroj: garden.hairstylefor.club

Čo najlepšie využiť zrkadlá a sviatočné dekorácie

Ďalším jednoduchým nápadom pre dekorácie na stene sú zrkadlá, ktoré zachytávajú sviatočné svetlá a farby. Podľa toho, ako zrkadlo umiestnite, skutočne zachytí svetlo a farby zo samotného vianočného stromčeka. V podstate ide o to, aby to vyzeralo tak, že zrkadlo je ako keby svojou vlastnou dekoráciou steny, no v skutočnosti bude odrážať farby z iného prvku v miestnosti. Je to výborný spôsob, ako šíriť sviatočné farby v miestnosti, aby sa tak pohľad na vianočné dekorácie mohol znásobiť a, aby pôsobili súdržne. Zrkadlá zároveň opticky malé priestory nielen zväčšia, ale aj osvetlia.

Zrkadlá a sviatočné dekorácie

Prirodzené zobrazenie vtákov

Tento nápad je úžasnou voľbou, ak navrhujete vianočnú tému s prirodzeným motívom alebo ak chcete, aby vaše domáce dekorácie pôsobili luxusne. Čo robí tento dizajn tak originálnym, je práve to, ako vták sedí na vrchole sviatočnej zelene alebo stromčeka. Vyzerá to akoby bola sviatočná zeleň súčasťou vtáčieho peria. Krištáľové ozdoby dodávajú týmto vtákom nádhernú iskru. Podobne aj umiestnenie vtáka na poličke pôsobí tak akoby bol vták výrazným prvkom miestnosti.

Sviatočné dekorácie
Sviatočné dekorácie

Vianočné nálepky na stenách

Ďalším nápadom, ako vytvoriť dekorácie na stenách je pohľadať vianočné nálepky a umiestniť ich sofistikovane na stenu tak, aby vzbudzovali určitý pocit. Môžete pridať aj čierne, ktoré sa hodia k najmodernejším vianočným ozdobám alebo môžete zvoliť tradičné červené, alebo zelené. Je to vynikajúca voľba, ak si chcete zadovážiť dekorácie, no nemáte čas na to, aby ste boli mimoriadne kreatívni.

 

Vianočné nálepky

Môžete vytvoriť aj nálepku na stenu s vlastnou citáciou. Tvar nálepky s citátom si môžete vymyslieť alebo sa inšpirovať niektorými výrobcami z internetu. Vďaka tejto nálepke si vytvoríte vlastnú vianočnú stenu bez väčšej námahy a ešte budete mať aj pri pohľade na ňu príjemnú spomienku.

Určite už viete to, ako si ozdobiť predsieň či verandu, vyzdobiť vianočný stromček alebo pripraviť jedálenský stôl počas sviatkov. Ak žijete v dvojpodlažnom dome alebo v podkroví, na vašom zozname by malo byť aj zdobenie vianočného schodiska. Nápady ako si na Vianoce ozdobit schodisko nájdete v našom dalšom článku tu.

Tags : sviatočné dekorácieVianoce
Miroslava Sabolová

The author Miroslava Sabolová

Leave a Response