close
DesignObývačky

6 tipov, ako zariadiť ideálnu obývaciu izbu. Musí mať skrátka štýl!

moderna obyvacka

Ako zariadiť ideálnu obývaciu izbu

Najlepšie sa budete cítiť v obývačke, ktorá bude nielen priestranná, dobre navrhnutá, s vhodne zvolenými farbami ale musí mať skrátka štýl. A tento štýl si už zvolí každý sám, od modernistického priestranného, až po minimalistický, ale pri správnom výbere moderného nábytku a zariadenia, budete mať pri každom príchode domov pocit výnimočného miesta.

Neponúkneme vám konkrétny plán, ako postupovať pri zariadení jedinečnej modernej obývačky, ale určite vám dodáme štipku inšpirácie a kreativity pre vytvorenie koncepcie plne funkčnej a zároveň dizajnovej obývačky.

Základom je originalita a kvalitné materiály.

1.Architektúra je základ

Ak je miestnosť navrhnutá chybne už od počiatku, budete mať zariaďovanie obývačky obťažnejšie. Myslite na to, že interiér by sa mal navrhovať už pri stavbe alebo rekonštrukcii domu, bytu. Dizajn interiéru je takisto dôležitý, ako umiestnenie dverí, okien či balkóna.

2.Vyberte si štýl

Dajte si na čas a nájdite si svoj vzor. Neopakujte to, čo vidíte v predajniach nábytku, tieto vzorové interiéry sú síce dizajnovo skvelé, avšak málokedy funkčné. Nestráchajte sa vyskúšať niečo originálne, čo odráža vašu náladu, osobnosť a zapojte do kreatívnych chvíľ celú rodinu.

Inšpiráciu môžete nájsť online napr. na Pintereste, nahliadnite do mnohých časopisov o zariaďovaní dizajnu.

Čím lepšie si naplánujete úvodnú fázu, tým spokojnejší budete s výsledkom a najmä zabránite prípadným nákladom v budúcnosti v prípade nespokojnosti s výsledkom. Neskôr v prípade prizvania dizajnéra mu takisto jednoduchšie vysvetlíte, čo je vaším cieľom.

Nezabudnite, že by ste sa mali držať podobného štýlu v celej domácnosti, nielen v obývačke. Pri prechode z obývačky do detskej izby by vás nemal čakať iný svet 🙂

Prispôsobte obývačku architektúre
Prispôsobte obývačku architektúre

3.Hrajte sa zo svetlom

„Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť!“ (Honore D. Balzac). Svetlo v obývačke by malo navodzovať príjemnú atmosféru a oddychovú náladu. Vytvoríte ju kombináciou stropného svietidla, alebo lustra a menších svietidiel na stenách, prípadne kombináciou stojacej a stolových lámp.

4.Štýlová a príjemná podlaha

Myslite na to, že obývacia izba je možno najvyťaženejšie miesto v dome. Vyberte podlahu, ktoré je nielen dizajnovo zaujímavá ale takisto príjemná na dotyk bosou nohou. Prírodné materiály – drevo či kameň nikdy nestratia na kráse. Pokiaľ možno, vyhnite sa laminátovej podlahe, okrem ceny má skôr len nevýhody.

kamenna podlaha
Prírodný kameň v obývačke

5.Pohodlné leňošenie

Samozrejme, že obývačka potrebuje pohodlné sedenie. Vyberajte podľa toho, ako budete najviac tráviť čas. Pozeraním televízie, čítaním alebo pokecom s priateľmi či rodinou? Podľa toho vyberajte štýl sedacej súpravy alebo kresiel. Obývačka je spoločenská miestnosť, preto by mala pohovka podporovať konverzáciu a interakciu s okolím.

Moderna sedacka
Umenie od estilofina.sk

6.Trochu zelenej…

Nezabudnite, že pokiaľ chcete obývačku oživiť, pridajte do interiéru strom, kvetiny v dizajnových vázach alebo kvetináčoch. Tie vám pomôžu dotvoriť kompozíciu miestnosti, dodajú úplne nový rozmer a „čerstvosť“. Pozor, nepreháňajte! Menej je v tomto prípade viac.

rastliny obyvacka
Sen každého dizajnéra!

*obrázky v článku sú poskytnuté zdarma

Zdieľaj

FacebookTwitterGoogleVkontakteTumblrLinkedInPinterest


Tags : designdizajnobývačkysvietidlá
Miroslava Sabolová

The author Miroslava Sabolová

Leave a Response


Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/estilofi/public_html/blog/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 454