close
DesignJedáleň a kuchyňa

Barová stolička, ako urobiť ten správny výber? Poradíme Vám!

Barová stolička Clemente Vintage Look

Barová stolička je hravým a funkčným kusom nábytku, ktorý dodá interiéru vašej kuchyne, obývačky alebo jedálne atmosféru modernej kaviarne, amerického baru či tropického letoviska. Stačí si len správne vybrať a nechať sa unášať fantáziou s osviežujúcim drinkom alebo rozvoniavajúcou kávou v ruke. Okrem toho, že dizajnové barové stoličky sa stanú pomyselnou čerešničkou na torte vášho interiéru a dodajú mu povestný šmrnc, svojou tradíciou evokujúcou oddych a zábavu priam pozývajú na príjemné posedenie v kruhu rodiny či priateľov alebo pomalé ranné prebúdzanie pri čaji, hrianke a novinách.

Design barovej stoličky

Výrobcovia prinášajú širokú ponuku moderných barových stoličiek v nespočetnom množstve štýlov. Pri výbere sa riaďte vlastným vkusom a interiérom svojho bytu či domu. Je len na vás, či zvolíte kúsky, ktoré do vašich priestorov dizajnovo zapadnú alebo stavíte na extravaganciu a kontrast štýlov. V druhom prípade počítajte s tým, že barová stolička sa stane skutočným výkričníkom vášho interiéru.

Aktuálny trh svojou ponukou uspokojí aj tie najnáročnejšie predstavy zákazníkov. Pre tých nerozhodných ponúkame malú inšpiráciu. Do kuchyne alebo jedálne v populárnom škandinávskom dizajne šikovne zapadne moderná barová stolička Evan v bielej farbe kombinovanej so svetlým drevom. Stavili ste vo svojom interiéri na minimalizmus? Vašou voľbou číslo jeden môže byť barová stolička Logan, ktorá svojimi líniami zachová jednoduchosť priestoru v tom najlepšom zmysle slova. Kontrastným dizajnovým doplnkom bielej kuchyne môže byť moderná barová stolička Jeremy horčicovej farby. Zaujímavým dizajnovým prevedením oživí aj ten najnudnejší interiér.

Barové stoličky Jeremy, Poler, Walker

Priestor pre barovú stoličku

Okrem štýlu je, samozrejme, nevyhnutné zvážiť aj praktickú stránku. Aj tá najkrajšia barová stolička vám spôsobí vrásky na tvári, ak sa nezmestí k vášmu stolu.

Základné pravidlo je, že vzdialenosť medzi sedacou plochou stoličky a doskou stola by sa mala pohybovať okolo 25 – 30 cm. Praktickou voľbou sú v tomto smere výškovo nastaviteľné stoličky, ktoré pomocou mechanizmu ovládaného jednoduchou páčkou výborne prispôsobíte výške pultu, ale aj malým stravníkom. Takúto výhodu má napríklad dizajnová barová stolička Liam, ktorej rozpätie výšky sedenia môžete posúvať o viac ako 20cm.

Počet stoličiek je obmedzený dĺžkou vášho barového stola. Počítajte s tým, že každá stolička bude potrebovať okolo 55cm priestoru.

Pohodlie barovej stoličky

Aby sedenie na vysokej nohe malo tú správnu šťavu, mali by ste sa na svojej stoličke cítiť predovšetkým komfortne a bezpečne. V záujme pohodlia ponúkajú výrobcovia moderné barové stoličky tých najrozmanitejších tvarov a prevedení. Väčšina z nich je vybavená driekovou opierkou. Pocit istoty môžu umocniť aj bočné podrúčky a opierky nôh. Na tie sa zamerajte predovšetkým, ak nimi nie je vybavený váš barový stôl. Komfortnejšie sedenie zabezpečí aj mäkké čalúnenie alebo dômyselne tvarované sedadlo.

Na týchto prvkoch si dajte skutočne záležať najmä, ak plánujete barové stoličky využívať na dlhodobejšie sedenie. V prípade rýchlych raňajok alebo príležitostného posedenia s návštevou sa pokojne nechajte unášať ich moderným dizajnom.

Barová stolička Dollie

S výberom materiálu a vhodnosťou použitia Vám radi pomôžeme. Napíšte nám!

Malá kuchyňa? Vyriešia to barové stoličky a stoly, ako dočítate sa v dalšom článku.

Tags : barová stoličkadizajnkuchňa
Miroslava Sabolová

The author Miroslava Sabolová

Leave a Response